DOLAR 18,6506 0.02%
EURO 19,2925 0.04%
ALTIN 1.042,540,05
BITCOIN 302269-2,14%
Afyonkarahisar
10°

KAPALI

06:26

İMSAK'A KALAN SÜRE

Seçim mi Savaş mı? – Kocatepe Gazetesi

ABONE OL
22 Mart 2014 03:00
0

BEĞENDİM

ABONE OL
Muzaffer Taşdelen 22 Mart 2014 Cumartesi 02:00:00
  Şu seçim çalışmalarının insanları usandırdığı, bıktırdığı bir gerçek. Çevre kirliliği, gürültü kirliliği, hele hele liderlerin konuşmalarında kullandıkları üslupları illallah dedirdi.
Seçim mitinglerinde fevkalâde kaba, hatta küfürümsü söylemler insanları rahatsız ediyor. Bu mitingler belediye seçimleri olmaktan çıktı. Mitinglerde yerel yöneticilerin yapacaklarını anlatması, seçmenlerin de anlatılanlar ışığında karar verip ona göre oy kullanmaları gerekirken, liderler işi çığırından çıkarıyor, hatta hatta İstiklal savaşı deyimini kullanmaktalar.
Bir liderin tüm propaganda konuşmalarını stres yükleme üzerine kurması, nerdeyse konuşmalarında kefen edebiyatı yapması hiç de hoş olmasa gerektir. Toplumu germek, insanları ayrıştırmak, kamplaştırmak, bizim millet olma hasetlerimizi hançerlemekten başka bir şey değildir.
Mitinglerde sürekli ona buna saldırmak hiç de hoş değil. Kim bilir belki de o da bir tür yöntemdir. Böyle derken aklımıza rahmetli Osman Bölükbaşı geliverdi. Bölükbaşı’nın mitingleri son derece neşeli geçerdi. Onun partilisi olmayanlar bile onu dinlemeye giderdi.
Büyük kalabalıklara hitab ederdi. İnsanlar onu dinlerken kendinden geçerdi. Bölükbaşı bir mitinginde karşısında büyük bir kalabalık görünce takılmadan edemiyor. Kalabalığa hitaben: “Harmanınız çok ama çeçiniz yok”, Kalabalığınız çok ama oyları gidip başka partilere atıyorsunuz der.
Liderler mitinglerde kişilerle uğraşmamalıdır. Örneğin Kılıçdaroğlu kendisine bozkurt işareti yapan birisine gülerek aynı işaretle karşılık veriyor. Bahçeli bu duruma sitem ederek cevap veriyor. Oysa ki Kılıçdaroğlu çok güzel bir jestle karşılık vermiş. Bunu anlamak o şekilde yorumlamak gerekir.
Bir arkadaşla hem Bahçeli’nin hem de Kılıçdaroğlu’nun mitinglerine gittik. Bahçeli’nin mitinginde bazı MHP’li arkadaşlarla selâmlaşıp ayaküstü sohbetler ettik. Kılıçdaroğlu mitinginde de bir çok MHP’li ile karşılaştık. Kaybolan yıllarımızda aynı ortamda selamlaşmazken bugün hatalarımızdan ders çıkararak yanlıştan döndük. Daha düne kadar birbirlerini yiyenlerin bir araya gelebilmesi bir kazançtır.
Kim bilir bugünkü durum dünün düşman kardeşlerinin ülkemize çıkardığı bir faturadır.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.