Kahraman, Bozkurt derhal halktan özür dilemeli

Kahraman, Bozkurt derhal halktan özür dilemeli

CHP Şuhut İlçe Başkanı Mehmet Kahraman, halka karşı kullandığı dilin bir Belediye Başkanına yakışmadığını belirterek Şuhut Belediye Başkanı Recep Bozkurt’u halktan özür dilemeye davet etti. Kahraman, Bozkurt’tan Belediye’nin güncel borcunu açıklamasını da talep etti
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Şuhut İlçe Başkanı Mehmet Kahraman partide düzenlediği basın toplantısında Şuhut Belediye Başkanı Recep Bozkurt’u hedef aldı.
“DERHAL ŞUHUT HALKINDAN ÖZÜR DİLEMELİ”
CHP Şuhut İlçe Başkanı Kahraman, Şuhut halkının aydınlatılması istemiyle Şuhut Belediye Başkanı Recep Bozkurt’a 12 Nisan 2021 tarihinde düzenlediği basın toplantısında bazı sorular yönelttiklerini kaydetti. Kahraman, “Yönelttiğimiz sorulara cevap alamadığımız gibi basın toplantımızı yayınlayan gazetecilere ‘sözde basın’ bizlere de ‘sözde politika yapanlar’ diyerek noktalanan bir basın açıklaması ile karşılaştık. Aynı zamanda basına göndermiş olduğu açıklamalarda bir Belediye Başkanının ağzına yakışmayacak sözler sarf ederek, Şuhut’ta yaşayan vatandaşlarımıza hakaret saydığımız kelime kullanmıştır. Derhal Şuhut halkından özür dilemelidir.” dedi.
“ŞAŞIRMADIK 12 YILDIR MAĞDUR EDEBİYATI YAPILIYOR”
“Şaşırdık mı? Elbette ki şaşırmadık.” diyen Kahraman, “Çünkü 12 yıldır borç ödüyoruz, borç ödedik söylemleri ile mağdur edebiyatı yapan, tarafımıza ve partimize çirkin ithamlarda bulunarak prim elde etmeye çalışan ve günü kurtarma peşinde olan bir anlayış hâkim. Kötü söz sahibine aittir diyerek, kullandığınız dili kullanmayacak temiz siyaset yapmaya devam edeceğiz. Sayın Başkan açıklamasında, Şuhut Belediyesine alınmış olan makam aracının CHP İlçe Başkanı tarafından basına yansıtıldığını söyleyerek açık açık yalan söylemektedir. Birinci yalan; Basın açıklamamızdan aylar önce 04 Şubat 2021 tarihinde şahsınıza ait sosyal medya hesaplarından ve çeşitli medya organları tarafından yayınlanan bu açıklamanızda Honda marka makam aracı aldığınızı, maliyetini ve belediyeye kazandırdığınızı kendiniz açıkladınız.” diye konuştu.
“20 MART’TAN BERİ AK PARTİ ADAY ADAYI GALİP ŞANLI’YA CEVAP VEREMEDİNİZ”
Sözlerine “Yalan 2” diyerek devam eden Kahraman, “İkinci yalan 2009 yılında devraldığınız Belediye borçlarından bahsediyor. ‘Makam koltuğuna kadar hacizliydi’ diyerek karalama ve partimizi itibarsızlaştırmaya devam ediyorsunuz. Oysaki bu iddianızı yine 2014 yılı yerel seçimlerine az bir zaman kala 10 Mart 2014 tarihinde kendi açıklamanız ile çürütüyor ve yalanlara devam ediyorsunuz. O tarihte yapmış olduğunuz açıklama da Şuhut Belediyesinin en ciddi borcunun Sosyal Güvenlik Kurumuna olduğunu ve bu borçların da önceki dönemlerden kaldığını yani SGK’ya olan borçların sadece CHP döneminde değil daha öncelerden kaldığını biliyorsunuz. Çünkü CHP’den önce AK Parti’nin Belediye Meclis Üyesiydiniz. Belediye Başkanı ayrıca kendisine iftira ve çamur attığımızdan bahsetmiş. Baltayı taşa vurduğumuzu, sap ile samanı karıştırdığımızı söylemiş. Söylemiş te söylemiş. 20 Mart 2021 gününden beri Afyonkarahisar AK Parti Milletvekili aday adayı Sayın Galip Şanlı’ya cevap verememişsiniz. Hala çıkıp hep bir ağızdan CHP’yi suçluyor iftira ve karalama kampanyaları ile halkın gündemini değiştirmeye çalışıyorsunuz.” şeklinde konuştu.
“İŞ OLANAĞI SAĞLAYACAK YATIRIMCIYI KAÇIRDINIZ”
Şuhut Belediye Başkanı Recep Bozkurt’un geçtiğimiz Ocak ayında bir köşe yazarı ile yaptığı söyleşide, “Yatırımcılara sesleniyorum. Şuhut yatırım için en güzel yer OSB alt yapımız tamam eksiğimiz yok’’ diyerek çağrı yaptınız. Bin kişiye iş olanağı sağlayacak yatırımcıyı kaçırdınız. Bahsi geçen açıklamada 2006 yılında 65 bin TL’ye alınan aracın şimdilerde 900 bin TL’ye alındığını söyleyerek doğru bir tespit yapmışsınız. Çünkü 2006-2021 yılları arası AKP’nin ülkeyi nasıl yönettiğinin resmini de kısaca çizmiş oldunuz. Halkın enflasyon karşısında nasıl ezildiğinin farkındasınız yani. Maalesef 12 Nisan 2021 tarihinde sormuş olduğumuz hiç bir soruya yanıt alamadık. Demokratik anlamda Belediye Başkanı ve yönetimini eleştirmek, denetlemek, yanlışlarını söylemek bizim hem görevimiz hem de hakkımızdır.” ifadelerine yer verdi.
“ŞUHUT BELEDİYESİ’NİN GÜNCEL BORCU HALKA AÇIKLANMALI”
Şuhut Belediye Başkanı Recep Bozkurt’un halkın karşısına çıkarak Belediyenin şimdiki güncel borcunu açıklamasını isteyen Kahraman şöyle konuştu: “Demokrasinin bir gereği olarak Belediye Başkanı halkın karşısına çıkmalı Belediyenin şimdiki güncel borcunu açıklamalıdır. Kendi iddianızla önceki dönemlerden 7 milyon borçla devir aldığınız Belediyenin şu an da ne kadar borcu vardır? Kaç taşınmaz ile devraldınız? Şu an kaç adet taşınmazı vardır? Sayın Başkan bu sorulara elbette cevap vermeyebilir. Fakat Cuma günleri Hayvan Pazarında, Cumartesi günleri sebze pazarında, haftanın her günü sanayi sitesinde yine haftanın belli gün ve saatlerinde açık olan esnaflara ve kapalı olan esnafların da açık olduğu günlerde gönlüne göre cevap verebilir. Burcu AYDIN’ın Haberi #chp, #şuhut, #afyonkarahisar

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

E-Gazete Arşivi