DOLAR 18,8383 0.1%
EURO 20,3282 -1.12%
ALTIN 1.128,40-2,33
BITCOIN 436681-1,19%
Afyonkarahisar

HAFİF KAR YAĞIŞLI

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

VEDA MI? VEFA MI?

ABONE OL
19 Şubat 2019 13:41
1

BEĞENDİM

ABONE OL

Hafta sonu farklı bir heyecan vardı Afyonkarahisar’da. Nasıl olmasındı ki? Cumhurbaşkanımız ve Ak Parti Genel Başkanı Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN beyefendi toplu açılış töreni için Şehr-i Afyon’u ziyarete gelecek aynı zamanda da 31 Mart mahalli idareler seçimleriyle ilgili bir miting düzenleyecekti.
Hazırlıklara günler öncesinden başlandı ve sabahın ilk saatlerinden itibaren de halk mitingin yapılacağı meydanı doldurmaya başladı.
Şehr-i Afyon’un Sayın Cumhurbaşkanının gözünde ayrı bir yere sahip olduğu gözle görülür bir gerçek, zaten bunu her konuşmasında da dile getiriyor. Gerek Ak Parti’nin bu topraklarda kurulup siyasi hayatına başlaması, gerekse 2003 yılından bu yana yapılan tüm yerel seçimlerde, genel seçimlerde, Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde ve referandum sonuçlarında Ak Parti’nin ve Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN beyefendinin şahsının almış olduğu rekor oylar Şehr-i Afyon’u bu bölge de Ak Parti’nin kalesi olduğunu tüm çıplaklığıyla gözler önüne seriyor. Bundan dolayı da Sayın Cumhurbaşkanı Afyonkarahisar’a ayrı bir önem veriyor.
Bunun neticesinde de birçok bakan ve milletvekiliyle dünkü mitinge çıkarma yaptı ve bu zamana kadar yapılan hizmetleri ve bundan sonra yapılacak çalışmalar hakkında bilgiler verdi ve İl Merkezi başta olmak üzere tüm ilçelerdeki Ak Parti adaylarına destek ve oy istedi.
Dünkü mitinge baktığımızda İl Merkezi noktasında insanlarda kısmi heyecan olsa da ilçelerin aynı derecede olmadıkları görüldü ve hatta sanki ilçelerden gelen birçok kişi Sayın Cumhurbaşkanına duyduğu derin sevgiden ve muhabbetten dolayı meydandaydı yani Vefasından dolayı.
Tabi önce defalarca kez de belirttik. Mahalli idareler seçimlerinin havasının farklı olduğunu, burada asıl olayın adaylar olduğunu ve bu adaylarının belirlenmelerinde asıl izlenmesi gereken yolların neler olduğunu konusunu defalarca yazdık kendimize göre. Her ne kadar il merkezinde %100 bu uygulama geçerli olduysa maalesef belli başlı büyük ilçelerde bu konu göz ardı edildi hep. Ne teamül ne de anketler göz önüne alındı ve sonucunda birçok ilçede çok büyük çatlaklar meydana geldi. Tabi şimdi ne dersek diyelim seçim sonuçları belirli olmadan verilen kararların doğruluğu ya da yanlışlığı tartışmaya açılamayacak. Seçim sonuçlarına göre o ilçelerde seçimler kazanılırsa karar vericiler doğru karar vermiş olacaklar ama ya aksi bir durum olursa bu çatlaklar büyük yıkımlara da dönüşebileceklerdir. O zaman da bu karar vericilerin bunun sonucuna katlanmaları gerekecektir diye düşünüyoruz.
Ak Parti tabanında ciddi aurası olan ve teşkilatlar tarafından sevilen sayılan birisi olan Sayın Zeybek’te sanırım bu mitingden sonra yüksek olan morali daha yükselmiş olmalı. Ne de olsa halkın gönlünde büyük yeri olan Sayın Cumhurbaşkanı şehre geliyor ve toplanan binlerce kişiye Zeybek adına oy istiyor bu da zaten gece gündüz çalışan koşturan Zeybek’in hem sorumluluğunu arttırmıştır hem de daha azimle çalışmaya koyulmuştur diye düşünüyorum.
Tabi seçimler sürecinde bir dakikanın çok önemli olduğunu biliyoruz. Bizler de herkes gibi merakla bekliyoruz seçim sonuçlarını acaba ne nasıl olacak? Asıl soru ilçelerde sonuçlar nelere yol açacak?
***
Burada ayrı bir noktaya değinmek istiyorum. Malum yarın İl Genel Meclisi üyeleri ve Belediye Meclisi üyeleri adaylarının belirlenmesi için son gün. Kuvvetle muhtemel yazımız baskıya girdiğinde adaylar açıklanmış olacaklar. Ben burada şu noktaya değinmek istiyorum. Belediye Meclisi üyeleri aday adaylarının tamamı değerli insanlardır lakin bir kişi var ki o listelerde bulunmayı anasının ak sütü gibi helal ediyor. Uzun yıllar İl Milli Eğitim Şube Müdürlüğünde vekalet görev yapan Sayın Zeybek tarafından çok sevilen ve güvenilen FETÖ nün en güçlü olduğu anlarda bile onlarla dişediş mücadele eden hatta bu yüzden Ağır Ceza Mahkemesinde yargılanan Sayın Rıfat EKSİK’den bahsediyorum. Bence Sayın EKSİK Belediye Meclis Üyeliğini kesinlikle haketmiştir ve orada olmalıdır diye düşünüyorum.
Bakalım listeler nasıl açıklanacak? Liyakat ve vefa mı olacak ana ilke yoksa senin benim adamım felsefesi devam mı edecek?
Selam ve saygılarımla…

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.