Kulüpler tesislerden övgü ile bahsediyor

Kulüpler tesislerden övgü ile bahsediyor

Afyonkarahisar Spor Kompleksi’nin hizmete girmesi ve mevcut termal otellerle birlikte spor turizminde yakalanan avantajlarla Afyonkarahisar’ın özellikle yaz kampı dönemlerindeki zengin imkanları spor kamuoyunda ilimizden övgüyle söz edilmesine neden oluyor

 

Futbol kulüplerine konaklama anlamında büyük avantaj sağlayan bölgedeki termal otellerin yanı sıra yaz döneminde şehrin düşük nem oranına sahip olması da kulüplerin Afyonkarahisar’ı tercih etmesinde önemli bir rol oynuyor. Bu yaz döneminde adeta patlama yapan Afyonkarahisar Kocatepe Spor Kompleksi’nde, Türkiye’nin köklü kulüplerinin yanı sıra Süper Lig, 1. Lig, 2. Lig ve 3. Lig takımlarıyla birlikte 80’ne yakın kulüp yaz kampını Afyonkarahisar’da geçiriyor.
Kamp yapan futbol takımlarının teknik adamları ve oyuncuları yaptıkları her açıklamada Afyonkarahisar’ın hazırlık kampı için son derece uygun bir il olduğunu dile getirerek, başta spor tesisleri olmak üzere konakladıkları otellerdeki hizmetlerden ve hava şartlarından son derece memnun olduklarını ifade ediyorlar.
Güzel bir çalışma ortamı olduğuna dikkat çeken futbolcu ve teknik adamlar, kamp yaptıkları süreçte kendilerine destek olan Belediye Başkanı Mehmet Zeybek’e teşekkür ettiler. Bir çok takım burayı tercih ettiğini söyleyen takımların ortak görüşü ise şu şekilde:
“Burayı tercih etme nedenimiz tesislerin güzel olması. Afyonkarahisar eski ve güzel bir şehir. Kamp için iklimi çok uygun. Türk futbolunun böyle kamp merkezlerine ihtiyacı var. Gerek antrenman sahaları, gerekse bu sahaların otellere yakın olması burayı cazip hale getiriyor. Buradaki tesisler Türkiye’ye örnek. Açıkçası bu kadar güzel ve imkanları olan bir tesis beklemiyorduk. Burada istediğimiz her şey var. Antalya, futbolda birçok kişi için kamp merkezi gibi düşünülebilir. Ama Afyon’un imkanları Antalya’dan hiç de geri kalmaz. Tesisler son derece kullanışlı ve güzel. Kamp için Afyon’u düşünen birçok kulübü de tereddütsüz bu kadim şehre davet ediyoruz.” >> Mustafa ERTÜRK’ün Haberi

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

E-Gazete Arşivi