DOLAR 18,5420 0.12%
EURO 18,0040 -0.17%
ALTIN 981,75-0,56
BITCOIN 3593163,60%
Afyonkarahisar
20°

AZ BULUTLU

13:01

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

Bildiri ve karşı bildiri – Kocatepe Gazetesi

ABONE OL
16 Ocak 2016 13:35
0

BEĞENDİM

ABONE OL
Muzaffer Taşdelen 16 Ocak 2016 Cumartesi 12:35:01
 

10 Ocak tarihinde 1128 akademisyenin “Bu suça ortak olmayacağız” başlıklı bildirisi ülkede büyük bir antipatiyle karşılandı.
1128 Akademisyen bildirilerinde başlıklarındaki gibi bu suça “ortak olmayacağız” dediler. Aydınların sade insanlardan farkları okumuş, kültürlü, ileri düşünceli, görgülü, alanlarında çok bilgili olmalarıdır. Ancak bildiriye konu olaylar Sur, Silvan, Cizre, Nusaybin ve Silopi’de haftalardır uygulanan sokağa çıkma yasaklarının fiili olarak oradaki yaşayanları açlığa, susuzluğa mahkum etmekte, yerleşim bölgelerine ağır silahlarla saldırarak yaşam, özgürlük ve güvenlik hakkı, işkence ve kötü muamele, anayasa ve uluslararası sözleşmeler ile koruma altına alınmış olan hemen tüm hak ve özgürlükleri ihlal ettikleri açıklıkla yazılmış.
Televizyonlardaki en son görüntülerde askerler bebeleri, yaşlıları kucaklarında sırtlarında taşıdılar. Asker ve polis kendilerine gelen kumanyaları insanlarla paylaştılar. Çocukları kucaklarında PKK’lılardan kaçırdılar. Oradaki insanlar askere, polise çay ikram ettiler. Sondan başlayarak insanlara kötü muamele ve işkence yaptıkları görüntülerini 1128 aydın görmemiş, ya da görmezden gelmişlerdir.
Asker ve ordunun ağır silahlarla saldırdığını iddia eden akademisyenler, PKK’lılardan yakalanan ağır silahları, yüzlerce ton patlayıcıları nasıl görmezler? Akademisyenlere göre PKK’nın kullandığı roketatarlar acaba hafif silahlar sınıfından mı?
Aydınlar Kürt halkı ve bölge halklarına karşı katliam gerçekleştirildiği iddiasıyla resmen yalan iddiada bulunmuşlardır. Asker ve polisin halka karşı müşfik davranışları, halkın da asker ve polise sempatiyle yaklaştıkları televizyonlarda açık açık gösterilmektedir.
Devletin vatandaşlarına uyguladığı şiddete son vermesini isteyen 1128’ler, ayağındaki bir çift çorabı anasına bırakıp giden şehidi ve onlarca şehidimizi görmezler mi, acep gözlerinde tavuk karası mı var?
Bilmezler mi 1128’ler bu teröristlerin amaçlarının ülkeyi bölmek, parçalamak olduğunu?
1128’lerin bildirisine karşı biraraya gelen 150 akademisyen “Türkiye İçin Akademisyenler” adı altında bir bildiri yayınlayarak “devletin, milletin, polis ve askerlerin yanında” olduklarını duyuran bir metin yayınlayarak Türkiye’nin bölünmez bütünlüğüne sahip çıkmışlardır.
Bilmezler mi bu 1128’ler, PKK’nın ülkeyi bölmek, parçalamak için savaştığını …

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.