DOLAR 18,5738 -0.01%
EURO 18,3587 -1.06%
ALTIN 1.020,20-0,98
BITCOIN 371893-0,24%
Afyonkarahisar
13°

HAFİF YAĞMUR

02:00

YATSI'YA KALAN SÜRE

ÜÇ DÜŞMAN: PKK, FETÖ VE UYUŞTURUCU

ABONE OL
21 Kasım 2016 13:34
0

BEĞENDİM

ABONE OL
Sezer Küçükkurt 21 Kasım 2016 Pazartesi 13:34:18
 

Afyonkarahisar İl Emniyet Müdürlüğü görevine geçtiğimiz günlerde başlayan Fahrettin Şen hiç vakit kaybetmeden çalışmalarına başladı.
Tunceli’den ilimize atanan Emniyet Müdürümüz Fahrettin Şen, Tunceli’deki görev süresi boyunca, ardında önemli izler bırakarak Afyonkarahisar’a geldi. Bu izlerin en dikkat çekeni hiç şüphesiz HDP’li Tunceli Belediye Başkanı’nın tutuklanması, ardından da Tunceli Belediyesi’ne geçtiğimiz günlerde kayyum atanmasıdır.
Tunceli Belediyesi’ndeki hainlerin “özerklik” ilan etmelerinin ardından Emniyet Müdürü Fahrettin Şen öncülüğündeki çalışmalarla Tunceli’de bugün kayyum atanmasına kadar ulaşan yolun neredeyse tüm taşları döşenmeye başlanmıştı.
Müdür Şen’in tayini çıkana kadar tüm taşları döşendi ve bu yol büyük oranda tamamlandı. …Ve Müdür Şen Afyonkarahisar’a atandıktan sonra Tunceli Belediyesi’ne kayyum atandığı, Belediye Başkanının tutuklandığı haberleri duyuldu. Nereden baksanız 1 yılı aşkın bir süreç ve mücadele böylece neticeye ulaşmış oldu. Neticenin alınmasında en büyük pay sahiplerinden birisi hiç şüphesiz Fahrettin Şen Müdür oldu.
***
Biz, Fahrettin Müdür’ü ilk olarak PKK-HDP çizgisindeki hainlere yönelik cesur çıkışının medyaya yansımasının ardından tanımıştık. Eylül 2015’de Tunceli merkezde hainler ile polis arasında çıkan çatışmada Şehit düşen polis memuru Murat Savaş Kale için Elazığ İl Emniyet Müdürlüğü’nde cenaze töreni düzenlenmiş, törene Tunceli Emniyet Müdürü Fahrettin Şen’in sözleri damga vurmuş ve bu sözler tüm medyada “Müdür’ün isyanı”, “Müdür’den HDP’ye sert sözler” başlıkları ile yer bulmuştu. Şen, HDP’li siyasetçilere meydan okurcasına, adeta gözlerinin içine bakarak şu sözleri fırlatmıştı suratlarına: “Teröre destek verenlerin üzerine lanet olsun, siz hainler! dağlarda sürünecek ve gebereceksiniz. İnsanlık dışı ve alçakça saldırı düzenleyenler, hiçbir zaman hedefine ulaşamayacaktır. 30 yıldan fazla bir süredir bu ülkeye ihanet eden bu terör örgütünün siyasi koluna da bir çift sözüm var; Sizin bu şehit ailesine söyleyecek bir sözünüz var mı? Siz bu şehidin daha 1 aylık bebeğine ne diyeceksiniz? Hani siz barışçıydınız, siz demokrattınız, Hani siz barış güvercini uçuruyordunuz, nerdesiniz? Ha, nerde olduğunuzu ben size söyliyeyim. Terörist cenazesindesiniz. Sizlere, siz ve destekçilerinize, karakolda bize saldıranlara ve hepinize lanet olsun”
***
1965 yılında Hatay Kırıkhan’da dünyaya gelen ve Ankara, Adıyaman gibi illerde görev yaptıktan sonra TBMM Meclis Koruma Müdürlüğü, Ankara İlçe Emniyet ve Şube Müdürlükleri, Ankara İl Emniyet Müdür Yardımcılığı ve Teftiş Kurulu Başkanlığı ve Polis Başmüfettişliği görevlerinde bulunan İl Emniyet Müdürü Fahrettin Şen’in Tunceli’de ektiği tohumların meyvaları halen alınmaya devam ediliyor. Bakın dünkü haberlerde ne deniyor:
“Terör örgütü PKK’ya yönelik kırsalda yürütülen operasyonlarda en büyük darbelerden biri de Tunceli’de vuruldu. Kışa hazırlanan örgüte; karada özel timler, havada savaş uçakları, helikopterler ve silahlı İHA’lar fırsat vermedi. 1.5 ayda 6’sı lider kadrodan 100’ün üzerinde terörist öldürüldü. Hükümetin, terör örgütlerine karşı hayata geçirdiği, ‘Savunma değil taarruz konsepti’ en önemli sonuçlarından birini Tunceli’de verdi.”
***
FETÖ ile mücadele konusunda da Tunceli ili basında tartışma konusu olmuştu. Manisa Cumhuriyet Başsavcısı FETÖ’nün idari ve mali yapılanmayı sağlayamadığı tek ilin Tunceli olduğunu iddia etti. Bunun ardından Tunceli’de yapılan operasyonlarda 160’dan fazla kişi FETÖ ile ilgili olarak tutuklandı. Tutuklamaların süreceği öngörülüyor. Terör örgütüyle iltisaklı ve irtibatlı olan derneklerin faaliyetleri durduruldu. Yani FETÖ’nün Tunceli’de barınamadığı iddiası operasyonlarla çürütüldü, halkta karşılık bulamasa da kamu görevlileri arasında etki sağladığı ortaya konulmuş oldu.
***
Basına yansıyan tüm bu haberlerden, bizim gözlemlerimizden ve Emniyet Müdürü Fahrettin Şen’e yaptığımız kısa ziyaretten anladığımız odur ki; Afyonkarahisar’da FETÖ ve PKK olmak üzere tüm b��lücü örgütlerle mücadelede yeni bir sayfa açılıyor. Müdür Şen ve ekibi bu iki konuda özellikle ciddi çalışmalara imza atmaya hazırlanıyorlar.
Emniyet Müdürü Fahrettin Şen’in “Afyonkarahisar’da bir önceliğimiz de uyuşturucu ile mücadele. Başta okullar çevresi olmak üzere il genelinde uyuşturucu ile bağı olanlara nefes aldırmayacağız. Afyon’da bu işi bitireceğiz” sözlerinin de altını çizmek gerekiyor.
Afyonkarahisar halkı yanlarında ve duacıları… Allah yardımcıları olsun…

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.