Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

“Kazanılmış Haklarımızdan Vazgeçmeyeceğiz”

Büro Emekçileri Sendikası Afyonkarahisar Temsilcisi Ali İhsan Orhan, kamuda tasfiyeye karşı olduklarını belirtti. Orhan, “Kazanılmış haklarımızdan vazgeçmeyeceğiz.” dedi.

Büro Emekçileri Sendikası Afyonkarahisar

Büro Emekçileri Sendikası İl Temsilcisi Ali İhsan Orhan, iktidarları boyunca uyguladıkları ekonomi politikalarıyla kamu kaynaklarını yağma eden ve yandaşlarına servet olarak aktaranların, sebebi oldukları ekonomik krizin faturasını kamu emekçilerinin ödediğini belirtti.

“SÖZDE TASARRUF PAKETİ HALKA SALDIRI PAKETİDİR”

“Ekonomik krizin faturası başta biz kamu emekçileri, kamu emeklileri ve toplumun dar gelirlilerine fatura etmek üzere bir kez daha kamuda tasarruf adı altında kırıntı halinde kalan kazanımlarımıza el koymak için, işe yarayacağına kendilerinin bile inanmadığı 2028 yılında yapılacak genel seçimlere ayarlı bir ekonomik program açıklayarak, dillerinin altındaki baklayı çıkardılar.” diyen Temsilci Orhan, “Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’in açıklamak için seçimlerin geçmesini beklediği sözde ‘kamu tasarruf ve verimlilik paketi’ ekonomik krizin bedelinin emekçilere ve yoksul halka fatura eden bir saldırı paketidir.  Söz de kamu tasarruf paketinde; İktidarları boyunca bizlerden topladıkları vergileri, kamu işletmelerinin haraç mezat özelleştirilmesinden elde ettikleri gelirleri ve borç olarak aldıkları yabancı kaynakları ‘yandaşlarına ucuz sermaye’ olarak aktaranlar har vurup harman savuranlar mali disiplinden bahsediyor. Hasta garantili şehir hastanelerine, geçiş garantili tünel, yol ve köprü ihalelerine kur farkı ödeyenler bugün kamu yatırım harcamalarının durdurulmasından bahsediyor. Üretim ekonomisinden uzak; kendine yeterliliği olan bir tarım ekonomisi inşa etmek yerine, saman dâhil “yapılan eleştirilere, paramız var ki alıyoruz diyerek” her türlü tarımsal ürünü dışarıdan tedarik edenler, enflasyonu düşürmek için fiyat istikrarından bahsediyorlar.”

“TASARRUFU KÖŞEYİ DÖNENLERDEN YAPIN”

Temsilci Orhan, sözlerini şöyle tamamladı: “Kamunun yarattığı istihdam olanaklarını liyakatten uzak, mülakat adı altında yapılan sınavlarla emek hırsızlığına dönüştürerek yandaşlarına peşkeş çekerek dolduran iktidar, açıkladığı sözde tasarruf programıyla kamu emekçilerinin kazanılmış haklarına göz dikmektedir. Eğer samimi iseniz mülakatı kaldırın liyakatı tesis edin, kamu kaynaklarını heba eden kamu yöneticilerinden kurtulun çok daha fazla kamu tasarrufunun sağlandığını göreceksiniz.

İktidarı uyarıyoruz. Kamu hizmetinden tasarruf edilmez. Eğitimden, sağlıktan, sosyal güvenlikten tasarruf edilmez. Halkın kamusal hizmet alma hakkı engellenemez.  Uyguladığınız ekonomi politikalarıyla kamu özel iş birliği projeleri adı altında yaptırdığınız döviz garantili yol, köprü; hasta garantili hastanene; yolcu garantili hava limanı gibi işler sonucunda zengin ettiklerinizden;  kur korumalı mevduat tasarrufu ile köşeyi dönenlerden tasarruf yapın, biz emekçilerden, emeklilerden ve yoksul halktan değil. Kamuda tasfiyeye karşıyız. Kazanılmış haklarımızdan vazgeçmeyeceğiz.”

Afyon Haber Son Dakika Afyon Namaz Vakti