Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Köksal: Vali Hanım’ın Bilgisi Dâhilinde Olmadığını Düşünüyorum

Afyonkarahisar Belediye Başkanı Burcu Köksal, bir Iraklı işletmecinin şikayeti üzerine Valilik’in ifade talebi üzerine sosyal medya hesaplarından video ile açıklama yaptı. Köksal, Afyonkarahisar Valisi Doç. Dr. Kübra Güran Yiğitbaşı’nın konudan haberinin olmadığını düşündüğünü belirtti

Afyonkarahisar Belediye Başkanı Burcu

Afyonkarahisar Belediye Başkanı Burcu Köksal, sosyal medya hesaplarından paylaştığı videoda, işyeri mühürlenen Iraklı işletmecinin Afyonkarahisar Valiliği’ne şikayet etmesi üzerine Valilik’in ifade istemesi hakkında açıklama yaptı. Köksal, “Iraklı bir kişinin işletmiş olduğu, kanuna aykırı, ruhsatsız olarak işlettiği bir işletme belediyemiz tarafından mühürlendi. Bunun üzerine de valilik tarafından bahse konu yazı tarafımıza gönderildi. Yaptığımız kayıtlarda, incelemelerde, tetkiklerde belediye kayıtlarımızda Iraklı kişiye ait herhangi bir ruhsat talebinin bulunmadığı tespit edilmiştir. Yani bizim yaptığımız işlem tamamen hukuka uygun, kanunidir. Şimdi bununla ilgili olarak valilik tarafından bir yazı gönderildi” dedi.

Konudan Afyonkarahisar Valisi Doç. Dr. Kübra Güran Yiğitbaşı’nın haberinin olmadığına inandığını belirten Köksal, “Ben bu konuda Vali Hanımın haberdar olmadığına inanıyorum. Çünkü yazının altında Vali Yardımcısının ismi ve imzası var. Kendisiyle seçimden sonra da diyalog kurduk. Zaman zaman görüştük. Hatta birkaç gün öncesinde kendisini aradım. Şehir dışındaydı. Müsait olduğunda arayacağını söyledi. Bununla ilgili olarak ben böyle bir yazının kendisinin bilgisi dâhilinde olmadan gönderildiğini düşünüyorum. Çünkü Vali Hanım beni arayıp, ‘Bir vatandaşın böyle bir iddiası var, böyle şeyler söylüyor, bununla ilgili nedir işin aslı.’ diye bana bir telefonla sorabilirdi diye düşünüyorum. Buradan bütün herkese sesleniyorum. Biz Afyonkarahisar’ı bu memleketi seven, yurtsever, vatansever insanlarla birlikte yöneteceğiz” ifadelerini kullandı.

Köksal, açıklamasını şöyle noktaladı:

“Ben seçilmiş Belediye Başkanıyım. Afyonkarahisar’da her iki kişiden birinin oyunu alarak yüzde 51’lik bir oy oranıyla seçildim. İnsanların seçilmişe saygı duyması gerekiyor. Ve biz belediye olarak biz de bir kurumuz. Vatandaşa hizmet etmekle mükellefiz. Tıpkı devletin diğer resmi kurumları gibi biz de bütün vatandaşlarımıza hizmet etmek durumundayız. Ve bu hizmeti yaparken de bütün kurumlarla birlikte iş birliği içinde çalışırsak, bütün kurumlarla birlikte iyi niyetle hareket edersek Afyonkarahisar kalkınır, gelişir. Ben buna inanıyorum ve bundan sonra da Afyonkarahisar’ı sivil toplum kuruluşlarıyla, odalarla, muhtarlarla, tüm resmi kurumlarla, bu memleketi seven, vatansever insanlarla birlikte yöneteceğimizin bir kez daha altını çiziyorum.”