Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

İzmir Mermer Fuarına Afyonkarahisar Damgasını Vurdu

29.Marble İzmir Uluslararası Doğaltaş ve Teknolojileri Fuarı açıldı. Fuara Afyonkarahisar’ın mermer firmaları damgalarını vurdu.

29.Marble İzmir Uluslararası Doğaltaş

Fuar’ın açılış törenine; MHP Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Taytak, Afyonkarahisar Belediye Başkanı Av. Burcu Köksal, ATSO Başkanı Hüsnü Serteser, EMİB Başkanı İbrahim Alimoğlu, AFSİAD Başkanı Kadir Sayın, İscehisar Mermerciler Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Muharrem Çakmak, ATSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Yücel Albay, ATSO Yönetim Kurulu Üyesi İbrahim Sömer, ATSO Meclis Üyesi ve TOBB Delegesi Adnan Demirel, ATSO Meclis Üyeleri Ahmet Gürel, Erdal Ayva, Mehmet Özcan, Naci Mermer ve Serkan Sarıçiçek, ATSO10. Meslek Komitesi (Mermer Fabrikaları) Başkan Yardımcısı Muhammed Tekin, ATSO 5. Meslek Komitesi (Madencilik Faaliyetleri, Taş ve Mermer Ocakları) Üyesi Doğan Şimşek, iş insanları ve sanayiciler katıldılar.

“AFYON MERMERİN YILDIZI BİR ŞEHİRDİR”

Afyonkarahisar heyeti, açılış töreninin ardından Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası üyesi ve Afyonkarahisarlı firmaları tek tek ziyaret ederek ‘hayırlı fuarlar’ diledi. Firmalara, ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser ve ATSO Meclis Başkanı Mustafa Ali Çelikten imzalı teşekkür plaketleri takdim edildi. Mısır, Suudi Arabistan, Güney Kore, Özbekistan, Azerbaycan, Katar, Birleşik Arap Emirlikleri, İtalya, Avustralya, Umman, Kuveyt, Fas, Ürdün ve Bahreyn’den alım heyetlerini ağırlayan 29.Marble İzmir Uluslararası Doğaltaş ve Teknolojileri Fuarı hakkında değerlendirmede bulunan MHP Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Taytak, “Bu fuar, Türkiye için önemli ve anlamlı bir fuar. Dünyanın her yerinden mermerle ilgilenen sektör temsilcileri ya da kendilerine özel mermer arayan aileler buraya gelirler. Buradaki mermerci kardeşlerimizle görüşürler. Türkiye, mermer ihracatında önemli bir ülkedir. Afyonkarahisar da mermerin yıldızı; üretim yapan, ihracata imza atan, istihdam ve katma değer sağlayan bir ilimiz. Bizim mermerimiz, termalimiz, sucuğumuz, turizm alanlarımız ciddi bir anlam ifade ediyor. Afyonkarahisar’a katma değer sağlıyorlar. Mermercilik sektöründe pek çok markamız var; markalarımızı Türkiye ve dünya tanıyor. Mermer sektörünü temsil eden kardeşlerimize çok teşekkür ediyorum, her dönemde burada stant açıyorlar. Ben de MHP’nin Afyonkarahisar Milletvekili olarak böyle bir günde onları yalnız bırakmak istemedim. Arkadaşlarımıza başarılar diliyorum.” dedi.

İzmir Mermer Fuarına Afyonkarahisar Damgasını Vurdu

“AFYON İÇİN YAPILACAK HER İŞTE ÜZERİMİZE DÜŞENİ YAPACAĞIZ”

Afyonkarahisar Belediye Başkanı Av. Burcu Köksal da Afyonkarahisar’ın mermer konusunda önemli bir şehir olduğuna dikkat çekti. Başkan Köksal, “Afyonkarahisar, mermerin başkenti. Dolayısıyla burada da mermerciler için çok önemli bir fuar vardı. Her yıl Milletvekili olarak fuarı ziyaret ederdim ama bu yıl ilk kez Belediye Başkanı olarak gelmek nasip oldu. Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanımız ile Yönetim Kurulu Üyeleri ile iş insanları ile İscehisar Belediye Başkanımız ile birlikte bütün Afyonkarahisarlı firmaları ziyaret ettik; onlara destek vermeye çalıştık. Önümüzdeki süreçte de yine Afyonkarahisar adına yapılabilecek her türlü hizmette üzerimize düşeni yapacağız; gerekli desteği sağlayacağız. İsteğimiz, Afyonkarahisar’da da bir mermer fuarının olmasıdır. Mermerin başkentiyiz ama mermer fuarımız bile yok. Onun üzüntüsünü yaşıyoruz yıllardır. İş insanlarımızla da, mermercilerimizle de görüşüyoruz. Afyonkarahisar’a da bir mermer fuarı kazandırmak istiyoruz. İnşallah bu da benim Belediye Başkanlığım döneminde Afyonkarahisar’a nasip olacak. Afyonkarahisar’da her kesime yönelik elimizden geldiğince hizmet edeceğiz, destek olacağız. Afyonkarahisarımızın hak ettiği noktaya ulaşması için üzerimize düşeni yapacağız.” diye konuştu.

İzmir Mermer Fuarına Afyonkarahisar Damgasını Vurdu

“DÜNYA DA DAHA FAZLA PAZAR PAYINA SAHİP OLABİLİRİZ”

ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser ise şu değerlendirmeyi yaptı: “2009 yılında ATSO Yönetim Kurulu Başkanı seçildiğimden bu yana pandemi hariç bütün mermer fuarlarına geldik. Protokolümüzle birlikte tüm katılımcıları ziyaret ettik. Bugün de 29. Mermer Fuarı’nı birlikte yaşıyoruz. Tabii çok mutluyuz. Sadece Afyonkarahisar’dan 130 civarı katılımcı var. Tüm katılımcıların yaklaşık yüzde 10’unu Afyonkarahisarlı mermercilerimiz oluşturuyor. Afyonkarahisar merkezli firmalarımızı ziyaret ediyoruz, ama Afyonlu olup da başka illerden katılan firmalarımız da var. Onlarla birlikte bir hayli fazla mermercimiz katılıyor, sektöre katkı sağlıyor. İzmir Mermer Fuarı’nın, sektörün dünyadaki ilk 3 fuarı arasına girmesinde Afyonlu mermer sanayicilerimizin çok büyük katkısı var. Afyonkarahisar Belediye Başkanımız Sayın Burcu Köksal ve İscehisar Belediye Başkanımız Sayın Seyhan Kılınçarslan ile birlikte stantları ziyaret ettik. Gördük ki her geçen sene çeşidimiz artıyor, teknoloji ile mermeri birleştirme durumumuz artıyor. Dünyada daha fazla pazar payına sahip olabileceğimizi düşünüyorum.”

İzmir Mermer Fuarına Afyonkarahisar Damgasını Vurdu

Afyon Haber Son Dakika Afyon Namaz Vakti