DOLAR 18,5847 0.04%
EURO 18,4917 -0.35%
ALTIN 1.026,05-0,41
BITCOIN 3760681,75%
Afyonkarahisar
11°

PARÇALI BULUTLU

12:58

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

Vali Çiçek: Afyonkarahisar vites yükseltmek zorunda

Vali Çiçek: Afyonkarahisar vites yükseltmek zorunda

ABONE OL
7 Temmuz 2020 18:18
Vali Çiçek: Afyonkarahisar vites yükseltmek zorunda
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Afyonkarahisar’ın yeni Valisi Gökmen Çiçek, göreve başladığı 15 günlük zaman diliminde 9 ilçeyi ve 12 köyü ziyaret ettiğini belirterek, şehrin başka bir lige çıktığını, şehir büyürken vites yükseltmenin zorunlu olduğunu söyledi

 

Vali Gökmen Çiçek, İl Genel Meclisi’nin Temmuz ayı toplantılarının ilk birleşiminde Meclis Üyelerini ziyaret etti. Toplantıda Vali Yardımcısı Dr. Mehmet Boztepe de hazır bulundu.
“GİDİLMEDİK YER BIRAKMAYACAĞIM”
İl Genel Meclisi Başkanı Burhanettin Çoban, Vali Gökmen Çiçek’e hoş geldin ziyaretinde İl Özel İdaresi hakkında bilgilendirme yaptıklarını ancak Vali Çiçek’in Meclis ziyareti vesilesiyle kısa bir bilgilendirme daha yapacağını belirtti. Çoban’ın ardından Meclis Üyelerine hitap eden Vali Gökmen Çiçek, “kadim şehir” olarak ifade ettiği Afyonkarahisar Valiliği görevine 15 gün önce atandığını kaydetti. Çiçek, “Bu kadim kutlu şehre 15 gün önce atandım. Şehre geldiğim ilk günden itibaren sokak sokak, ilçe ilçe, köy köy Afyonkarahisar’ı tanımaya çalışıyorum. Bu 15 günlük süre içerisinde 9 ilçe, 12 köy ile il merkezinde birçok yeri görme fırsatım oldu. Afyonkarahisar genelinde görmediğim, bilmediğim ve gitmediğim yer olmaması azmindeyim. Hizmet edeceğimiz yerleri bizzat yerinde görmezsek, kâğıt üzerinden notlarla yönetirsek veya çözmek istediğimiz sorunlarda bize anlatılanlarla yetinirsek sorunu bütünüyle göremeyiz. Sağlıklı çözüm de üretemeyiz. Bu amaçla kısa süre içerisinde Afyonkarahisar’da gidilmedik yer bırakmama azmindeyim.” dedi.
“ŞEHİR BAŞKA BİR LİGE ÇIKMIŞ”
Afyonkarahisar’ın Avrupa kentleriyle yarışır hale geldiğini dile getiren Çiçek, “Kısa süren görev süremde gördüm ki Afyonkarahisar artık başka bir lige çıkmış. Yapılan yatırımlar, iş insanlarının atak ve cesareti, birlik ve beraberliği, çiftçilerin yaptığı atılımlarla Afyonkarahisar üst sıralarda yer almış. Afyonkarahisar büyük metropollerle, yurtdışındaki Avrupa Kentleri ile yarışır hale gelmiş. Bizler ilimiz büyürken vites yükseltmeliyiz. Çünkü bir daha dünyayı böyle bulamayabiliriz, bu fırsatı bir daha yakalayamayabiliriz. Avrupa’nın turizm şehirleri hepinizin bildiği gibi sorunlarıyla uğraşırken ve tel tel dökülürken biz vites yükseltmek zorundayız. Bunun için çok çalışmaya mecburuz hatta mahkûmuz. Çünkü Afyonkarahisar, yer altında yatan şehitleriyle, sokaklarında yaşayan vatansever insanlarıyla koskoca bir tarihiyle hizmet almaya, en iyi ve güzel hizmeti almaya layık şehirlerin başında gelmektedir. İnşallah hep birlikte bu milletimize layık hizmetler yaparız. Amacımız; Afyonkarahisar’ın köylerine alt yapı çalışmaları yaparken vizyon projelerle önünü açmak, yatırımcıların önünü açmak, istihdam, sağlık, tarım, turizm alanlarında hep öndeki şehirlerden birisi haline getirmektir. Ben il Valisi olarak sizlerle bu amaç için omuz omuza, yan yana çalışacağıma söz veriyorum.” diye konuştu.
“İHTİYAÇ ÇOK ÇALIŞMAK VE BİRLİKTELİK”
İl Genel Meclisi’ndeki uyumlu çalışmaya değinen ve mutlu olduğunu ifade eden Vali Gökmen Çiçek konuşmasına şöyle devam etti: “İl Genel Meclisimizin aldığı kararların oy birliğiyle alındığını öğrendim. Bu sebeple oldukça mutlu olduğumu ifade etmek isterim. Bu birlik ve beraberliğiniz için başta İl Genel Meclisi Başkanı Burhanettin Çoban başkanımız olmak üzere her birinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Bizim Afyonkarahisar’da birbirimize kırılmaya veya birbirimizi kırmaya hakkımız yok. Bizlerin birlik ve beraberlik içerisinde çok çalışmaya, birliğimizi ve dirliğimizi diri tutmaya ihtiyacımız var. Bunun için Afyonkarahisar’ı bir bütün olarak görerek, Afyonkarahisarlı olduğumuz önceliğini bilerek çalışmalıyız. Bir ilçedeki sorunun her birimizin canını acıtması gerekiyor. Bir yere hizmet gittiğinde o hizmet kendi ilçemize gitmiş gibi gurur ve mutluluk duyarak çalışmalıyız.” şeklinde konuştu.
“BANA EN ÇABUK MECLİS
ÜYELERİ ULAŞACAK”
İl Genel Meclisi üyeliğinin son derece önemli bir görev olduğunun altını çizen Çiçek şöyle konuştu: “Karar organı olan İl Genel Meclisi’nin kararları ve kararların uygulayıcısı olan İl Özel İdaresi ve idari birimleri saha da büyük çalışmalar yapmış. 422 köyümüzün neredeyse tamamında şebekeli içme suyu hattı, birinci sınıf köy yollarının asfaltı ve kanalizasyonu tamamlanmış. 422 köy çocuk parkı, 78 köy konağı, 28 köye kapalı pazar yeri, 20 köye düğün salonu, 85 köye halı saha, 132 köye fırın yapılmış. Bunlar güzel ve büyük yatırımlar. İl Genel Meclisi üyelerinin bir köy ve kent için ne olduğunu çok iyi biliyorum. Sizlerin yaptığı hizmetin maddi bir karşılığından ziyade çözülen bir sorun karşısında ‘Allah razı olsun’ ifadesi ile manevi bir karşılığı olduğunu çok iyi biliyorum. Babam da yıllarca İl Genel Meclisi üyeliği yaptı. Sizlerin yaptığı görevi bu sebeple yakından biliyorum. Alanda hiçbir zaman yalnız olmayacaksınız. Ben, Vali Yardımcılarımız, İl Özel İdaresi Genel Sekreterimiz ve İl Genel Meclisi Başkanımız sahada her zaman sizlerle beraber olacağız. Bana en çok ve en çabuk ulaşıp görüşebilen sizler olacaksınız.”
“BU KENTİ İLK SIRALARDA TUTACAĞIZ”
“İl Genel Meclisimiz aldığı kararlarla şehrimizin büyümesinin lokomotifi olacak.” diyen Çiçek, “Meclisimiz vizyon projelerle bu şehrin önünü açacak. Bende her yer ve her çalışmanızda sizlerle olacağım. Eğitim, sağlık ve tarım hangi alan olursa olsun bu kenti ilk sıralarda tutacağız. Rabbim bu şehre karşı yapacağımız hizmetlerde bizleri mahcup etmesin.” ifadelerini kullandı. >> Burcu AYDIN’ın Haberi

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.