DOLAR 18,8142 0.02%
EURO 20,4653 0.13%
ALTIN 1.164,980,02
BITCOIN 4467842,33%
Afyonkarahisar

PARÇALI BULUTLU

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

“Önce millet, önce memleket diyerek projeler  üretmeye devam edeceğiz”

“Önce millet, önce memleket diyerek projeler üretmeye devam edeceğiz”

ABONE OL
6 Aralık 2022 22:09
“Önce millet, önce memleket diyerek projeler  üretmeye devam edeceğiz”
0

BEĞENDİM

ABONE OL

İYİ Parti İl Başkanı Muhammet Mısırlıoğlu, geçen hafta adaylığını açıkladığı İl Başkanlığı kongresinin 11 Aralık Pazar günü yapılacağını söyledi. Mısırlıoğlu, “Önce millet, önce memleket diyerek çıktığımız bu yolda projeler üretmeye, geleceğimiz için kafa yormaya, düşünmeye, okumaya, yeni fikirler geliştirmeye devam edeceğiz” dedi

 

İYİ Parti İl Başkanı Muhammet Mısırlıoğlu, dün öğlen Seçim Koordinasyon Merkezinde haftalık bası toplantısı yaptı. Mısırlıoğlu, 5 Aralık Dünya Kadın Hakları Günü ile 5 Aralık Mühendisler Gününü kutlarken, Pençe-Kilit operasyonu bölgesinde şehit olan Piyade Komando Binbaşı Mehmet Duman’a Allah’tan rahmet ailesi ve Türk Milletine başsağlığı diledi. İYİ Partiye katılan iş insanları Murat Akkaya ve Abdülkadir Akkaya’ya rozetlerini İl Başkanı Muhammet Mısırlıoğlu taktı.
“2022 YILI HATIRLANMAK
İSTENMEYEN BİR YIL”
Muhammet Mısırlıoğlu, 2022 yılını geride bırakmaya çok az bir zaman kaldığını belirterek, “2022 yılı hepimiz açısından kolay hatırlanmak istenmeyecek bir yıl olarak hafızalarımızda yerini alacak. Her defasında aynı sözleri konuşmaktan ve aynı acıları yaşamaktan ve aynı acıları yeniden yaşamaktan hiç ama hiç sıkılmayan bir ülke haline dönüştük. Yıllar hızla akıp gidiyor her geçen yılın ülkemizde kadınların yok edilmesi açısından bıraktığı izler büyüyerek sürüyor. Yıllar açısından her biri sadece birer rakam olmayan yüzlerce kadın katledildiler. Bazılarının isimlerini sadece canlarına kıyıldığı gün haberlerde duyabildik ne yazık ki. Katiller aynı zihinsel yapının ürünü olarak aramızda dolaşmayı sürdürüyorlar. Bu insanlar insana düşmanlar, sevgiye düşmanlar, güzel olan her şeye düşmanlar ve her şeyin ötesinde kendilerinden başka hiç kimsenin yaşam hakkı olmasına tahammül edemiyorlar. Ellerinde baştan sona sakat bir zihinsel kurgu ile oluşturulan çarpık bir erkeklik imgesi var ve işin ilginç yanı erkekliği adamlığı sadece şiddetle ispatlayabileceklerini sanacak kadar da zavallılar. Bu ülkenin sınırları içerisinde yüzlerce kadın katledildi ve ne yazık ki sosyal medyanın etkisi ile katillerin bir kısmı ağır cezalar aldılar peki geride kalanlar ne olacak? Annelerini katleden kendilerinin babası olan kişinin hapiste olduğu o çocukların hayatlarındaki travmaları nasıl yok edebilirsiniz. Kadın cinayetlerini normalleştirme eğilimine girdiğimiz her gün biraz daha fazla kadının öldürülmesinin önünü açacak bir anlayışı beslemekte olduğumuz gerçeğini unutmamalıyız. Kadını ötekileştiren ve erkeğin arkasına yerleştiren bakış açısı ile kadınlar öldürülmeye tecavüze uğramaya ve ertelenmeye devam gidiliyorlar. Geldiğimiz noktada ayrışmadan kadın erkek ayrımı yapmadan cinayetlerin sonlandırması için sesimizi yükseltmeliyiz. Kadınları öldürenleri çoğu zaman biliyoruz kanun önüne çıkartıyoruz ancak asıl suçlu olan erkek egemen zihniyet kalıplarını ortadan kaldırmadığımız müddetçe sadece geçici etkide bulunabiliriz. Başta ruhsal nosyonumuz olmak üzere günlük hayatımızın işleyiş kalıplarında topyekün bir dönüşüme gerek duymaktayız.” dedi.
“TOPLUMSAL CİNSİYET
EŞİTLİĞİNİN SAĞLACAĞIZ”
Kadınların yaşam hakkının hele de en yakınları tarafından sonlandırılması asla kabul edilemez.” diyen Mısırlıoğlu, “Kadınlar, bu ülkede yaşam tarzları, giydikleri kıyafetler ve erkeklerin onlara biçtiği rollere girmedikleri için öldürülmeyecekler. Az kaldı. Toplumsal cinsiyet eşitliğinin sağlandığı bir ülkede yaşayacağız. Mevcut yasalarımız etkin uygulanmadığından, hukuk reformu adı altında sadece göz boyamaya yönelik düzenlemeler yapıldığından, maalesef kadına yönelik şiddet ve kadın cinayetleri azalmıyor, artarak devam ediyor. Kadın-erkek fark etmeksizin hepimizi derinden üzen bu cinayetler, taahhüt ettiğimiz üzere partimizin iktidarında çözüme kavuşacaktır.” diye konuştu.
“İYİ PARTİ İKTİDARINDA
İYİ HAL İNDİRİMİ OLMAYACAK”
Geçen hafta Afyonkarahisar ve Türkiye’de meydana gelen olayların herkesi üzdüğünü belirten Mısırlıoğlu, “Partimizin Tacı Ahmet Mahalle Sorumlumuz, dava arkadaşımız Zeki Taş’ın oğlu değerli kardeşimiz Engin Taş bir cinayete kurban gitti. Engin Taş’ın çalıştığı işyerine gelen iki genç kız kendisinden ‘Ağabey 2 kişi bizi gezmeye gittiğimiz alışveriş merkezinden bu yana takip ediyor. Bize yardım eder misin?’ diyerek yardım istemiş ve onları korumak isterken vahşice katledilmiştir. İntiharlar, gasplar, cinayetler her geçen gün çoğalıyor. Adaleti yok eden, ekonominin direksiyonunu kaybeden iktidar cinayetlerin meydana gelen olayların asli sorumlusudur. Sokaklarımız adeta teksasa dönmüştür. İYİ Parti iktidarında faillere iyi hal indirimi gibi vicdanları yaralayan indirimler mahkemelerin takdirine bırakılmayacaktır.” şeklinde konuştu.
“BELEDİYE İÇİN GÜVENLİK
ÖNLEMİ ALMAK ÇOK MU ZOR?”
Belediye yönetimini sert sözlerle eleştiren Mısırlıoğlu, “Afyonkarahisar Belediyesi’nin işgüzar zihniyeti yine insan hayatını hiçe sayar vaziyette işlemeye devam ediyor. Can ve mal güvenliği alınmadan yapılan pek çok çalışmayı gündeme getirmemize rağmen aynı ayıbı yapmaya devam ediyorlar. Bu kez de kütüphane inşaat bölgesinde araç ve yaya trafiği durdurulmadan tonlarca ağırlıktaki demirler iş makineleri ile inşaatın üstüne taşındı. İnsan hayatının ne kadar ucuz olduğunu gözler önüne seren bu görüntüler Belediyenin tedbirsizliğini ve umursamazlığını da yine bizlere gösterdi. Ben çok merak ediyorum bir iş yaparken güvenlik önlemi almak çok mu zor? Yoksa gerçekten insan hayatını hiçe saymaktan hiç hicap duymuyor musunuz? Bu işi yapmak için araç ve yaya trafiğinin az olduğu bir saat dilimi seçilse, çevre güvenliği alınsa, inşaat çevresine güvenlik şeritleri çekilse çok mu zorlanır belediye? Oy istemeye giderken ‘siz bizim için çok kıymetlisiniz’ demeyi biliyorsunuz, keşke vatandaşa verdiğiniz önemi böyle zamanlarda gösterseniz. Vatandaşın can ve mal güvenliğine önem vermedikleri gibi, parasını da har vurup harman savuruyorlar. Bizim maaşlarımızdan kesilen vergilerle, esnafın ödediği hatta ödemekte zorlandığı vergilerle, bu şehrin sokaklarını yap boz tahtasına çeviriyorlar.” dedi.
“PARAMIZIN HESABINI
SORMAK HAKKIMIZDIR”
Belediye yönetimini eleştirmeye devam eden Mısırlıoğlu şöyle konuştu:
“Sürekli çalışıyoruz imajı vermek için yaptıkları yeri 3 gün sonra bozup yeniden yapıyorlar. Tabi bu arada hem kendileri iş yapar görünüyor hem de işi yapan şirket para kazanıyor. Bu vatandaşın, emeklinin, işçinin, öğrencinin hakkını nasıl ödeyeceksiniz? Kul hakkıyla Hakk’ın huzurunda nasıl hesap vereceksiniz? Asri mezarlık yolundaki kaldırımlar da şuan sökülüyor. Yerine yapılacak olan kaldırım taşlarının ömrünü şimdiden merak ediyorum. Daha önce Selçuklu Mahallesi’ni örnek vermiştik. Yanlış malzeme ve yanlış teknik sebebiyle yollarda çalışmalar bitmek bilmiyor ne yazık ki. Aynı sebepler aynı sonuçları doğurur diye bas bas bağırdık ama yine bildiğini okuyor bunlar. Ama biz gelişmeleri takip edeceğiz. Paramızın hesabını sormak hakkımız. En temel görevlerinden biri halkın temel ihtiyaçlarını karşılamasını kolaylaştırmak olan iktidar, Sandıklı’nın Alamescit Köyü ‘ne su bile veremiyor. Sebebi ne olursa olsun içinde yaşadığımız yüzyıla yakışmayacak bir tutum örneği bu işte. Hatta tutulum örneğidir arkadaşlar. Eğer 2023 yılına sayılı günler kala siz hala bir köye 10 gündür su veremiyorsanız bırakın belediyecilik yapmayı. Utanmanız gereken yerde vatandaştan oy istiyorsunuz. Yazıklar olsun size.”
“RÜZGÂRGÜLÜ PROJESİ
AKP VE MHP’Yİ RAHATSIZ ETTİ”
Çığır açan proje olarak anlatılan TOKİ projesi kapsamında Afyonkarahisar merkeze 190 konutluk bir kontenjan ayrıldığını belirten Mısırlıoğlu, “Başvuru sayısı 22 bin 200 kişidir. En ufak bir fizibilite çalışmasında bile nüfusa ve olası başvuruya istinaden bir dağılım ön görülebilecekken çıkan sonuca bakın. Kızılören’e yapılacak konut sayısı 110, başvuru sayısı ise 65. Sinanpaşa Güney Beldesi’ne 106 Toki konutu yapılacak. Başvuru sayısı 67. Merkezdeki durum ne peki? 22 bin 200 kişinin umutlarıyla oynamak. Saadet zincirine dönüştürdükleri sistemle insanların umutlarıyla oynuyorlar. Kendi bencillikleri ile kendilerine her şeyi mübah görenler, başkalarının yapacağı iyiliklere de tahammül edemiyorlar. Genel Başkanımız, topuklu efemiz Sayın Meral Akşener’in İYİ’lik projesi ‘Rüzgârgülü’, AKP ve MHP’yi rahatsız etmiş olacak ki engellemek için ellerinden geleni yaptılar. Kamuda liyakatsiz kadrolaşmaların sonucu olarak parti sempatizanı gibi davranan kurum müdürleri, okullarda çocuklara ücretsiz yemek imkânı sağlayan projemizi engellediler. Rüzgârgülü projemiz, İYİ’lik hareketini gönülden gönüle aktaracak bir projedir. Sizi korkutan şeyin ne olduğunu tabi ki çok iyi biliyoruz. Bu proje, iyi insanlar için korkulacak bir proje değildir. Gençlerimize yeni iş imkânları sunacak, gelir eşitsizliğini ortadan kaldıracak bir projedir. Ama siz toplumu ayrıştıran bir zihniyetle devlet yönetmeye kalktığınız için bizim bu projemize karşı çıkmanız bizi şaşırtmadı. Çünkü sizin şahsi menfaatleriniz millet menfaatinin önüne geçmiş durumda. Ama sizin bu bencil yönetim anlayışınıza inat; “Türkiye, paylaştıkça eşitlenecek, eşitlendikçe büyüyecek!” diyerek yolumuza tüm azim ve kararlılığımızla devam edeceğiz. ‘Ölçemediğiniz hiçbir şeyi, yönetemezsiniz.’ mantığıyla başlatılan diğer bir projemiz Artagan’da gücü yetenin devleti dolandırdığı bu adaletsiz düzene son verecek. Artagan projemiz ile devletin vergi geliri, artık ücretli çalışanın sırtına yüklenmeyecek. Tabi bütün bunlar kimin işine gelmezse yine o kesim projelerimize ket vurmaya çalışacak. Ama biz cesur İYİ’ler olarak yılmayacağız, bıkmayacağız, bu devlet bu aziz millet için çalışmaya devam edeceğiz.” dedi.
“İL KONGRESİ BU PAZAR YAPILACAK”
Mısırlıoğlu sözlerini şöyle tamamladı: “Biz Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener’in öncülüğünde önce millet, önce memleket diyerek çıktığımız bu yolda projeler üretmeye, geleceğimiz için kafa yormaya, düşünmeye, okumaya, yeni fikirler geliştirmeye devam edeceğiz. Genel Başkanımızın da dediği gibi; ‘Bugün muhalefet olarak verdiğimiz mücadelemizi, yarın da iktidar olarak kararlılıkla sürdüreceğiz.’ Allah izin verirse 11 Aralık’ta bu hafta sonu pazar günü saat 12: 00 de Uydukent’te bulunan Grand Derya Düğün ve Kongre Merkezinde il kongremizi inşallah bir şölen havasında yapacağız. İYİ Partinin iktidar yürüyüşünü Afyonkarahisar ayağını başlatacak olan yönetimi delegelerimiz seçecekler. Tüm İYİ’leri ve Afyonkarahisar halkını bu demokrasi şölenine davet ediyoruz.”>> Ş. Cüneyt BURSALIOĞLU’nun Haberi

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.