Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Küçüksağrıcı takımlara başarılar diledi

Afyonkarahisar Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Orhan Küçüksağrıcı sezon öncesi takımlara başarıla diledi ve sporun kardeşlik, barış ve sevgi olduğunu dile getirdi.

Küçüksağrıcı takımlara başarılar diledi

2023-24 futbol sezonunun başlamasına günler kala açıklama yapan Afyonkarahisar Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Orhan Küçüksağrıcı, sporun amacını, tesis ve sporcuların olumsuz yönlerini, spordan soğutan halleri açıkladı. Destek verenlere teşekkür eden Küçüksağrıcı organizasyonda emeği geçen kişi, kurum ve kuruluşları yürekten kutladığını ifade etti.

Amaçlarını açıklayan Küçüksağrıcı, “Türkiye genelinde 81 ilde koordine edilen futbol müsabakalarının ilgiyi artırabilmek günden güne artan spor tesislerine gençlerimizi çekebilmek, onların ruhsal ve bedensel gelişimlerini sağlayarak kötü alışkanlıklardan uzaklaştırmak topluma nitelikli ve sağlıklı bireyler sunmak en büyük amacımızdır. Ancak ailelerin çocuklar üzerinde yoğunlaşan istikbal endişeleri eğitim sistemimizdeki her gün değişen uygulamalar, spor kulüplerimizin ekonomik güçsüzlüğü ve tesis yetersizliği, sporda eğitim yetersizliği, teknolojinin olumsuz etkileri ve daha pek çok olumsuz faktörler gençlerimizin spor yapma arzusunu törpülemekte engellemekte ve spor tesislerinden uzaklaştırmakta. Dolayısı ile spor müsabakalarında yaşanan şiddet, çirkin tezahürat, spordan beklediğimiz sevgi barış ve kardeşlik duygularını temelden sarsmaktadır. Federasyonumuzun kuruluş amacı spor kulüplerimizin sportif, sosyal, kültürel ve ekonomik sorunlarını çözmektir. Bu sebeple her sezon olduğu gibi tüm işlevleri federasyonumuza verilen futbolla ilgili sorunlarımızı, ilgili makamlarla görüştük ve karşılıklı sevgi saygı içinde ayrıldık. Görüşmelerimizle ilgili sonuçları federasyon sitemizden spor kulüplerimize duyurduk. Görüşmelerimizden olumlu sonuçlar aldığımızı ve alacağımızı ümit ediyoruz. Hiç bir maddi ve manevi çıkar beklemeden gençlerimize ve amatör spor camiamıza hizmet etmek felsefesi ile yola çıkan federasyonumuzun hiç bir şahıs, kurum ve kuruluşa karşı olumsuz tavrı olmamış ve olmayacaktır. Ancak, federasyonumuz dışında sanki federasyonumuzca lanse edildiği düşünülen ve benzer unvanla sosyal medyada olumsuz beyanlarda bulunan bu oluşumu ve beyanlarını asla tasvip etmiyoruz. Tüm bu olumsuzluklara rağmen ülkemizde ve ilimizde spor tesisleri ve kaliteleri gün geçtikçe artmakta bireysel ve takım müsabakalarında elde edilen ulusal ve uluslararası başarılar hepimizi gururlandırmaktadır.

“DESTEK VERENLERİ SOĞUTMADAN SPOR YAPALIM”

Unutulmaması gereken konulara dikkat çeken Küçüksağrıcı, “Şurası unutulmamalıdır ki Türkiye’de çok az sayıda bulunan spor kompleksi, ilimiz ve gençliği için bir şanstır. Bu tesisteki futbol sahalarının bakımını üstlenen Afyonkarahisar Belediyemizi ve yetkililerini takdir ediyor ve yürekten kutluyoruz. Sporumuzu ve gençliğimizi önemseyen maddi ve manevi desteklerini esirgemeyen tüm yöneticilerimizi, özellikle belediye başkanlarımızı, iş adamlarımızı, Afyonkarahisar sporuna destek ve katkı konusunda kendilerini soğutmamak adına kulüp yöneticilerimizin, sporcularımızın, seyircilerimizin ve basınımızın hassasiyet göstermesini arzuluyoruz. Sporcularımız ve onları yönlendirenlerin (yönetici, antrenör, hakem vb) maruz kaldıkları haksız ve yersiz  eleştirileri baskı, şiddet, çirkin tezahürat sporcularımızın ve spor kulüplerimizin başarılarını olumsuz etkilemektedir. Sporda kazanmanın tek koşul kaybetmenin kabul edilemez olması başarısızlıklara bahane aranması spora olan ilgi, sevgi ve desteği azaltmakta derin yaralar açmaktadır. 2023-2024 futbol sezonunun asla yaşamak istemediğimiz olumsuzluklardan uzak spordan ve sporcudan beklediğimiz sevgi, barış, kardeşlik duyguları içinde geçmesi temennisi ile tüm spor kulüplerimize sporcularımıza başarılar diler, organizasyonda emeği geçen kişi, kurum ve kuruluşları yürekten kutlar, saygılar sunarım.” ifadelerine yer verdi.