Merkeze görkemli Kültür Evi yapılıyor

Merkeze görkemli Kültür Evi yapılıyor

Afyonkarahisar Valisi Gökmen Çiçek ve Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, kent merkezine yapılacak olan Kadın Kültür Evi’nde incelemelerde bulundular

 

Vali Gökmen Çiçek ve Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, Afyonkarahisar Belediyesi tarafından Mareşal Fevzi Çakmak Mahallesi’nde bulunan 3 katlı binada oluşturulacak ve Afyonkarahisar Valiliğine tahsis edilecek Kadın Kültür Evi’nde incelemelerde bulundular.
“HER GEÇEN GÜN BÜYÜYOR”
Kadın Kültür Evleri’nin her geçen gün büyüdüğünü kaydeden Vali Gökmen Çiçek, “Belediye Başkanı Mehmet Zeybek’in desteğiyle şehir merkezinde Mareşal Fevzi Çakmak Mahallesi’nde 3 katlı bina ve Çavuşbaş Mahallesi’nde konak Kadın Kültür Evi olarak restore edilecek. Destekleri için Başkan Zeybek’e teşekkür ediyorum.” dedi.
“40 FARKLI ALANDA EĞİTİM ALACAKLAR”
Belediye Başkanı Mehmet Zeybek ise, “Çavuşbaş Mahallemizde bulunan tarihi konak ve Mareşal Fevzi Çakmak Mahallemizde bulunan 3 katlı binamızı inceledik. Belediye olarak binaların restore ve tamiratını yaparak Kadın Kültür Evi’nin açılması için destekte bulunacağız. Bayan kardeşlerimiz buraya gelerek, hem 40 farklı alanda eğitimler alacak, hem de ekonomilerine katkı sağlamış olacaklar. Valimizin başlatmış olduğu kadın kültür evleri projelerine Belediye olarak, tam destek veriyoruz.” diye konuştu.
TDV KİTAP KAHVE PROJESİNİ DE İNCELEDİLER
Vali Gökmen Çiçek ve Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, Afyonkarahisar’ın okuma kültürünü geliştirmek adına öğrenci mahallesi olarak anılan Erenler’de yapımı devam eden TDV Kitap Kahve Projesi’nde yürütülen çalışmaları inceleyerek bilgiler aldı. >> Burak AYDIN’ın Haberi

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

E-Gazete Arşivi