DOLAR 16,7832 0.34%
EURO 17,4971 -0.28%
ALTIN 974,310,49
BITCOIN 322677-1,17%
Afyonkarahisar
26°

AÇIK

17:13

İKİNDİ'YE KALAN SÜRE

Kızılay Haftası 7 gün, Kızılaycılık yıl boyu

Kızılay Haftası 7 gün, Kızılaycılık yıl boyu

ABONE OL
28 Ekim 2016 14:16
Kızılay Haftası 7 gün, Kızılaycılık yıl boyu
0

BEĞENDİM

ABONE OL
Kızılay Haftası 7 gün, Kızılaycılık yıl boyu

Türk Kızılayı Afyonkarahisar Şube Başkanı İsmail Danıştekin, Kızılay Haftası hakkında bilgi verdi. Her yıl 29 Ekim ile 4 Kasım tarihleri arasında Kızılay Haftası etkinliklerinin yapıldığına dikkat çeken Danıştekin, “Türkiye genelinde faaliyet gösteren Türk Kızılayı Şubeleri ve tüm okullarda çeşitli etkinliklerle kutlanan Kızılay Haftası, Kızılaycılık felsefesi ve temel ilkelerini tanıtmak ve benimsetmek, gerçekleştirdiği yenilikleri ve hedefleri konusunda kamuoyunu bilinçlendirme imkânı sunması açısından önemlidir. Türk Kızılayı gönüllü olarak yürüttüğü tüm çalışmalarında vatandaşların desteğine ihtiyaç duymaktadır. Gerçekleştirilen çalışmaların doğru araçlar ile halkımıza aktarılması bu çalışmaların devamlılığına büyük katkı sağlamaktadır” dedi.
HALKIMIZIN
YARDIM ELİ
Türk Kızılayı’nın isminin Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk tarafından verildiğini hatırlatan Danıştekin, “Türk Kızılayı 1868 yılından bu yana ulusal ve uluslararası alanda her koşulda insanların acısını hafifletmeye çalışan ve hizmetlerinde hiçbir ayrım ve çıkar gözetmeyen ülkemizin en köklü ve güçlü yardım kuruluşudur. 148 yıldır insan onurunun korunması amacıyla, gönüllü olarak çalışmalar yürüten Türk Kızılayı, günümüze kadar yurtiçi ve yurtdışında milyonlarca ihtiyaç sahibine halkımızın yardım elini uzatmıştır” ifadelerini kullandı.
GÖNÜLLÜLÜK
ESASINA GÖRE ÇALIŞILIYOR
Danıştekin, şöyle devam etti:
“Savaşta ve barışta, sosyal hayatta,  uluslararası alanda ve afetlerde birçok görev üstlenen Türk Kızılayı, mensubu olduğu Hareketin 7 temel ilkesinden biri olan gönüllülük esasına göre çalışmalarını yürütmektedir. Türk Kızılayı’nın sonsuz bir özveriyle gerçekleştirdiği çalışmalarda temel gücü yardımsever halkımız ve Kızılaycılık ruhudur. Toplumsal dayanışmayı sağlamak, sosyal refahın gelişmesine katkıda bulunmak, yoksul ve muhtaç insanlara barınma, beslenme ve sağlık yardımı ulaştırmak gibi önemli görevler üstlenen ve birçok konuda da öncü olan Türk Kızılayı, kan, ilkyardım, afet müdahale, sağlık, sosyal hizmetler, gençlik ve gönüllülük çalışmaları ile eğitim alanlarında da hizmetler sunmaktadır.” (Kocatepe Haber Merkezi)

 

 

YARDIMSEVERLERE TEŞEKKÜR

 

Türk Kızılayı Afyonkarahisar Şube Başkanı İsmail Danıştekin, Kızılay’a destek verenlere teşekkür etti. Danıştekin, “Türk Kızılayı, yardımseverlerin ve gönüllülerinin desteği ile dünyanın neresinde olursa olsun insan onurunun korunması doğrultusunda tüm gücüyle iyiliğin zirvesine olan yolculuğuna devam edecektir. Kızılay’a destek olan tüm bağışçılarımıza, yardımseverlerimize bir kez daha teşekkürlerimizi sunuyoruz. Cumhuriyetimizin kuruluş yıldönümünde başlayan Kızılay Haftası nedeniyle başta Cumhuriyetimizin kurucusu Atatürk ve silah arkadaşlarını, şehitlerimizi şükran ve minnetle anıyoruz.  Gazilerimize de şükran ve minnet duygularımızı sunuyoruz” dedi.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.