“Millete efendilik taslayanlarla aramızda gönül farkı var”

“Millete efendilik taslayanlarla aramızda gönül farkı var”

AK Parti iktidarının 18 yıldır hizmet siyaseti ile var olduğunu belirten İl Başkanı Hüseyin Ceylan Uluçay, “AK Parti olarak biz 18 yıldır Türkiye’de sadece hizmet ettik, yatırım yaptık, eser ortaya koyduk. Siyasetimiz gönül kazanma ve kalpleri fethetme siyasetidir. Millete efendilik taslayanlarla aramızdaki en büyük fark, bu gönül farkıdır” dedi
Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Afyonkarahisar İl Başkanı Hüseyin Ceylan Uluçay ilk basın toplantısını dün sabah partide düzenledi. Toplantıda İbrahim Eroğlu ve Hüseyin Menteş’te hazır bulundu. Uluçay, 15 günde bir basın toplantısı düzenlemeyi düşündüğünü gündemde konu aciliyetine göre bu sürenin kısalabileceğini kaydetti.
“2023 SEÇİMLERİ İÇİN ŞİMDİDEN
ÇALIŞMALARA BAŞLAYACAĞIZ”
29 Eylül 2020 Salı günü itibarıyla Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın tensipleri ile göreve başladığını söyleyen Uluçay, “Teşkilat mensuplarımızla birlikte davamızı daha ileriye götürmek, başarı bayrağımızı daha yukarılara taşımak için gece gündüz çalışacağız. Şehrimize ve aziz milletimize hizmet yolunda Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın her alanda belirttiği hedeflere doğru ilerlememiz için her biri birbirinden kıymetli teşkilat mensuplarımızla birlikte davamızı daha ileriye götürmek, başarı bayrağımızı daha yukarılara taşımak için ve 2023 seçimleri için şimdiden çalışmalarımıza başlayacağız. Orman ve Su İşleri eski Bakanımız Milletvekilimiz Prof. Dr. Veysel Eroğlu’na, Milletvekillerimiz Av. Ali Özkaya’ya ve Av. İbrahim Yurdunuseven’e, Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek’e, Belediye Meclis Üyelerimize, İl Genel Meclisi (İGM) Başkanımız Av. Burhanettin Çoban’a, İGM Üyelerimize, teşkilatımıza, ana kademeye, Kadın ve Gençlik Kollarımıza, İlçe Başkanlarımıza ve Belediye Başkanlarımıza destekleri içi ayrı ayrı teşekkür ederim.” dedi.
“İL KONGRESİ TARİHİNİ
GENEL MERKEZ BELİRLEYECEK”
İl Başkanı Hüseyin Ceylan Uluçay, Allah’tan kardeşlik, birlik ve beraberliği daim eylemesini dileyerek, “Rabbim kardeşliğimizi, birlik ve beraberliğimizi daim eylesin. Önümüzde genel merkezimizin belirleyeceği bir takvimde il kongremizi yapmayı planlıyoruz. Bu noktada il başkanlığı görevinden istifa eden önceki dönem İl Başkanımız Av. Hüseyin Sezen’e de yaptığı hizmetlerden dolayı çok teşekkür ederiz. İnşallah ondan devraldığımız bayrağı daha yükseğe taşımak için çalışacağız.” diye konuştu.
“KARDEŞ ÜLKE AZERBAYCAN’A
DESTEK SÜRECEK”
Türkiye’nin dün olduğu gibi bugün ve yarın da dost ve kardeş Azerbaycan’ın yanında olmayı sürdüreceğini dile getiren Uluçay, “Bölgemizin tabiri caizse İsrail’i olan Ermenistan’ın işgal ettiği Azerbaycan topraklarını terk etmesiyle, bölge yeniden barış ve huzura kavuşacaktır. Bu bir hesaplaşmadır, bu hesaplaşmada da bizim ülke olarak, AK Parti olarak tarafımız ve çizgimiz bellidir. Ancak bizde bir muhalefet var ki dış politikada resmen ülkesinin çıkarlarını savunmak yerine Türkiye’ye karşı olanların çıkarlarını koruma derdine düşmüştür. Bunu bazen yüksek sesle, bazen sessiz kalarak, bazen de lehte cılız bir ses tonu ile ifade ediyorlar. Bugün Suriye’de Türkmenleri dahi katleden Esed’den, Mısır’da Yunanistan’la hareket eden Sisi’den, Libya’da Türkiye’yi tehdit eden Hafter’den yana olarak kendilerini gösteriyorlar. Maalesef bunlarla da yetinmiyor terör örgütü PKK’nın Suriye uzantısı PYD’ye hoşgörülü davranırken Azerbaycan’a destek olunmasına da karşı olduklarını açıkça gösteriyorlar. Bunun adına da ana muhalefet diyorlar. Azerbaycan’a destek vermeyeceğiz de Ermenistan’ın orada yapacağı katliamları mı seyredeceğiz? Ben Ermenilerin saldırıları sonucu Kafkasya’daki şehitlerimize Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyorum. Kardeş ülkemiz Azerbaycan’ın yanındayız.” şeklinde konuştu.
“AFYONKARAHİSAR’DA YAŞAYAN KİMSE YALNIZ BIRAKILMAZ”
Sosyal Koruma Kalkanı’nda, Aile Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın Türkiye genelinde verdiği desteklerin tutarının 35 milyar liraya yaklaştığını ve bu 35 milyar liranın 184 milyon lirasının Afyonkarahisar’da ulaştığını aktaran Uluçay şöyle konuştu: “Bu arada Afyonkarahisar Belediyemiz öncülüğünde 10 bin gıda paketi hazırlanarak ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza ulaştırıldı. AK Parti bayrağının dalgalandığı ilçe ve belde belediyelerimiz de maske, dezenfektan, gıda ve sıcak yemek imkânı sunarak kimseyi yalnız başına bırakmadık. Bununla birlikte ‘Biz Bize Yeteriz Türkiye’m’ kampanyası ile 2 milyar lirayı aşkın bir bağış toplandı. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanımız Zehra Zümrüt Selçuk’un dediği gibi bu rakamın şu anda yüzde 90’ından fazlası vatandaşlarımıza ulaştırılmış durumda. ‘Biz Bize Yeteriz Türkiyem’ kampanyasında da Afyonkarahisar’da 16 bini aşkın ihtiyaç sahibine yardımlarımızı ulaştırdık. Şehrimizde yaşayan kimseyi yalnız bırakmayız.” Burcu AYDIN’ın Haberinin devamı gazeteniz Kocatepe’de…

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

E-Gazete Arşivi