Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Koçak, Uluçay’a Destek Kararı Aldı

22. Dönem Afyonkarahisar Milletvekili, İYİ Parti Afyonkarahisar eski Belediye Başkan adayı ve AK Parti Afyonkarahisar Belediye Başkan aday adayı Dr. Mahmut Koçak, 31 Mart yerel seçimlerine çok istemesine rağmen AK Parti’den Belediye Başkan adayı olmadığını, partisinin adayı Hüseyin Ceylan Uluçay’ı desteklediğini açıkladı.

22. Dönem Afyonkarahisar Milletvekili,

Dr. Mahmut Koçak, sosyal medya hesabı üzerinden konu hakkında açıklama yaptı.

“MİLLETİN DUASINI ALDIKÇA BİRİLERİNİN DÜŞMANLIĞINI KAZANIYORUM”

“Çok arzu etmeme ve uzun zamandan beri plan proje imkân çalışması yapmama rağmen aday adayı olduğum AK partiden aday olmak kısmet olmadı.” diyen Dr. Koçak, “Yazınca yalan ve iftira yazan, konuşunca yalan ve iftira konuşan insanları bu süreçtede ibretle ve hayretle izledim. Sınırları aşanlarla Mahkeme-i Kübra’da hesaplaşacağım. Ben Allah’a hem inanır hem güvenirim. Siyasi hayatım boyunca milletime daha fazla hizmet edebilme fırsatı yakalamak için hep koşturdum. Şöhret, servet mücadelesi içinde olmadım, olmayacağım. Milletle arama dünya menfaati koymadım, koymayacağım. Millete umut ve güven veren bir hizmet neferi olarak kalacağım. Şahsıma karşı başlatılan itibarsızlaştırma savaşının aktörlerini aziz milletimin vicdanına ve Allaha havale ediyorum. Ben bu memlekette bile bile kimseye bir kötülük yapmadım, hep iyilikte yarışmayı tercih ettim. Görüyorum ki ben hizmet ettikçe, milletin sevgisi ve duasını daha çok aldıkça belli çevrelerin düşmanlığını kazanıyorum. Yalan ve iftira atma ihtiyacı duyacak kadar insanlıktan bazılarının uzaklaştığını görüyorum. Amaca ulaşmak için ben her şeyi mübah görenlerden değilim. Mubah görenleri de ihlâslı olmaya davet ediyorum.” dedi.

“BÖLEN OLMAYACAĞIM, SÜREÇ YORDU VE ÜZDÜ”

Büyük Türk Milletinin onurlu, lekesiz, aydın ve cesur bir evladı olarak kalmak istediğini ve öldükten sonrada böyle anılmayı arzu ettiğini belirten Koçak, sözlerini şöyle devam etti: “Siyasi kararıma esas olmak üzere sizlerin düşüncelerinden istifade etmek istedim. Soğuk bir Afyonkarahisar gününde çağrımıza uyarak binlerce hemşehrimin salona koşup gelmesi sizlere hizmet etmenin nedenli şerefli bir iş olduğunu bana yeniden gösterdi. Benim vefalı hemşehrilerimle bir kez daha onur duydum, şeref duydum. İstişare toplantımıza katılan katılamadığı için telefonla arayan mesaj gönderen tüm dostlarıma gönül dolusu selam ve saygılarımı iletiyorum. Sizin sevginiz ve dualarınız her türlü makamın üstündedir. Toplantımızın sonuçları elimde, tavsiyeleriniz benim için altın kıymetindedir. Önerileriniz üzerinde uzun uzun düşündüm ve çalıştım. Gelinen noktada, sağdan, soldan birilerinin dediği gibi bir bölen olmayacağım. Bu süreçler beni yordu ve ziyadesiyle üzdü. Hemen hemen her partiden aday olursan diyerek davet etme nezaketinde bulunan tüm siyasi parti yöneticilerine ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Onore oldum, sağ olsunlar var olsunlar. Biz tarihin ve milletin bize yüklediği sorumluluğu idrak etmiş bir insanız. Rabbim doğru bildiğimiz işlerden bizi ayırmasın.”

“ULUÇAY KARDEŞİMİN AFYONLA İLGİLİ HER HİZMETİNDE YANINDAYIM”

Dr. Mahmut Koçak, şunları kaydetti: “İz bırakmaya gönüller almaya dualar almaya devam edeceğim. Seçim için makam için çalışan seçimlik siyasetçi bugüne kadar 33 yıldır olmadık. Bundan sonra da olmayacağız. Biz ömürlük ve iki dünya saadeti üzerine hayatımızı, duruşumuzu planladık. Sizlerin duası ve sevgisi ve Allah’ın rızası dışında kimseden bir talebim de yok, beklentim de yok. Hiçbir menfaat ya da tehdit karşısında bu kararı almadım. Bana yazılan notlar çerçevesinde geri dönerek konuştuğum sesli olarakta dinlediğim kanaat önderi hemşehrilerimin ve sevgili ailemin rehberliği bana bu kararı aldırdı. Bugüne kadar nasıl kendi imkânlarımla gönüllü olarak size hizmet ediyorsam bundan sonra elimden gelen hizmeti vermeye devam edeceğim. Milletime ve memleketime sevdamı ölünceye kadar yüreğimde büyüterek yaşatacağım. Bu vesileyle partimin adayı Sayın Hüseyin Ceylan Uluçay kardeşime başarılar diliyorum. Afyonkarahisar ile ilgili her türlü hizmette yanında olacağımızı ifade etmek istiyorum. Haklarınızı helal edin. Selam sevgi ve saygılarımla.” >> Burak AYDIN’ın Haberi