“Kadınlarımız kısa sürede büyük işler başardı”

“Kadınlarımız kısa sürede büyük işler başardı”

Afyonkarahisar Valisi Gökmen Çiçek’in eşi Sümeyra Çiçek Sandıklı İlçesi’nde ziyaretlerde bulundu

 

Sandıklı Kaymakamı Eflatun Can Tortop’un eşi Reyhan Tortop’un ev sahipliğinde ilçede bir dizi ziyarette bulunan Sümeyra Çiçek ve Vali Yardımcıları ile Kaymakam eşleri Sandıklı Belediyesi 15 Temmuz Demokrasi Meydanında Üreten Kadınlar Pazarını ziyaret etti.
Kaymakam Eflatun Can Tortop ve Belediye Başkanı Mustafa Çöl tarafından karşılanan heyet, evlerinde yöresel ürünler ve el emeği ürünler yaparak aile bütçelerine katkı sağlayan kadınların reyonlarını gezerek bilgiler aldı.
Kadınların kısa sürede büyük işler başardığını belirten Sümeyra Çiçek, kadınların daha bilinçli daha özgüvenli ayakları yere basan bireyler olarak yaşam sürdürebilmeleri amacıyla Kadın Kültür Evleri projesini hayata geçirdiklerini söyledi.
Çok kısa bir sürede de güzel işler başardıklarını belirten Çiçek, “Kadın Kültür Evlerinde kadınlar çeşitli etkinliklerden yararlanıyor. Sanatsal faaliyetlerde bulunabiliyor. En önemlisi sosyalleşme fırsatı bulabiliyor. Ayrıca Kadın Kooperatiflerini de kurarak üretimlere başladık. Birçok ilçede kadınlarımız hem üretiyor, hem de ürettikleriyle ekonomik kazanç elde ederek aile bütçesine katkıda bulunuyor.” dedi.
Daha sonra Sandıklı Belediyesi Çiçek Serası, Meyve Kurutma Tesisleri, Hüdai Kaplıcaları Termal Su ve Konaklama Tesislerinin gezilmesi ile program sona erdi. (AA)

 

HUZUR SOHBETİ ETKİNLİĞİ YAPILDI

 

Sandıklı İlçesi’nde Vali Gökmen Çiçek’in eşi Sümeyra Çiçek’in katılımıyla huzur sohbetleri etkinliği gerçekleştirildi

 

Sandıklı Kadın Kültür Evinde gerçekleştirilen programın Diyanet İşleri Başkanlığının tanışmak, gönül birliğinin sağlanması ve beraberliğin tesis edilmesi maksadıyla düzenlediği belirtildi. Müftülük Personeli Vaize Havva Uysal tarafından sunulan Mevlid Kandili, Peygamber Sevgisi ve Vefa Temalı sohbet etkinliğine, Vali Gökmen Çiçek’in eşi Sümeyra Çiçek’in yanı sıra Sandıklı Kaymakamı Eflatun Can Tortop’un eşi Reyhan Tortop, Vali Yardımcıları ve Kaymakam eşleri ile İlçe Müftü Vekilinin eşi Emel Bilici katıldı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

E-Gazete Arşivi