“Kadınlar ve çocuklar her zaman korunmalı”

“Kadınlar ve çocuklar her zaman korunmalı”

Afyonkarahisar Valisi Gökmen Çiçek, 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Uluslararası Mücadele Günü nedeniyle yaptığı açıklamada, şiddete karşı toplum olarak elden geleni yaparak, birlik içerisinde kadınların ve çocukların her daim korunup kollanması gerektiğini söyledi

 

Vali Gökmen Çiçek, çağın en büyük problemi ve hayal kırıklıklarından birisinin, her kültürde korunması istenen, hatta anne olarak kutsal sayılan kadının, dünyanın her köşesinde şiddet mağduru olmaktan kurtulamaması olduğunu belirtti.
“KADINA ŞİDDET KÜRESEL SORUN”
Vali Çiçek mesajında şu ifadeleri kullandı: “Kadınlarımıza hak ettikleri sevgi ve saygıyı göstermek ve onlar için yapabileceğimiz her çalışmayı irdeleyip güzel bir yaşam sürmelerini sağlamak adına 25 Kasım, ‘Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü’ olarak ilan edilmiştir. Yapılan belki on binlerce araştırma, akademik çalışma, eğitimler, kanunlar, farkındalık çalışmaları neticesinde dünyanın farklı medeniyetlerinde, farklı motivasyonlarla dahi olsa bu olgunun hala varlığını sürdürebilmesi, insanlığın bu meseleye belki de yeni bir bakış getirmesi gerektiğine işarettir. Küresel bir sorun olan kadına yönelik şiddet; kadının maddî ve manevî bütünlüğüne zarar vermesi nedeniyle ciddi bir halk sağlığı problemi olmasının yanı sıra, kadının toplumsal yaşamını etkilemesi nedeniyle de çok önemli bir sosyal problemdir. İnsanları kadın erkek diyerek sınıflandırmadan, insan olarak görmek ve insanın her şeyin en iyisine layık olduğunu bilmek ile kadınlarımızın hak ettikleri güzel dünyayı onlara sunabilmiş olacağız. Alınan onca önlem ve tedbire rağmen kadına yönelik şiddet halen toplumsal bir sorun olarak devam etmektedir. İçişleri Bakanlığımız bu soruna yönelik her geçen gün yeni tedbirler almaktadır.”
“KADES’LE KADINA
KISA SÜREDE ULAŞILIYOR”
Gökmen Çiçek, aile içi ve kadına yönelik şiddetle mücadele büro amirlikleri, Güven Masaları ile sürdürülen mücadeleye yakın zamanda KADES uygulamasının da eklendiğini kaydederek sözlerini şöyle tamamladı: “Bir panik butonu gibi çalışan uygulama ile kadınlarımıza daha hızlı ulaşılmakta ve yaralar kısa sürede sarılmaktadır. Toplum olarak elimizden geleni yaparak birlik ve beraberlik içerisinde bu sorunları hep birlikte çözmeliyiz. Kadın ve çocukları her daim korumalı ve kollamalıyız. Bizim olduğumuz ilde kadına, çocuğa, yaşlıya veya herhangi bir başka kimseye kimse dokunamamalı, şiddet uygulayamamalı. Unutmayalım ki her bir insanoğlu bir kadın tarafından dünyaya gelmektedir. Kadınlarımız bir anne bir insan olarak bizler için çok kıymetli ve değerlidir. Bu duygu ve düşüncelerle hayatımıza anlam katan kadınlarımızın yüzlerinin her daim güldüğü, hiçbir mağduriyet yaşamadıkları güzel günlerin en yakın zamanda gelmesini diliyor, tüm kadınlarımıza sağlık, afiyet ve huzur dolu günler temenni ediyorum.”
>> Burcu AYDIN’ın Haberi

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

E-Gazete Arşivi