DOLAR 16,6112 0.47%
EURO 17,6215 0.47%
ALTIN 974,760,63
BITCOIN 346643-1,41%
Afyonkarahisar
17°

HAFİF YAĞMUR

13:12

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

Köksal: İnce’ye ve CHP’ye destek istiyorum

Köksal: İnce’ye ve CHP’ye destek istiyorum

ABONE OL
23 Haziran 2018 12:01
Köksal: İnce’ye ve CHP’ye destek istiyorum
0

BEĞENDİM

ABONE OL
Köksal: İnce'ye ve CHP'ye destek istiyorum

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Afyonkarahisar Milletvekili Av. Burcu Köksal seçim çalışmaları kapsamında önce Afyonkarahisar merkezde esnaf ziyaretinde bulundu daha sonra ise İhsaniye İlçesi ile ilçeye bağlı Döğer, Kayıhan beldeleri ile Akören ve Karacaahmet Köyü’nde vatandaşlarla bir araya geldi.  
“CHP, GELENEĞİN VE GELECEĞİN KALKINMASININ PARTİSİ”
Miting havasında gerçekleşen seçim çalışmalarında gittiği her bölgede vatandaşların yoğun ilgisi ve sevgi seliyle karşılaşan CHP Afyonkarahisar Milletvekili ve 1. sıra Milletvekili Adayı Av. Burcu Köksal, vatandaşları bire bir dinleyerek çalınmadık kapı, sıkılmadık el bırakmadı. Vatandaşlardan CHP iktidarına destek isteyen Milletvekili Köksal, “Cumhuriyet Halk Partisi, milletimizi savaşların, yoksulluğun ve geri kalmışlığın pençesinden kurtarmak için, büyük atılımları ve büyük dönüşümleri başlatmış partidir. Anadolu’nun okulu, yolu, altyapısı olmayan kasaba ve köylerinde, başta şeker fabrikaları olmak üzere dokuma, çimento, demir-çelik, maden ve gıda fabrikalarını kurmuş; kamu kaynaklarıyla yerli ve milli üretimi başlatarak kitlesel istihdamı sağlamış partidir. Cumhuriyet Halk Partisi, 21. Yüzyıl’da da yüksek katma değerli ekonomik büyümeyi, hakça sosyal bölüşümü, çağdaş ve nitelikli eğitimi yurttaşlarımızın refahı için öncelikli amaç edinmiş partidir. Cumhuriyet Halk Partisi, çoğulcu demokrasiyi ve insani kalkınmayı birbirinden ayrılmaz iki hedef olarak belirlemiş öncü partidir.” dedi.
TÜRKİYE PARTİ DEVLETİYLE YÖNETİLMEKTEDİR
Cumhuriyet Halk Partisi’nin, 95 yıllık Cumhuriyetimizle yaşıt olmasına rağmen, ilk günkü ruhla ve ilk günkü heyecanla halkı layık olduğu uygarlık düzeyine ulaştırmaya çalışan bir parti olduğunu kaydeden Köksal, “CHP büyük önder Mustafa Kemal Atatürk’ün başlattığı Anadolu Aydınlanması’nın izinde, tüm kadrolarıyla yurttaşlarımızın özgürlüğü, refahı, huzuru ve mutluluğu için yılmadan çalışan bir partidir. Ülkemiz bugün, kişiselleşmiş, keyfileşmiş tek adam rejiminin tehdidi altındadır. Demokrasimiz, derin bir krizin içindedir. Tek adam rejimi, Gazi Meclis’imizin egemenlik haklarını elinden almaya çalışmakta, kuvvetler ayrılığı ilkesini hiçe sayarak demokrasimizi işlemez hale getirmektedir. Olağanüstü hal rejimi, hukuk devletini ve yargı bağımsızlığını yok etmekte; hukukun üstünlüğü yerine, üstünlerin hukukunu dayatmaktadır. Türkiye, bugün bir parti devletiyle yönetilmektedir. Türkiye, bu nedenle bir rejim krizi, bir meşruiyet krizi yaşamaktadır. Yurttaşlarımız, baskı ve eziyet düzeni altında mağdur edilmektedir. Milletimizin barış içinde, bir arada yaşama arzusu, korku ve karamsarlık iklimine teslim edilmektedir. Çatışmacı ve ayrıştırıcı dil, halkımızın huzur ve güvenini ortadan kaldırmaktadır. Demokratik bir rejimin asgari koşulu olan adil ve serbest seçimlere gölge düşürülmektedir. Seçimlerin güvenliğinden sorumlu olan kurullar ve görevliler, seçim yolsuzluklarının sebebi haline gelmektedir. Seçimleri kaybedeceğini anlayan iktidar, çareyi seçim hilelerine başvurmakta aramaktadır.” ifadelerini kullandı.
“ESNAF VERGİ KREDİ BORCUYLA UĞRAŞIYOR, EMEKÇİLERİMİZ DÜŞÜK ASGARİ ÜCRETLE ÇALIŞIYOR”
CHP iktidarında toplumun tüm kesimlerinin rahat bir nefes alacağının önemle altını çizen Köksal, “Bugün artık tüm çıplaklığı ile görülmektedir ki, Türkiye’nin çalışan ve üreten kesimleri üretimden hak ettikleri payı alamıyorlar. Ülkemiz nitelikli büyüme potansiyelini gerçekleştiremiyor. Türkiye, üretimde ve bölüşümde uygar dünyanın gerisinde kalıyor. Milyonlarca işçimiz düşük asgari ücretle çalışmak zorunda bırakılıyor. Esnaflarımız, vergi ve kredi borçlarını ödeyemiyor. Sattığı malın yerine yenisini koyamıyor. Çiftçilerimiz, yüksek girdi maliyetlerini karşılayamıyor. İthalat nedeniyle eziliyor. Düşük ürün fiyatları yüzünden tarlasını terk ediyor. Orman köylülerimiz, sosyal güvenliğe ve emeklilik haklarına sahip olmaksızın çalışıyor. Emeklilerimiz, emekli maaşıyla geçinemiyor. Her geçen gün yoksullaşıyor. Öğretmenlerimiz, düşük maaşa ve kabul edilemez çalışma koşullarına mahkum ediliyor. Yüz binlerce genç öğretmen göreve atanmıyor. Ücretli öğretmenler yoksulluk sınırında çalıştırılıyor. Memurlar, liyakate göre yükseltilmiyor. Atama ve tayinler adaletsiz biçimde gerçekleştiriliyor. KOBİ’ler borç ve vergi yükü altında eziliyor. Yüksek maliyetler nedeniyle zarar edip üretimden çekiliyor. Sanayiciler, istikrarsız dış politika yüzünden pazar kaybediyor. Küresel rekabet avantajını yitiriyor. Ülkemizin genç kuşakları, niteliksiz eğitim sisteminden zarar görüyor. Paralı eğitimden ve kötü sınav sisteminden muzdarip oluyor. Dünya sıralamasında hızla geriliyor. İş bulma umudunu kaybetmiş yüz binlerce gencimiz, okurken çalışmak zorunda kalıyor. Gençlerimiz umutsuzluğa mahkum ediliyor. Öğrenciler, yozlaşmış eğitim sisteminin ve işsizliğin birer kurbanı haline getiriliyor.” diye konuştu.
“TÜRKİYE ÖNEMLİ BİR KARARIN EŞİĞİNDE”
Gün FM’de İsmail Akar’ın sunduğu “Seçime Doğru” programına katılarak vatandaşlara seslenen Köksal, Türkiye’nin 24 Haziran’da önemli bir kararın eşiğinde olduğunu kaydetti. Milletvekili Köksal, “Tek adam düzeni, baskılar ve liyakatsizlik yüzünden akademisyenleri, yetişmiş ve başarılı profesyonelleri ülkemizden göç ettiriyor. Ülkemizi bilim ve teknolojide geri bırakıyor. Türkiye, nitelikli göç veren; niteliksiz sığınmacı kabul eden bir ülke konumuna geriliyor. Tek adam rejimi, sömürünün, hukuksuzluğun ve liyakatsizliğin en temel nedeni haline geliyor. Halkımızın karakteriyle bağdaşmayan tek parti devleti, milletimizin ortak aklını ve ortak vicdanını hiçe sayıyor. Milletimizin irade ve geleceğini ipotek altına almaya çalışıyor. Türkiye, bugün önemli bir kararın eşiğinde. Türkiye, bugün Yeniden Kurtuluş’un ve Yeniden Kuruluş’un eşiğinde. Şüphesiz bu vahim koşullar altında bile Aziz Milletimiz, kaderini tek bir kişiye, tek bir aileye, tek bir zümreye, tek bir parti devletine teslim etmeyecek kadar, basiret, cesaret ve adalet duygusuna sahiptir. Çünkü, Türkiye, yeni demokratik bir anayasayı halkımızla birlikte hayata geçirebilecek, yıkılmış kamu kurumlarını ve yozlaşmış kadroları sil baştan inşa edebilecek; geri kalmış ve bağımlı ekonomik düzenin yerine milli bir üretim ve bölüşüm sistemi kurabilecek; yoksulların, ezilenlerin ve adalet arayan mağdurların yanında cesaretle durabilecek; hak, Hukuk ve Adalet için mücadele edebilecek bir partiye sahiptir. Bu parti, Halkın partisidir. Bu parti, Cumhuriyet’in partisidir.” şeklinde konuştu.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.