Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Karağaç İlkokulu’nda, “TÜBİTAK Bilim Söyleşisi” Yapıldı

İscehisar İlçesi’nin Karaağaç Köyü Şehit Ahmet Kaplan İlkokulu öğrencileri “TÜBİTAK Bilim Söyleşisi” etkinliğinde Necmettin Erbakan Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ali Alaş’tan, “Atık Sudan Elektrik Enerjisi Üretebilirmiyiz” konusunu dinledi

Karağaç İlkokulu’nda, “TÜBİTAK Bilim Söyleşisi” Yapıldı

Afyonkarahisar’ın İscehisar İlçesi’ne bağlı Karaağaç Köyü Şehit Ahmet Kaplan İlkokulu’nda TÜBİTAK Bilim Söyleşisi etkinliği yapıldı.

ATIK SUYUN DÖNÜŞÜMÜ ANLATILDI

Söyleşide; Necmettin Erbakan Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ali Alaş, TÜBİTAK 2023 yılı Bilim Söyleşileri kapsamında konuştu. “Atık Sudan Elektrik Enerjisi Üretebilirmiyiz” konusuyla ilgili interaktif bir ortamda, görseller eşliğinde gerçekleştirilen etkinlikte Prof. Dr. Ali Alaş, atık suyun dönüşümü ve atık sudan hangi alanlarda yararlanılabileceği ile ilgili öğrencilere bilgi verdi.

ETKİNLİKLER DEVAM EDECEK

Öğrencilerin büyük bir merak ve dikkatle takip ettiği etkinlik sonunda Okul Müdürü Mustafa Akyıldız tarafından Prof. Dr. Ali Alaş’a TÜBİTAK adına teşekkür belgesi verildi. Akyıldız, yaptığı konuşmada öğrencilerin bilim adamları ile buluşmasını ve onları rol model almasını çok önemsediklerini, okullarında böyle bir etkinliği gerçekleştirdikleri için çok mutlu olduklarını belirtti. Bu tür etkinliklerin devamını da yapacaklarını ifade ede eden Akyıldız, tüm katılımcılara katılımları nedeniyle teşekkür etti.