en iyi bahis siteleri
DOLAR 19,0317 0.11%
EURO 20,5134 0.75%
ALTIN 1.186,64-1,89
BITCOIN 5380300,59%
Afyonkarahisar

HAFİF YAĞMUR

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

DIŞ BASINDA ATATÜRK (1) – Kocatepe Gazetesi

ABONE OL
7 Kasım 2017 12:43
0

BEĞENDİM

ABONE OL
Muzaffer Taşdelen 7 Kasım 2017 Salı 12:43:05
 

Atatürk’ün ölümü yalnız Türk ulusu için değil, O’nun benzerine çok muhtaç olan bütün doğu ulusları için de en büyük kayıptır. (Suriye Basını)
Çok geniş kaşlı, zeka ile ışıldayan bir yüz üzerine açılmış keskin ve açık renk gözlü bir adam, sağlam yapılı olan bütün tabii varlığıyla önümde durmaktadır. (ABD’nin Ankara Temsilcisi General Sherril)
Eseriyle insanlığın üstüne çıkan bu inkılapçı, yaradılış ve yaşayışı bakımından insanlara en yakın olanlardan biriydi. (Romanya Basını)
O’nun ölümü bütün dünya içinde derinliği ölçülemez bir kayıptır. (Sovyet Basını)
O’nun ismi dünya tarihinin kahramanları arasında silinmez bir şekilde kalacaktır. Çünkü kişiliği, kendi ülkesinin sınırlarını aşmıştır.
O’nu hem düşman ve hem dost olarak tanımış olan Yunan ulusu, kendisini düşman olarak ne kadar takdir etmişse, bir dost olarak o kadar sevmiştir. (Yunan Basını)
Çöllerin ateşinden, şarkın karlarından yılmadan, sert döşeklerde yatan bir asker gibi adaletli ve kuvvetliydi. Omuzları bütün mesuliyetleri taşıyabilecek kadar genişti. (Conte de Chambrun Fransa Büyükelçisi)
Yeni Türkiye, Avrupa’nın doğusunda, yüzyılımızın en büyük devlet adamlarından biri olarak yükselen Mustafa Kemal’in hem eseri, hem destanıdır.  (Marcel Savrage)
Atatürk tarihte teşkilatçı bir dahi, bir ulusun harikalar yaratan yöneticisi ve memleketinin kurtarıcısı olarak kalacaktır.  (Roman İndependance Gazetesi)
Atatürk, Türk ulusunun ruhunda Türk bayrağı gibi dalgalanan bir baş. (İngiliz Daily Telegraph)
Atatürk, İstiklal hissini taşıyan bütün milletler için ölmez bir semboldür. (Alman Basını)
Dünya, yoksul düşmüştür. Gücü, zorlukları yenme kararı ve yiğitliği ile aman bilmeyen galiplerin uygulamaya kalkıştıkları, pranga siyasetini ilk kıran Atatürk’tür. (Macar, Pester İloyd Gazetesi)
Atatük çağımızın en seçkin simasıdır. (Arnavutluk Basını)
Atatürk, zamanımızın en azimli ve yılmaz inkılapçısı idi. (Belçika Basını)
Atatürk, bütün Asya Kıtası’nın ATASIDIR. (Çin Basını)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.