Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

MARBL Tureks Madencilik Halka Arzı Sonuçlandı

Tureks Turunç Madencilik Halka Arzı Tamamlandı: 646,9 Milyon TL Değerinde Pay Satıldı

MARBL Tureks Madencilik Halka Arzı Sonuçlandı

SPK'dan onay geldi Tureks Turunç Madencilik Halka arz oluyor

Afyonkarahisar’ın madencilik ve mermercilik firması, Tureks madencilik Halka Arzı Tamamlandı: 58.9 Milyon TL Değerinde Pay Satıldı!

Afyonkarahisar’ın maden markası, Tureks Madencilik’in halka arz sonuçları,aracı kurum Tacirler Yatırım tarafından duyuruldu. MARBL’nin Borsa’da işlem görmesi için, 2-3 Kasım 2023 tarihleri arasında talep toplama süreci tamamlandı. Halka arzın tamamlanmasıyla birlikte yatırımcılarin aklında “MARBL ne kadar lot dağıttı ve borsada işlem görme tarihi ne zaman?” soruları belirdi. Tureks Turunç Madencilik’in halka arzında, toplamda 58,976,404 adet hisse 10,97 TL fiyatla halka arz edildi. Toplam halka arz geliri 646,9 Milyon TL oldu. Bu hisselerin tamamı, alıcılar arasında eşit dağıtıldı.

MARBL Ne Zaman Borsada İşlem Görecek?

Tureks Turunç Madencilik hisselerinin 3 Kasım 2023 tarihinde saat 18.30 itibarıyla 22-23 lotluk miktarlarda yatırımcıların hesaplarına geçtiği bildirildi. Şirket hisselerinin bu hafta içinde Borsa’da işlem görmeye başlaması bekleniyor.

MARBL Halka Arza Dair Detaylar

Tureks Turunç Madencilik, halka arz süreciyle birlikte 180,000,000 TL olan mevcut sermayesini 48,600,000 TL artırarak 228,600,000 TL’ye yükseltti. Aynı zamanda Tureks Turunç Madencilik İç ve Dış Ticaret A.Ş’nin mevcut ortaklarından Mehmet Münir Turunç, Osman Cavit Turunç, Seher Artemiz Akyatan ve Zühtü Akyatan’ın sahip olduğu hisselerin toplam değeri 10,376,404 TL olan (D) grubu paylar da halka arz edildi.