Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Kültür ve Turizm Bakanlığı Personel Alacak

Kültür ve Turizm Bakanlığı Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı personel alacak

Kültür ve Turizm Bakanlığı

Kültür ve Turizm Bakanlığı Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı personel alacak.

Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı (TGA), sözlü giriş sınavı ile 17 (on yedi) adet pozisyon için personel alımı yapacak.

TGA Personel Alımı Kadroları ve Başvuracak adaylarda aranılan nitelikler şöyle;

a) Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak.

b) 18 yaşını doldurmuş olmak.

c) Kamu haklarından mahrum bulunmamak.

d) Görevini devamlı yapmaya engel herhangi bir sağlık sorunu bulunmamak.

TGA’da istihdam edilecek direktör ve hizmet personelinde birinci fıkradaki genel şartlara ilave olarak aşağıdaki özel şartlar aranır:

a) TGA Personel Alımı Kadroları ve Adaylarda Aranan Nitelikler Tablosunda (Ek-1) belirtilen bölümlerden Yükseköğrenim mezunu olmak.

b) Son başvuru tarihi itibarıyla son iki yıl içinde Almanca, Fransızca ve İngilizce dillerinin birinden YDS/e-YDS’den en az (B) seviyesinde puan almış olmak veya dil yeterliliği bakımından bunlara denkliği ÖSYM tarafından kabul edilen ve uluslararası geçerliliği bulunan belgeye sahip olmak. (Uluslararası geçerliliği bulunan yabancı dil sınavlarının eşdeğerlilik tabloları için: www.osym.gov.tr)

c) Adayların bu ilanın ekinde yer alan TGA Personel Alımı Kadroları ve Adaylarda Aranan Nitelikler Tablosundaki (Ek-1) her bir pozisyon için belirtilen özel koşulları taşımaları gerekmektedir. TGA’da istihdam edilecek destek hizmetleri personelinde de birinci fıkradaki genel şartlara ilave olarak TGA Personel Alımı Kadroları ve Adaylarda Aranan Nitelikler Tablosunda (EK-1) belirtilen özel şartlar aranır.

B. BAŞVURU TARİHİ VE ŞEKLİ

1. Başvurular 24 Nisan 2024 tarihinde başlayıp, 24 Mayıs 2024 tarihinde sona erecektir.

2. Adaylar başvurularını, TGA web sitesi içerisinde yer alan kariyer sayfası (tga.gov.tr/kariyer) üzerinden başvuruda bulunabilecek olup, şahsen veya posta, faks ve email vb. yoluyla yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.

3. Adaylar ilan edilen pozisyonlardan sadece birine başvuru yapabilecektir. Birden fazla pozisyona yapılan başvuruların tamamı geçersiz sayılacaktır.

4. Başvuru yapılacak pozisyon için gerekli evrakları istenen formatta sisteme eksiksiz olarak yüklemesi ve başvuru işlemini tamamlaması gerekmektedir.

5. Adayların başvuru işlemi tamamlandıktan sonra ilgili pozisyon için “Başvuru işlemi gerçekleştirildi” ibaresini görmesi, “Başvurularım” ekranından başvurularının tamamlanma durumlarını kontrol etmeleri gerekmektedir. “Başvurularım” ekranında başvurusu görülmeyen hiçbir başvuru değerlendirmeye alınmayacaktır.

6. İstihdam edilecek personelin bu ilanda ve ilgili mevzuatta belirtilen şartları taşımadığının tespiti halinde, başvuruları değerlendirmeye alınmayacaktır. Ayrıca başvuru şartlarını taşımadığı daha sonradan tespit edilenlerin sözleşmeleri tazminatsız ve bildirimsiz feshedilecektir. C