DOLAR 18,4688 -0.11%
EURO 17,8400 0.47%
ALTIN 966,930,42
BITCOIN 3739357,34%
Afyonkarahisar
20°

PARÇALI BULUTLU

13:01

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

VURACAKMIŞ – Kocatepe Gazetesi

ABONE OL
23 Haziran 2016 12:56
0

BEĞENDİM

ABONE OL
Sezer Küçükkurt 23 Haziran 2016 Perşembe 12:56:36
 

Gazeteci büyüğümüz, Türkeli Gazetesi sahibi, saygın işadamı Hacı Hakkı Özsoy’un dün Türkeli Gazetesi’ndeki yazısını okuyunca duyduklarımıza inanamadık. Hemen her lafı muteber olan Hacı Hakkı Özsoy’un ifadesine göre, madrabazın birisi “Vallahi vuracağım” diyerek kendisine tehditte bulunmuş. Bakın şu işe!
Hacı Hakkı Özsoy’un “madrabaz” kelimesiyle kimi kastettiği, neleri, hangi üçkağıtçılıkları anlatmak istediğini hemen hemen herkes biliyor. Tabii bu tanımın hedefindeki kimseler de bunun farkında. Bu “madrabaz” senelerdir, özellikle bizim camiamızda çeşitli sıfatlarla anılmaktadır. İnsanlara lakap, sıfat takmak hoş olmasa da bazıları kendi kendilerine payelerini yükseltebilmektedir.
Hacı Hakkı Özsoy’u “vuracağım” diyerek tehdit edebilme cüretini kendinde gören bu şahıs, neden namlusunun ucuna Hacı Hakkı Özsoy’u koymaktadır? Çünkü Hacı Hakkı Özsoy, bu madrabaz ve avanesinin foyasını ortaya dökmekte, çevrilen dolapları yasal sınırlar içerisinde topluma anlatmaya çalışmakta, masum insanların hakkını gözetmeye, madrabazın yeni avlar, tuzaklar bulmasını önlemeye çalışmaktadır. Sıradan vatandaşlar bunu en iyi şekilde anlamakta, ama siyasi-bürokratik makam sahipleri, kendi kuyruklarının korkusundan halen bu insanlara yüz verebilmektedir. Özsoy da menfaat umarak yüz verenlerin hatalarını, bu insanların topluma, memlekete zararlı olduğunu anlatmaya çalışmaktadır. Aynen yıllar boyunca rahmetli babam Şükrü Küçükkurt’un yaptığı gibi.
Oysa merhum Şükrü Küçükkurt gibi, Hacı Hakkı Özsoy da dünyalıklarını tamamlamış, mutlu, mesud bir hayata fazlasıyla yetecek imkanlara sahip, çok kimseyi imrendirecek aile, sosyal statü ve maddiyata sahip kimseler. Toplumun çok büyük bir ekseriyetinin “muteber” gördüğü böylesi insanlar neden durduk yerde canlarını sıkacak, morallerini bozacak, böylesi tehditlere bile maruz kalabilecek kişilerle uğraşsınlar ki? Ama onların fikrine göre; doğrular birlikte olmalı, yanlışların önüne geçmeli, topluma zararlı varlıklarla her alanda, özellikle da basın yoluyla hizmet kisvesini şahsi çıkarlarına alet edenlerle mücadele edilmelidir. Çünkü toplumun ve mesleğin kendilerine yükledikleri sorumluluk bunu gerektirmektedir.
Bugün Hacı Hakkı Özsoy’u sözde namlusunun ucuna koyanların yıllar önce de kendi işyerinde birilerine silah çekmeye çalıştığını ve bugün bir sivil toplum kuruluşu başkanı olan karşısındaki kişiye elindeki silahını kaptırınca ne pozisyona düştüğünü bilenler bilmektedir.
Her ne kadar ihtiyacı olmasa da, kendini her türlü savunma kabiliyetine sahip olsa da, Afyonkarahisar’ın sorumluluk sahibi tüm basın mensupları, madrabazlar karşısında saygın insan Hacı Hakkı Özsoy’un yanında kenetlenecektir. Memleketin 70 yaşını devirmiş muteber işadamına, saygın gazete sahibine “Vallahi vuracağım” tehdidinde bulunanların haddini kanun adamları ve yasalar bildirecektir.
Kısa süre önce Hacı Hakkı Özsoy’u gazetesinde akılalmaz ifadelerle teşhir edip, fotoğrafıyla birlikte hedef gösteren madrabaz bu kez kendisini mafya zannedmiş olmalı. Bu madrabaza mı kızmalı, hala daha ona kıymet veren, ondan medet uman siyasilere, bürokratlara, gazetecilere, işadamlarına mı kızmalı? Ne diyelim; “Dilden gelen elden gelse, dilenci padişah olurdu…”

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.