Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

“Koçak’ı davet etmedik, kendisi geldi”

AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Ali Özkaya, Belediye Başkan aday adaylığını açıklayan Dr. Mahmut Koçak’ın bugün yaptığı açıklamalara itirazda bulundu

“Koçak’ı davet etmedik, kendisi geldi”

Koçak'ı davet etmedik. kendisi geldi

AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Ali Özkaya, bugün AK Parti’den Belediye Başkan aday adaylığını açıklayan Dr. Mahmut Koçak’ın yaptığı açıklamalara itirazda bulundu.

Koçak “Cumhurbaşkanımızın Davetine İcabet Ettik” demişti

AK Parti İl Başkanlığı’nda adaylık müracaatında bulunan Dr. Mahmut Koçak konuşması sırasında şunları söylemişti:

Sayın Cumhurbaşkanımızı davet etti. Diğer partiden kan uyuşmazlığı nedeniyle zaten ayrılmıştım. Bu davete icabet ederek seçim öncesinde katılmıştım. Bu hepimizin malumu. Sayın Cumhurbaşkanımızın ve sayın genel merkezimizin telefonları böyle böyle sayın cumhurbaşkanımızın mesajını ileterek bunları açıkça konuşayım. Afyonkarahisar Milletvekilimiz olan Sayın Ali Özkaya’yı yetkili kıldıklarını ve sana gelecek Sayın Cumhurbaşkanımızın mesajını iletecek ve inşallah seni de aramızda göreceğiz demişlerdi. Biz de seve seve, geleceğiz, adam gibi çalışacağız dedik. Dedikleri gibi sayın vekilimizle buluştuk. Genel merkezimizin yetkili kıldığını mesajını ilettiler. Biz de davet baş üstüne dedik ve geliyoruz diyerek davete icabet ettik. Sadece gelmekle kalmadık. Milletvekili listesinde olmuş gibi gece gündüz seçim koordinasyon merkezimizin verdiği görevi gece gündüz uyguladık. Ayağımızı basmadık yer bırakmadık. Teşkilatımızla hiçbir sorun yaşamadık. Bizim hiç kimseyle kavgamız yok. Herkes bizim dava arkadaşımız. Tüm aday adaylarına başarılar diliyorum. Milletin hizmetkarı olmak haysiyetli ve onurlu bir iştir. Herkesi tebrik ediyorum. Afyon’u kültürün başkenti yapacağız. Her alanda zirveye oynayacağız.”

Özkaya’dan Koçak’ın sözlerine itiraz geldi

AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Ali Özkaya akşam saatlerinde bir açıklamada bulunarak Koçak’ın sözlerine itiraz etti. Özkaya şunları söyledi:

“AK Parti’den bugün Afyonkarahisar Belediye Başkanlığı için Aday Adaylığı yapan Sn. Mahmut Koçak, yaptığı açıklamada “Afyonkarahisar Milletvekilimiz olan Sayın Ali Özkaya’yı yetkili kıldıklarını ve sana gelecek Sayın Cumhurbaşkanımızın mesajını iletecek ve inşallah seni de aramızda göreceğiz demişlerdi.” şeklindeki sözleri dolayısı ile kamuoyunu bilgilendirme gereği hasıl olmuştur. Sn. Mahmut Koçak’ın bahsettiği konu şöyle gelişmiştir. Kendileri Genel Merkezimiz ile partiye kabul edilmek ve milletvekili aday adayı olmak üzere görüşmüş. Genel Merkezimiz de aday adayı olabileceği konuşulmuş ve detayları “Sn. Ali Özkaya ile görüşün” denilmiştir. Bu kapsamda İl Başkanımız Sn. Hüseyin Ceylan Uluçay ve Milletvekilimiz Sn. İbrahim Yurdunuseven’in bilgisi dahilinde Sn. Koçak’ın tarafımızı ziyareti ile ikili görüşme gerçekleştirilmiştir. Bu kapsamda Sn. Koçak’ın açıklamasında ima edilen kendisi tarafımızdan ziyaret edilerek partiye davet edilmesi gibi bir süreç yaşanmamıştır. Kamuoyunun bilgisine saygıyla sunarım.”