Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Karataş: Çocuklarımıza sorgulamayı öğretmeliyiz

SP İl Başkanı Beytullah Karataş, yeni eğitim öğretim yılının hayırlara vesile olmasını diledi. Karataş, “Her öğrencinin zihin dünyası, yapısı, kabiliyeti, becerisi farklıdır.‬ Bizler çocuklarımıza düşünmeyi, sorgulamayı, muhakeme ve mukayese etmeyi öğretmeliyiz.” dedi.

Karataş: Çocuklarımıza sorgulamayı öğretmeliyiz

Saadet Partisi (SP) Afyonkarahisar İl Başkanı Beytullah Karataş, 2023-2024 Eğitim ve Öğretim yılı dolayısıyla bir mesaj yayınladı.
“OKUL MASRAFLARI AİLE EKONOMİSİNDE DELİK AÇILIYOR”
“Ülke olarak içinde bulunduğumuz ekonomik sıkıntılar sebebiyle, öğrenci velilerimiz aynı sevinci maalesef yaşayamamakta.” diyen SP İl Başkanı Beytullah Karataş, “Bir öğrencinin başlıca ihtiyaç malzemelerinin karşılanması için asgari ücretin yarısını geçen maliyeti karşılamakta zorlanan velilerin, okulların açılmasıyla bütçelerinde büyük bir delik açılıyor. Her çocuğun anayasal hakkı olan öğrenim-eğitim, yardımcı ders kitapları ve kırtasiye malzemeleri, kayıtlar sırasında talep edilen zorunlu bağışlar, yüksek harçlarla birlikte maliyetinin tamamen ailelere yıkıldığı bir ticaret konusu haline geldi.” ifadelerine yer verdi.
“ULAŞIM MALİYETLERİ EĞİTİME ENGEL OLUYOR”
Karataş, sözlerini şöyle sürdürdü: “Afyonkarahisar’da özellikle köy ve beldelerden şehir merkezine eğitim-öğretim için gelen öğrencilerimizin ve aileler artan ulaşım maliyetlerinden çok sıkıntı çekmektedir. Bu konuda belediyeler öğrencilere yol ücretleri konusunda destek olmalıdır. Ayrıca ekonomik sebeplerden kaynaklanan çaresizlik sebebiyle birçok ailenin evlatlarını okula gönderemeyeceği de gerçektir. Her öğrencinin zihin dünyası, yapısı, kabiliyeti, becerisi farklıdır.‬ Bizler çocuklarımıza düşünmeyi, sorgulamayı, muhakeme ve mukayese etmeyi öğretmeliyiz. İnsanı, bitkiyi, hayvanı; zamanı, mekanı; çağımızı, dünyayı; yeryüzünü, gökyüzünü okumasını öğretmeliyiz. Ahlaklı olmayı, dürüst olmayı, adil olmayı öğretmeliyiz.
İncitmemeyi, merhameti, sevgiyi, saygıyı öğretmeliyiz. Ne olursa olsun haksızlığa karşı gelmeyi, kim olursa olsun mazlumdan yana olmayı öğretmeliyiz. Gerçek kazanç ve birikimin çoğunluk, para, makam, şan, şöhret, beğeni, alkış olmadığını öğretmeliyiz. İşinde, mesleğinde, görevinde ehil olmasını öğretmeliyiz. İyi insan olmanın yolunun insanlığa faydalı işler yapmaktan geçtiğini öğretmeliyiz. Bu duygu ve düşüncelerle yeni eğitim öğretim yılında tüm öğrencilerimize zihin açıklığı, öğretmenlerimize de görevlerinde başarılar diliyorum.”