DOLAR 18,5461 0.13%
EURO 17,9254 -0.56%
ALTIN 981,31-0,61
BITCOIN 3583833,22%
Afyonkarahisar
20°

AZ BULUTLU

13:01

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

ÖNERİ

ABONE OL
21 Kasım 2016 13:33
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Son yıllarda hangi kanalı açarsanız açın, karşınıza acayip kılıklı tip tip adamlar, ya da sanatçı olarak nitelenen kişilerle çıkıyor. Eskiden televizyona çıkan insanlar ya da sanatçılar, “iki dirhem bir çekirdek” giyinir, kuşanır, hal hareket ve tavırlarıyla izleyicilerin sevgi ve sempatisini kazanırlardı.
Devir mi değişti, biz mi ayak uyduramıyoruz insanlara, ortamlara, anlaşılır gibi değil. Milyonların karşısına saçlı sakallı, pejmurde kıyafetli, acayip kılıklarda çıkan ister sanatçı, ister konuşmacı, ister sunucu kim olursa olsun, topluma, insanlara saygı duymuyor demektir. Bazısı ayakkabısını ekrana dayıyor neredeyse, emin olun insanlar kendi evlerinde bile öyle sere serpe ve saygısızca oturmuyorlar. Bu anlattıklarımıza katılıyor musunuz, yoksa bana “sen hala eski berbere mi tıraş oluyorsun” diyorsunuz? Bu arada benim çok sevdiğim bir öğrencimden söz etmeden geçemiyeceğim. Bana sürekli “Hocam artık 98 oldu yaşınız” diye takılıyor. Bizim bu tür yargılarımızda acaba yaşımızın da etkisi var mı?
Bu arada bazı eğlence, açık oturum gibi programları tenzih etmek gerekir. İsterseniz bir Türk Sanat Müziği konseri veya programı izleyin, farkı fark edeceksiniz. Çok çok azda olsa Türk Sanat Müziği Konser veya programları izleyebiliyoruz. Sazlardan sunucuya, soliste kadar pırıl pırıl giyinmişler, papyon ya da gravatlarını takmışlar, vakur bir şekilde sanatlarını icra ediyorlar. İnsan mest oluyor bu tür yapımları izlerken. Hele o salonunu tümünün katılımıyla yapılan korolar o kadar hoş ki!
Şu son zamanlarda sahnede bir masa, masada zaman zaman oyunculara müdahale eden bazen de seyirciyle diyaloga giren birisi, tiyatro değil de tiyatromsu bir oyun sergileyen sanatçılar, bir de gülmeye kurgulanmış vara yoğa gülen seyirciler, her şeye gülüyorlar ya, işte o zaman zekâmdan kuşku duyuyorum. Çünkü onların güldüğü pek çok espriye gülemiyorum. Bana çok banal geliyor. Kim bilir belki de benim o esprileri yorumlamaya zekâm yetmiyordur!
Gelin ben size bir öneride bulunayım. Yukarıda sözünü ettiğimiz tuhaf programları izleyeceğinize, gündüzleri radyodan “TRT Nağme” akşamları televizyondan “TRT Müzik” programlarını izleyin de ruhunuzu dinlendirin.
Ne olsa siyasetin çivisi çıktı.
Not: Bu yazımız, önerimizi uygulamadığınız takdirde özel yaşamınıza müdahale sayılmaz.
Siz yine de paşa gönlünüz ne istiyorsa onu yapın!

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.