Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

“Korkusuzluk Deneme Ve Çabalamakla Kazanılır”

AKÜ İİBF’nin  “Mezunlarımızla Kariyer” söyleşisinde konuşan İş İnsanı Tahir Denizli, “Korkusuzluğu kazanmanın yolu daha fazla denemek, daha fazla çabalamaktır.” dedi

AKÜ İİBF’nin  “Mezunlarımızla Kariyer”

Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinin (İİBF) kuruluşunun 50. yıl dönümü kapsamında “Mezunlarımızla Kariyer” söyleşisinin konuğu İİBF mezunu iş insanı Tahir Denizli oldu. Sabri Bektöre Konferans Salonunda gerçekleştirilen söyleşiye; İİBF Dekan Vekili Prof. Dr. Gökhan Demirtaş, öğretim elemanları ve öğrenciler katıldı.

“İKTİSAT ÇOK GENİŞ KARİYER YELPAZESİNE SAHİP”

Söyleşinin açış konuşmasını yapan İİBF İktisat Bölümü Araştırma Görevlisi Dr. Özgür Aydoğuş, fakültenin kuruluşunun 50’inci yılı kapsamında çeşitli etkinlikler düzenlendiğini belirtti. Aydoğuş,  “Biz de bu 50 yılın 25 yılında varız. Fakültemizden yetişen insan kaynaklarının aslında nerelere geldiğini görmemiz anlamında önemli hale geliyor. İktisat bölümü mezun olunduktan sonra burada edindiğiniz bilgiler ve vizyon sayesinde çok geniş kariyer yelpazesine sahip. Bu fakülteden geçmiş arkadaşlarımıza baktığımız zaman çok geniş yelpazede ve çok geniş işlerde kariyer sahibi mezunlarımız var.” dedi.

“Korkusuzluk Deneme Ve Çabalamakla Kazanılır”

“KORKUSUZLUĞU KAZANMANIN YOLU DAHA FAZLA DENEMEK, DAHA FAZLA ÇABALAMAK”

İş İnsanı Tahir Denizli ise insanın hayatta edinebileceği en büyük şeyin farkındalık olduğunu belirtti. Mezun olduktan sonra dış dünyada rekabetçi bir ortamın öğrencileri beklediğini kaydeden Denizli, şunları söyledi: “İnsan ne istediğini, nereye varmak istediğini anladığı gün zaten o yolculukta gördükleri, tanıdıkları, yediği, içtiği, üzüntüleri ve sevinçleri bir kazanım olarak görmeye başlıyor. Hayattan korkmamaya başlıyor. Dış dünyada mezun olduktan sonra gerçekten çok daha rekabetçi bir ortam var. Rekabeti sadece mezun olduğunuz arkadaşlara ya da sizinle eşdeğer insanlara karşı değil, dünyadaki tüm insanların olduğu rekabetle karşılaşacaksınız. Fakat bunlarla karşılaşmaktan korkmamak gerekiyor. Bu korkusuzluğu kazanmanın yolu da daha fazla denemek, daha fazla çabalamaktır. Eğitim hayatını sadece derslerle sınırlı tutmayarak özümseyerek, hayatı eğitimle birleştirebilmekten geçiyor.” Konuşmasının devamında Denizli, mesleki tecrübelerini paylaşarak, kariyerine dair değişim ve dönüşüm anlarından öğrencilere bahsederek tavsiyelerde bulundu.