en iyi bahis siteleri
DOLAR 19,1933 0.11%
EURO 20,9773 -0.04%
ALTIN 1.209,38-0,31
BITCOIN 537705-1,98%
Afyonkarahisar

AÇIK

13:14

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

BASIN TOPLANTISININ ARDINDAN – Kocatepe Gazetesi

ABONE OL
6 Ekim 2017 13:58
0

BEĞENDİM

ABONE OL
Muzaffer Taşdelen 6 Ekim 2017 Cuma 13:58:06
 

4 Ekim Salı günü Afyon Belediyesi’nin 2014-17 yılları arasında yapılan yatırım ve hizmetlerinin sunumu ve hedeflenen projelerin açıklandığı basın toplantısı yapıldı.
Katılımcıların çok güzel ağırlandığı, Belediye Başkanı Sayın Çoban’ın oldukça güzel ev shipliği yaptığı toplantı Başkanın güzel sunumuyla tam not aldı konuklardan.
Başkan yaptığı çalışmaları konuklarını sıkmadan akıcı bir üslupla, sinevizyon gösterisi, grafikler, rakamlarla anlattı. Doğrusu güzel işlere imza atmış. Katılımcılar dilek ve temenniler kısmında takdirlerini belirttiler. 2014-17 dönemine ait her şey Başkan tarafından net bir şekilde anlatıldı. Katılımcılar da görüş ve düşüncelerini açıkladılar, basın toplantısı olumlu bir şekilde sonlandı.
Başkanın 2014-17 arası hizmetleri tam not aldı. Bize göre Sayın Çoban’ın bu sınırlı sürenin dışında kalan süreçte bir hizmeti var ki, bu hizmetler kadar önemli: Hobi Bahçeleri…
8-10 yıl önce bu köşede hobi bahçelerini yazmıştık. Bizden esinlenildi demiyorum, ancak 5 yıl önce yapıldı bu hobi bahçeleri. Önceleri bu bahçelerin önemini ve yararlarını kavrayamayan insanlar, şimdilerde 2-3 bin lira hava parası vererek bu bahçelerin yeni kiracıları oluyorlar. Özellikle emeklilere ikinci bir yaşam dönemi sunan bu bahçelere yenilerinin eklenmesi oldukça önemli bir hizmet olacaktır. Bu bahçeler konusunun Başkanın başını çok ağrıttığını biliyoruz, ancak bu bahçelerin önemi ve yararları doğrusu başağrısına değer.
Sözün özü yeni hobi bahçelerinin yapılması sosyal, maddi, manevi yönden son derece yararlı olacaktır.
Biraz ütopik olacak ama bir düşüncemiz daha var. Biz daha önce sayın Çoban’a telefonda bu konuyu anlatmıştık. Şu eski Çimento Fabrikasının yeri var ya, orada ki adacık halindeki parsellerden 3-4 tanesi sendikalar ve şahıs tarafından alınmış. Kalan 8 adet adacık halindeki parselin alınıp evsiz insanlara (2+1) konutlar yapılırsa, Afyon’un konut sorunu uzunca bir süre çözülmüş, dar gelirliler de ev sahibi olur, sıcak yuva sahibi olurlar. Ucunda rant olmayan bu iş fakir fukaranın ev sahibi olmasına yönelik çok güzel bir çalışma olacaktır. Biz soruşturduk. Kredi çıkartmanın son derece zor olduğu, bu işi Afyon’da ancak Belediye Başkanı Burhanettin Çoban’ın çözebileceği bu işleri çok iyi bilenlerce söylendi bize. Bu proje çok büyük ve çok da önemli. Fakir fukaranın ev sahibi olabilmesi uğruna bu meşakkatlere katlanılır doğrusu… 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.