“Mevcut belediye binası neyinize yetmiyor?”

“Mevcut belediye binası neyinize yetmiyor?”

Afyonkarahisar Belediyesi’nin mevcut hizmet binası kullanımının 10 yılı geçmediğini belirten İYİ Parti İl Başkanı Muhammet Mısırlıoğlu, Belediye Başkanı Mehmet Zeybek’in yeni Belediye binası açıklamasını eleştirdi. Mısırlıoğlu, “Belediyemiz mevcut binaya taşınalı 10 yıl olmadı. Bu bina sizin neyinize yetmedi? Mısri Mahallesi’nde kentsel dönüşüm alanındaki vatandaşın 40 metrekarelik evini çok görürken kendinize saray üzerine saray yapmaya kalkıyorsunuz. Allah’tan korkun” dedi
İYİ Parti Afyonkarahisar İl Başkanlığı’nın her hafta Salı günü mutat düzenlediği basın toplantısı dün öğleden sonra partinin Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Koray Aydın’ın Yardımcısı Faysal Hacımustafaoğlu ve tüm İlçe Başkanlarının katılımıyla Garden Kale Otel’de gerçekleştirildi.
“ÇİFTÇİYE SAHİP ÇIKILMALI”
Toplantının açılış konuşmasını İl Başkanı Muhammet Mısırlıoğlu yaptı. Muhalefet partileri olarak sürekli çiftçiye sahip çıkılmasını söylediklerini belirten Mısırlıoğlu, “Çiftçiye üretimde destek verilmesini, yatlarla günü gün eden zengine verilen ucuz mazotun çiftçimize verilmesini söyledik. İktidar çiftçimizi bitirmek için altındaki traktörüne, ahırında ki hayvanına kadar herşeyine icra gönderiyor. AKP iktidar döneminde 4,5 milyon hektar tarım arazisini kaybettirdi. Bu tarım arazilerinde üretilen ürünler artık dışarıda girerken, yandaş müteahhitlerin cebi dolmaya devam ediyor. Yüzölçümü Konya ilimiz kadar olan Hollanda tarım arazilerinin yüzde 40’ı ile 116 milyar dolar ihracaat yaparken, koskoca Türkiye hükümeti olarak sadece izliyoruz.” dedi.
“MÜZELİK HALE GELEN MÜZE İNŞAATINDAN KÖTÜ KOKULAR GELİYOR”
Afyonkarahisar’da müze inşaatının müzelik hale döndürüldüğünü iddia eden Mısırlıoğlu şu ifadelere yer verdi: “Artık adeta müze inşaatı müzelik hale döndürülmüştür. Bu müze inşaatı ihale edildikten sonra işi bir noktaya getirip ödemeleri aldıktan sonra işi terk etmiştir. Bu müze inşaatının kaderindenmidir nedir bilemiyorum, ikinci müteahhitte aynı şekilde davranmıştır. İlimizdeki AKP yöneticileri, Milletvekilleri her 15 günde bir karşımıza müjde ile geliyorlar. Artık müjde vere vere bu müze inşaatının biteceğini halkımıza duyuruyorlar. Ne yazıktır ve acıdır ki bu müze inşaatı müzelik bir hale döndürülmüştür. Ama yapılan hiçbir icraat yoktur. Adeta yılan hikâyesine dönüşmüş bu müze inşaatıyla ilgili burnumuza kötü kokular gelmektedir. Acaba bu müze inşaatı üzerinden kimlere rant sağlanmaktadır? Son ihaleyi alan müteahhit neden ilk işi alan müteahhittir? Neden iş bıraktırılan müteahhite 3.kez aynı iş verilmiştir? Bu işin arkasında kim vardır? Müjdeci arkadaşlar bu işi nereye götürmek istiyorlar? Yılan hikâyesine dönüşen Şuhut-Afyonkarahisar yol yapımının da artık bir müjdesi verilir diye umuyoruz. 20 yıldır yapılamayan Sayın Bakanın da ilçesi olan Şuhut yolunun bir an evvvel tamamlanmasını sağlamaları bekliyoruz. Bunun müjdesine de insanımızı doyurdunuz.”
“HER MÜJDE DE ZAMLAR YAĞIYOR”
“19 yıldır AK Parti hükümetini ezberledik nasıl seçim aldıklarını biliyoruz. Artık halkımız bunlara inanmıyor. Yapıyoruz dedikleri hiçbir şey seçimlerden sonra bir türlü gözükmüyor.” diyen Mısırlıoğlu, “Tıpkı Türk uçakları göklerde uçuyor dedikleri yalanlar gibi. Bu uçağın hiç mi yakıtı bitmiyor? Ne zaman yere inecek bir görelim. AK Parti hükümeti sıkıştıkça doğal gaz bulduğunu açıklıyor. Aslında gaz bulmuyor, AK Parti gaz kaçırıyor. Afyonkarahisarlı hemşehrilerim bu numaraları artık yemiyor. Yok, Türk helikopterleri uçuyormuş, yok efendim yerli otomobil imal ediliyormuş. Bunlar her müjde verdiklerinde bir şeylere zamlar yağıyor. Biz bunların müjdesini artık istemiyoruz.” diye konuştu.
“MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜNÜN ARKASINDA KİM VAR 8 YILDIR GÖREVDE?”
İl Milli Eğitim Müdürü Metin Yalçın’ın yaklaşık 8 yıldır bu görevi yürüttüğünü belirten Mısırlıoğlu şöyle konuştu: “Afyonkarahisarımız da 8 yıldan fazla zamandır bir Milli Eğitim Müdürü görev yapmaktadır. Acaba bu Müdürümüz Afyonkarahisar gençlerinin Türkiye ortalamasında 60. sırada olduğunu biliyor mu? Peki, bu işin siyasi muktedirleri Afyonkarahisarlı çocukların geleceğini bu derece özensiz ve düzensiz bir şekilde takip eden, hiçbir önlem almayan Milli Eğitim Müdürünün arkasında kim varda bu adam Afyonkarahisarlıya 8 yıldır dayattırılıyor? Sekiz yıl içerisinde 3 Vali, 3 Emniyet Müdürü, 2 Belediye Başkanı değişirken bu Milli Eğitim Müdürü kimdir? Şahsiyetine hiçbir sözümüz yoktur. Geleceğimizin teminatı gençlerimizin diğer illerde ki yaşıtlarına göre neden başarı sıralamasında 60. sırada yer alıyorlar? Afyonkarahisar’ın müjdeci vekil ve bakanına sesleniyorum. Milli Eğitimle ilgili derhal bir soruşturma açın. Liyakat esas mı atama yapılıyor, siyaset esas mı atama yapılıyor? Bunları bir inceleyin.” Burcu AYDIN’ın Haberinin devamı gazeteniz Kocatepe’de…

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

E-Gazete Arşivi