MHP Milli Birlik ve Dayanışma için sahada

MHP Milli Birlik ve Dayanışma için sahada

MHP Milletvekili Mehmet Taytak ve beraberindekiler “Milli Birlik ve Dayanışma Kampanyası” kapsamında sahaya indi
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin talimatı üzerine “Milli Birlik ve Dayanışma Kampanyası” kapsamında, MHP MYK Üyesi ve Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Taytak firma ve marketlere temel ihtiyaç ürünlerinde indirim yapma çağrısında bulundu. Taytak’a esnaf, üretici, tüccar, süpermarket yöneticileri ve sanayicilere yaptığı ziyaretlerde; MHP İl Başkanı Mehmet Kocacan, il yönetimi ve MHP Merkez İlçe Başkanı Fevzi Kartal eşlik etti.
“PİYASALARDA GÜVENİ HÜKÜMET SAĞLADI”
MHP Milletvekili Mehmet Taytak, partisinin Lideri Devlet Bahçeli’nin talimatıyla döviz kurundaki gerileme sonrası temel ihtiyaç ürünleri başta olmak üzere diğer ürünlerde indirime gidilmesi konusunda yurt genelinde olduğu gibi MHP Afyonkarahisar İl Başkanlığı’nca teşvik ve katılım kampanyası başlattıklarını açıkladı. Taytak, “Bu çerçeve de indirim kampanyasına katkı sunmaları için esnaf, üretici, tüccar, süpermarket yöneticileri ve sanayicilerle bir araya geliyor milletimiz adına ilgili herkesten indirim kampanyasına katkıda bulunmalarını talep ediyoruz. Afyonkarahisar’ımız yardımseverdir, birlik ve beraberliğin şehridir. Milli birlik ve dayanışma kampanyamız kapsamında şehrimizin iş adamları, sanayicilerimiz, üretici hemşerilerimiz, esnaflarımız imkânları çerçevesinde bu kampanyaya destek oldular. ‘Komşusu açken, tok yatan bizden değildir.’ anlayışı ile bu dönemde bir ve beraber olacağız. Piyasalarda beklenen güven, yine hükümetten beklenen adımlarla sağlanmıştır.” dedi.
“BAHÇELİ’NİN İNDİRİM DÜŞÜNCESİ ÜLKEDE KARŞILIK BULDU”
Taytak sözlerine şöyle devam etti: “Genel Başkanımız Devlet Bahçeli beyefendinin, partimizin 30 Kasım 2021 tarihli grup toplantısında dile getirdiği ifadeler malumdur. ‘Mal ve hizmet üreten, satan, pazarlayan firmalarımızın, şirketlerimizin, kurumlarımızın toplumsal rahatlama adına, temel ihtiyaçların fiyatlarında yüzde 2 ile 5 arasında indirime gitmeleri millî birlik ve dayanışmamızın manevi harcıdır.’ Bu düşünce ülkedemizde karşılık bulmuştur. Pekçok üründe indirimler gerçekleşmiştir. Bizim temennimiz, herkesin elini taşın altına koymasıdır. ‘Örtünme, beslenme ve barınma’ sorunlarının hep birlikte, vicdan seferberliğiyle üstesinden gelmek mümkündür. Karanlıktan şikâyet etmek yerine bir mum da biz yakabiliriz.”
“CUMHUR İTTİFAKI 2023 SEÇİMLERİNDEN ZAFERLE ÇIKACAK”
Zorda kalanlara ahilik kültürü gereği şefkat elinin uzatılabileceğini belirten Taytak şunları kaydetti: “Faiz lobisinin şiddetlenen tazyik ve telkinlerine, zillet ittifakının seriye bağlanan bittik ve tükendik propagandasına hiçbir şekilde kulak asmadan tıpkı ahilik kültüründe yaşandığı gibi darda ve zorda kalan insanlarımıza şefkat elimizi uzatabiliriz. Türkiye Cumhuriyeti devleti güçlüdür. Bir tek vatandaşını dahi mağdur etmemek için politikalar ve stratejiler geliştirmiştir. Cumhur İttifakı olarak 2023 seçimlerinde de Allah’ın izniyle tarihi bir zaferle çıkacağımıza inancımız tamdır.” Burcu AYDIN’ın Haberi

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

E-Gazete Arşivi