Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

“Kuru İğne tedavisi doğal ve etkili bir yaklaşım”

Afyonkarahisar Özel Fuar Hastanesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanı Doç. Dr. Ali Sallı, kuru iğne tedavisi hakkında bilgiler verdi. Sallı, kuru iğne tedavisinin doğal ve etkili bir yaklaşım olduğunu belirtti

“Kuru İğne tedavisi doğal ve etkili bir yaklaşım”

Fizik Tedavi ve Reahabilitasyon Uzmanı Doç. Dr. Ali Sallı, geleneksel tıp yöntemlerinden biri olan “Kuru İğne Tedavisi”ni anlattı.
“GÜNÜMÜZDE DE TERCİH EDİLEN TEDAVİLER ARASINDA”
Doç. Dr. Ali Sallı, Kuru İğne Tedavisini günümüzde giderek daha fazla insanın tercih ettiğini, doğal ve etkili bir yaklaşım olan bu tedavinin, çeşitli rahatsızlıkları tedavi etmek için başvurulan alternatif bir seçenek olduğunu belirtti. Sallı, “Kuru iğne tedavisi, Asya kökenli geleneksel Çin Tıbbı’nın önemli bir parçası olan akupunkturun bir türüdür. Temel felsefesi, vücuttaki enerji akışının düzenlenmesi ve dengelenmesine dayanır. İnce ve steril iğnelerin cilt üzerinden belirli noktalara yerleştirilmesiyle gerçekleştirilir. Bu noktaların stimülasyonu, vücuttaki enerji kanallarını etkileyerek çeşitli fiziksel ve ruhsal rahatsızlıkların giderilmesine yardımcı olur. Kuru iğne tedavisi, baş ağrısı, migren, sırt ve boyun ağrıları, romatizmal hastalıklar, stres ve kaygı gibi çeşitli sağlık sorunlarının tedavisinde etkili bir yöntem olarak kabul edilmektedir. Aynı zamanda, kronik ağrılarla başa çıkmak isteyenler için de doğal ve nispeten yan etkisiz bir seçenektir.” dedi.
“KURU İĞNE TEDAVİSİ ÖNEMLİ BİR ADIM OLABİLİR”
Uzmanların, kuru iğne tedavisinin, modern tıp yöntemleriyle birlikte kullanıldığında daha da etkili sonuçlar verebileceğine dikkat çektiklerini ifade eden Sallı, “Ancak, her tedavide olduğu gibi, kuru iğne tedavisinin de her bireye göre farklı etki ve sonuçlar doğurabileceği unutulmamalıdır. Sağlığınıza dikkat ediyor ve doğal yöntemleri araştırıyorsanız, kuru iğne tedavisinin potansiyel faydalarını değerlendirmek sizin için önemli bir adım olabilir. Ancak tedaviye başlamadan önce mutlaka uzman bir akupunktur uzmanına danışmanız ve doktorunuzun önerilerini dikkate almanız önemle vurgulanır. Unutmayın, her sağlık sorunu için kuru iğne tedavisi tek başına bir çözüm olmayabilir. Doğru teşhis ve tedavi için her zaman nitelikli sağlık uzmanlarının gözetimi altında olmak en iyisidir.”