Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

“Madde Bağımlılığıyla Mücadele Kampüsü Kuracağız”

Saadet Partisi Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı Beytullah Karataş, projeleri arasında “Madde Bağımlılığı ile Mücadele Kampüsü’’ kurmanın da olduğunu açıkladı.

Saadet Partisi Afyonkarahisar Belediye

Saadet Partisi Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı Beytullah Karataş, bağımlılık ile ilgili en kapsamlı mücadeleyi vereceklerini ifade etti.

“BAĞIMLILIK SOSYAL BİR SORUNDUR”

Çağımızın en büyük tehditlerinden biri olan madde bağımlılığın malesef şehrimizde de sürekli artış gösterdiğini dile getiren Başkan Adayı Karataş, “Hem birey hem de toplum üzerinde büyük yıkımlara yol açan bağımlılık maalesef sosyal bir sorun olmaya devam ediyor. Tüm paydaşların ve sivil kuruluşların mücadele ve gayretlerine rağmen bu tehdit, maalesef sağlıklı nesillerin yetişmesini engelleyen ciddi bir tehdit oluşturuyor.’’ dedi.

“SAĞLIKLI NESİLLERİN TEMİNATI OLACAĞIZ”

Madde bağımlılığının, bütün dünyada bir halk sağlığı sorunu olarak kabul edildiğini dile getiren Başkan Adayı Karataş, şunları kaydetti: “Sanırım, tıbbın hiçbir dalında sadece bireysel olarak kişinin kendisini değil, toplumun her basamağını etkileyen, biyolojik, psikolojik ve sosyal açıdan her alanı kuşatan ve tahribata yol açan, kronik bir başka hastalık yoktur. Tüm yaşanan kayıplara rağmen kişinin kullandığı maddeyi bırakamaması, bıraktığı takdirde, ciddi biyolojik ve psikolojik sorunlar yaşaması, madde kullanmaya karşı kontrol edilemeyen aşırı istek duyması ile seyreden kronik bir beyin hastalığı olan bu bağımlılıklarla şehrimiz için en etkin mücadeleyi vereceğimizin sözünü veriyoruz. Bizler göreve geldiğimizde gerçekleştireceğimiz projeler içerisinde olan, ‘Madde Bağımlılığı ile Mücadele Kampüsü’ bu mücadelenin en büyük göstergesi olacak. İnşa edeceğimiz bu kampüs içerisinde oluşturacağımız tarım terapi, doğa terapisi, psikoterapi gibi yöntemlerle bağımlı vatandaşlarımızı tekrar hayata ve ailelerine kazandıracak, sağlıklı nesillerin teminatı olacağız.”

“ŞEHRİMİZE VE İNSANIMIZA DEĞER VERECEĞİZ”

Başkan Adayı Karatış, sözlerini şöyle tamamladı: “Bağımlılıkla mücadelede rehabilitasyon, kişinin yaşadığı hastalıktan dolayı ortaya çıkan kayıpların telafi edilmesi ve topluma sağlıklı bir birey olarak geri dönebilmesi için önemli bir süreçtir. Bizler de şehrimize ve insanımıza değer veren bir anlayıştan yola çıkarak bağımlılık konusunda belediye olarak önemli bir eksikliği gidermiş olacağız. Kuracağımız bu kampüste; rehabilitasyon merkezi, rehabilitasyon hizmetleri anlamında psikoeğitim, grup terapileri, bireysel terapiler, iş uğraş terapileri, eğitime geri dönüş, aile terapileri, meslek edinme gibi kapsamlı tedavi basamaklarını kapsayan; kişinin hayatındaki tüm önemli alanları içine alan tedavi modelleri benimsenecektir.”

“Madde Bağımlılığıyla Mücadele Kampüsü Kuracağız”

Afyon Haber Son Dakika Afyon Namaz Vakti