DOLAR 18,6385 0%
EURO 19,6091 0.45%
ALTIN 1.068,450,69
BITCOIN 313614-0,92%
Afyonkarahisar

KAPALI

06:35

İMSAK'A KALAN SÜRE

AK Parti’ye katılımlar sürüyor

AK Parti’ye katılımlar sürüyor

ABONE OL
23 Kasım 2022 21:05
AK Parti’ye katılımlar sürüyor
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısı üzerine İYİ Parti’den istifa ederek AK Parti’ye üye olan İYİ Parti eski Gençlik Kolları Başkanı Gökhan Toker, beraberindeki 15 kişilik bir ekibi de AK Parti saflarına dâhil etti

 

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) üyesi olan eski İYİ Partililere rozetlerini AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Hüseyin Ceylan Uluçay, Kadın Kolları Başkanı Av. Ferda Ertürk ve Gençlik Kolları Başkanı Ethem Karahan taktılar.
“KARARSIZLARI AK PARTİYE VE CUMHURBAŞKANIMIZIN DAVASINA DAVET EDİYORUZ”
AK Parti İl Başkanı Hüseyin Ceylan Uluçay, partisine ilginin her geçen gün arttığını ve üye sayısının arttığını belirtti. Uluçay, “Bilindiği üzere geçtiğimiz hafta Sayın Cumhurbaşkanımızın yapmış olduğu çağrı üzerine Cuma günü akşam eski İYİ Parti Gençlik Kolları Başkanı olan Gökhan Toker partimize üye olmak istediğini ve bizim ile beraber Sayın Cumhurbaşkanımızın yolunda çalışmak istediğini söylediler. Biz de bunu memnuniyetle karşıladık. Kendisiyle ve daha önce teşkilatında görev yapmış olan kardeşlerimizle birlikte geçiş yaptılar. Bugün de sadece İYİ Parti’den değil CHP ve diğer partilerden de Sayın Cumhurbaşkanımızın çağrısı üzerine katılımlar oldu. Bu çağrıya cevabın Afyonkarahisar’dan ve gençlerimizden başlamış olması gerçekten bizi çok ümitlendirdi. Aramıza katılanların ağırlıklı oranı kadınlarımız. Bu da bizi ziyadesiyle memnun etti. Ben şunu görüyorum; 2023 yılında ve Türkiye yüzyılında Sayın Cumhurbaşkanımızın olan güven tamdır. Altılı masadaki hiçbir liderin onun yanında yarışması, onun yanında bir Türkiye vizyonu belirleyelim diye bir düşüncesi gayesi yoktur. İnşallah bu yolda biz hep birlikte Afyonkarahisar’da ve Türkiye genelinde vatandaşlarımızı, kararsız olan seçmenlerimizi AK Partimize ve Sayın Cumhurbaşkanımızın davasına davet ediyoruz. Biz ziyadesiyle memnun olduk. İnşallah Afyonkarahisar’da 2023’te güçlü bir oyla Cumhurbaşkanımıza destek olacağız. Kadın Kollarımız, Gençlik Kollarımız ve ana kadememiz ile birlikte tüm ilçelerimizde inşallah yolumuza devam edeceğiz. Ben bu birlik ve beraberliğin inşallah ahirette de devam edeceğini her adımımızın manevi anlamda çok ciddi bir güç verdiğini, birlik beraberlik olduğunu ifade etmek isterim. Sayın Cumhurbaşkanımızın da yapmış olduğu her proje, gelecek nesiller, Türkiye ve İslam ümmeti içindir. Sayın Cumhurbaşkanımızın her zaman destekçisi olacağımızı tekrar belirtmek istiyorum.” dedi.
“ARAMIZA HOŞ GELDİNİZ”
AK Parti Kadın Kolları Başkanı Ferda Ertürk konu hakkında şunları kaydetti: “Cumhurbaşkanımızın çağrısına icabet ederek partimize gelip üye olan kadınlarımıza aramıza hoş geldiniz diyorum. Ailemize hoş geldiler. Hayırlı uğurlu olsun. Onları tebrik ediyorum. Sadece bugün değil, biz malumunuz olduğu üzere uzun süredir sahalardayız. Mahalle mahalle hemşirelerimizi ziyaret ediyoruz. Bu ziyaretlerimizde bizleri sevgi ve coşkuyla karşılıyorlar. Üye sayımız hızla artıyor. Özellikle kadın üye sayımızda ciddi bir artış var. Bu da bizleri mutlu ediyor. Çünkü Türkiye’nin en büyük sivil toplumu anlamında 11 milyon üyesiyle en büyük ailesiyiz. Ailemizi büyütmeye ve güçlendirmeye devam ediyoruz. İnşallah Cumhurbaşkanımızın önderliğinde Türkiye yüzyılında hedeflerimize ulaşmak için adım adım hızla ilerliyoruz. Bundan sonra da partimizin 2023 hedeflerine ulaştıktan sonra bu ailenin gücünü tüm dünyaya kanıtlayacak ve Türkiye’nin yüzyılına hızla gireceğiz.”
“GENÇLER DEĞERİ AK PARTİDE GÖRÜYOR”
AK Parti Gençlik Kolları Başkanı Ethem Karahan yeni üye katılımı sonrası şu ifadelere yer verdi: “Cumhurbaşkanımız gençliğe en çok değer veren bir liderdir. Gençlerimiz de bunları gördükçe partimize katılmaya ve Cumhurbaşkanımıza destek olmaya devam ediyorlar. Yakın süreçte İYİ Parti Gençlik Kolları Başkanı olarak daha önce görev yapmış Gökhan Toker kardeşimiz ve ekibi gençlik kollarımıza AK Partimize katıldı. Cumhurbaşkanımızın çağrısına kulak vererek AK Partimize üye oldular. Biz de gençlerimize çağrımızı sürdürüyoruz. AK Parti’de siyaset yapmaya Cumhurbaşkanımızın yanında siyaset yapmaya davet ediyoruz. Biz de düzenli olarak her hafta haftalık olağan yönetim kurulu toplantımızda bu seçimde ilk defa oy kullanacak genç kardeşlerimize misafir ederek onlara hem AK Parti rozetlerini takıyoruz, hem de Cumhurbaşkanımızın kitabını hediye ediyoruz. Ben gençliğimizin Cumhurbaşkanımıza ve AK Parti’ye olan desteğini artarak devam edeceğine inanıyorum. Sahada aldığımız veriler ve ziyaretlerinde karşılaşmalarımız tablolar bu şekilde. İnşallah kendilerine ve AK Partimize hayırlı olur.
“İYİ PARTİ DE DEMOKRASİ KÜLTÜRÜ KATLEDİLİYOR”
İYİ Parti Gençlik Kolları eski Başkanı AK Parti’nin yeni üyesi Gökhan Toker, kendilerine AK Parti’ye, katılma davetinde bulunarak üyelik fırsatını veren Cumhurbaşkanı AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’a teşekkür ettiklerini belirtti. Toker, “Allah bizleri mahcup etmesin. İYİ Parti Genel Merkezinde ve il teşkilatlarında, Kadın Kollarında, Gençlik Kollarında herkesin fikri istisnasız yok sayılarak, demokrasi kültürü değim yerindeyse katlediliyor. Afyonkarahisar’da il başkanı ve etrafındaki bir kesim, kendi nefsi hedefleri için bir koltuk yarışına girmiş, etrafındakileri de yok saymış, emeklerini hiçe saymıştır. Kendi hedefi ve koltuk sevdası uğruna hiçbir teşkilat mensubunun fikrini dikkate almayıp, kapalı kapılar ardında milletvekilliği, belediye başkanlığı pazarlıkları yaparak teşkilata gönül verenlerin fikirlerine başvurmaya bile tenezzül etmemiştir. Biz; Afyonkarahisar’a hizmetin kesinlikle hiçbir şekilde konuşulmadığı, teşkilat çalışmalarının yok sayıldığı, görmezden gelindiği, maddiyatın ön planda olduğubir partiden istifa ettik. Tüm teşkilatlarda yapılan çalışmaların bir kişi üzerine odaklandığı, adeta bir diktatörlük havasının estirildiği, partiyi kendisi dizayn edebilmek ve kimsenin fikrini almadan yönetebilmek için bütün çalışmaları buna göre kurmuş bir il başkanı ile aynı ortamda bulunmamak adına istifa ettik. Geçtiğimiz bu kongre sürecinde daha önce kimsenin dile getiremediği, çok sayıda kopmaların yaşandığı, istikrarsız bir siyasetin güdüldüğü, insanların kendi içlerinde sürekli çatışma halinde olduğu bir ortamdan istifa ettik. Böyle bir ortamın bulunduğu siyasi partilerin asla ve asla kurumsal bir yapıya ulaşamayacağını, İYİ Parti Genel Merkezinin de bütün bunları görmezden gelerek gençlere, kadınlara ve teşkilatlara ehemmiyet ve önem vermediği kanaatine vardığımız için istifa ettik. Adeta işlevsizlik portresi olan 6’lı masanın bir parçası halinde olan, milli ve manevi değerlerine önem vermeyen, şehidinin ailesine açık saçık küfreden, teröristlerle kahvaltı hayali kuran bir genel başkanın partisinden istifa ettik.” dedi.
“SORUNLARIN ÇÖZÜMÜNÜ AK PARTİDE GÖRDÜK”
Toker sözlerini şöyle sürdürdü: “İstifa gerekçelerimizi açıkladığımız gibi neden buradayız sorusunu da şu ifadelerle yanıtlamak istiyorum. Biz, çözüm umudunu AK Parti’de gördük. İYİ Parti, parti içindeki sorunlarla uğraşmaktan Türkiye’nin önündeki gerçek sorunları göremiyor, başını kaldıramıyor. Şu ana kadar çözüm konusunda önerebildikleri tek konu parlamenter sisteme dönmek ama onun da hangi yöntemle nasıl bir süreç olacağını açıklayamıyorlar. Bir taraftan da Türkiye’nin milli savunmasını geliştiren, milli sanayisini dünya ile yarışır hale getirmek için uğraşan, gençliğe 2023-2053-2071 gibi ufuk açıcı pencereler açan, vizyon sahibi, 20 yıldır iktidarda olmasına rağmen yıpranmamış, halen kitlelere hitap eden bir parti var. Özetle gördük ki; Türkiye’de yaşanan sorunların çözümü AK Parti’dedir ve AK Parti yarınlarına sahip çıkan gençliğin partisidir.
“İSTİFALAR İLK DEĞİL SONDA OLMAYACAK”
AK Parti Üyesi Gökhan Toker sözlerini şöyle tamamladı: “Afyonkarahisar’a hizmetten öte başka bir amacı olmayan, samimi, liyakatli, istişare kültürünün en yoğun yaşandığı ve tamamen hizmet ve vatandaş odaklı bir siyaset yürüten AK Parti’ye katılma kararı aldık. Açıklayacağım birçok konu olmasına rağmen konuyu farklı bir mecraya taşımamak adına bu konulara girmiyor, girmeyi de şahsım adına uygun bulmuyorum. Bugün 15 kişi istifa ederek AK Partiye geçtik. Bu istifaların ilk olmadığını, sonda olmayacağını ifade etmek istiyorum.” Açıklamaların ardından rozetleri takılan üyelere Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın da kitabı hediye edildi. >> Mustafa ERTÜRK’ün Haberi

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.