en iyi bahis siteleri
DOLAR 19,0540 0.13%
EURO 20,5095 -0.63%
ALTIN 1.211,44-0,66
BITCOIN 5302570,74%
Afyonkarahisar
15°

KAPALI

16:43

İKİNDİ'YE KALAN SÜRE

“2023 vizyonu Cumhur İttifakı ile gerçekleşecek”

“2023 vizyonu Cumhur İttifakı ile gerçekleşecek”

ABONE OL
7 Aralık 2022 21:07
“2023 vizyonu Cumhur İttifakı ile gerçekleşecek”
0

BEĞENDİM

ABONE OL

MHP Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Taytak, partisinin Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin devletin en kritik anlarında Türk siyasetine vurduğu mühürlerin, yüzlerce yıl sonra tarih kitaplarında altın harflerle gelecek nesillere aktarılacağını söyledi. Taytak, “2023 vizyonu ile daha güçlü bir Türkiye, Allah’ın izni ve milletimizin feraseti ile MHP ve Cumhur İttifakı ile gerçekleşecektir” dedi

 

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) MYK Üyesi ve Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Taytak, TBMM’de Kamu Denetçiliği Kurumu 2023 yılı bütçe görüşmelerinden konuştu.
“KURUM KAMUYU İLGİLENDİREN KONULARA MÜDAHALE EDEBİLMELİ”
Mehmet Taytak, Kamu Denetçiliği Kurumunun önemine değindi. Taytak, “Kamu Denetçiliği Kurumu, sadece idareye değil, kamuoyunu ilgilendiren tüm konulara müdahale edebilmelidir. 2023 yılı Cumhuriyetimizin 100’üncü yılıdır. Daha güçlü bir Türkiye; adalet, insan hakları, hukukun üstünlüğü ve hakkaniyet ilkeleri üzerinde yükselecektir. Bu nedenle Kamu Denetçiliği Kurumu Anayasa’da teminat altına alınan temel hak ve hürriyetlerin uygulanması, hak arama konularında toplumun bilgilendirilmesi için çalışmalar yapmaktadır. Denetim toplumun en küçük birimi olan aile ile başlayarak, çevre ilişkileriyle devam ederek, kurum ve kuruluşlarda gelişim gösterir. Kamu Denetçiliği Kurumu, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sisteminin en önemli kurumlarındandır. Kamu Denetçiliği Kurumu, sadece idareye değil, kamuoyunu ilgilendiren tüm konulara müdahale edebilmelidir. Toplumu etkileyen, ruh sağlığımızı derinden sarsan; gündüz kuşağı programları, ahlaksızlığın dayatıldığı diziler, denetimi daha az olan dijital platformlar ve yeni nesillerin kimliksiz, cinsiyetsiz ve köksüz olarak yetişmesini hedefleyen sosyal medya dayatmalarına karşı tüm kurumlarımızla beraber ortak hareket etmeliyiz.” dedi.
“DENETİMSİZ FENOMENLERİN VERDİĞİ ZARARLAR DEĞERLENDİRİLMELİ”
“Dizilerde, filmlerde, magazin programlarında ve sosyal medyada paranın uşağı olması için gençlerimize dayatılan iğrenç akımlara tahammülümüz kalmamıştır.” diyen Taytak, “Türk Milleti, sosyal medyada karamsarlığa, umutsuzluğa ve sanal dilenciliğe alıştırmak isteniyor. Üç-beş beğeni fazla almak için sanal şaklabanlık yapan, toplumun sinir uçlarıyla oynayan, elinde bir mikrofon bir kamera ile sokak röportajı adı altında, meydanlarda milleti birbirine kırdıran denetimsiz fenomenlerin topluma verdiği zararları kamusal olarak değerlendirmeliyiz. Siyaset kurumu, bu konuda da çok titiz hareket etmek zorundadır. Sorumsuz açıklamalar ve politikalar, toplumumuzun ahlaki ve vicdani değerlerinin içini boşaltmaktadır. Çünkü bozulan değerler hepimizindir. Gelecek nesiller hepimizindir. Gençlerimizi başka kültürel dayatmalara teslim etmeyelim. Siyaset yapıyoruz diye kafalarını bulandırmayalım.” diye konuştu.
“BAHÇELİ’NİN VURDUĞU MÜHÜRLER GELECEĞE AKTARILACAK”
MHP’nin imanla yoğrulmuş, şehit kanlarıyla mayalanmış, geçmişi 5 bin yıla dayanan kadim Türk Devleti’nin, en kuvvetli savunucusu olduğunu belirtti. Taytak, “Bilge Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli Beyefendi’nin, devletimizin en kritik anlarında Türk siyasetine vurduğu mühürler, yüzlerce yıl sonra, tarih kitaplarında altın harflerle gelecek nesillere aktarılacaktır. Türk milletine, takılmak istenen prangalar, komşu ülkelerimizin ve bulunduğumuz coğrafyanın gerçekleriyle birlikte düşünüldüğünde, gelecekte çok çetin bir mücadele bizi beklemektedir. Bu mücadele için istikrar gerekmektedir. Bu mücadele için güçlü bir iktidar gerekmektedir. Bu mücadele için milli birlik ve beraberlik gerekmektedir. Milli birlik ve beraberliğimizin sigortası da Milliyetçi Hareket Partisi ve Cumhur İttifakıdır.” şeklinde konuştu.
“CUMHUR İTTİFAKI BAŞARILI İŞLERE İMZA ATTI”
Cumhur İttifakı’nın başarılı olduğunu belirten Taytak şunları kaydetti: “Cumhur İttifakı sonrası, ülkemizin kazanımları ortadadır. Sahada ve masada etkin, söz sahibi, bölgesinde gerçekleşen olaylara kendi politikalarıyla yön veren bir devlet olarak, bütün dünyayı etkiliyoruz. Rusya ve Ukrayna arasındaki savaşta, dünyanın tahıl sorununa çözüm bulması, mazlum milletlere el uzatılması, ülkemizin terörle mücadelesine destek vermeyen ülkelerin, politika değişikliği sağlanmıştır. Birden fazla ülkeden aynı anda operasyon yaparak, İçişleri Bakanlığı, Milli Savunma Bakanlığı, Dışişleri Bakanlığı ve Milli İstihbarat Teşkilatı ile koordineli, nokta atışı operasyonlarla terörün kökünün kazınması bir başarıdır. Dünyayı ekonomik anlamda, nasıl etkilediğine şahit olduğumuz enerji meselesinin çözümü için, petrol ve doğalgaz arama gemilerimizin, dünya savaş tarihini ve bölgemizde seyri değiştiren İHA-SİHA’ların, insansız denizaltılarının ve yerli savunma sistemlerinin geliştirilmesi Cumhur İttifakının başarısıdır.”
“MHP TÜRK MİLLETİNİN SARSILMAZ KALESİDİR”
Taytak sözlerini şöyle sürdürdü: “MHP tarihin kendisine yüklediği misyon ile Türk Milletinin sarsılmaz kalesi olmaya Allah’ın izniyle devam edecektir. Türkiye Cumhuriyeti, 99 yıllık siyasi tarihinin, en özgüvenli siyasetini Cumhur ittifakı sayesinde yapmaktadır. Turan coğrafyamız ile aramızdaki engeller birer birer ortadan kalkmaktadır. Türk Devletleri Teşkilatı kurulmuştur. Azeri türkü soydaşlarımız, 30 yıl önce kanlı çıplak ayaklarıyla terk etmek zorunda kaldığı Karabağ’da, bugün çok şükür ki, zafer halayları çekmektedir. Kıbrıs yeniden milli bir dava haline gelmiş, 46 yıl sonra Kapalı Maraş açılmış, Türk Devletleri Teşkilatına gözlemci ülke olarak katılım sağlanmış, Libya ile deniz yetki anlaşması imzalanarak mavi vatan bilinci oluşturulmuştur. MHP, tarihin kendisine yüklediği misyon ile Türk Milletinin sarsılmaz kalesi olmaya Allah’ın izniyle devam edecektir.” >> Burcu AYDIN’ın Haberi

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.