Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Milletvekili Olgun’dan Vekilleri Çağrı: Afyonspor’un Her Deplasman Masrafını Bir Vekil Yüklensin

Türkiye Spor Yazarları Derneği (TSYD) Afyonkarahisar İl Temsilciliği ziyaretinde konuşan İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Afyonkarahisar Milletvekili Hakan Şeref Olgun, “Tüm Afyonkarahisar vekilleri olarak Afyonspor’un deplasman yükünü karşılayalım. Her deplasmanı bir vekil yüklenirse, ben varım” dedi

Milletvekili Olgun’dan Vekilleri Çağrı: Afyonspor’un Her Deplasman Masrafını Bir Vekil Yüklensin

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Afyonkarahisar Milletvekili Hakan Şeref Olgun, İYİ Parti Konya Milletvekili Ünal Karaman, İl Başkanı Muhammet Mısırlıoğlu, Merkez İlçe Başkanı İzzet Köken, İYİ Parti Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı Alper Yağcı ve teşkilat üyeleri TSYD İl Temsilcisi Nadir Güzbey’i ziyaret etti.

Ziyaretin en önemli konusu, Afyonkarahisar ve Afyonspor’un spor alanındaki geleceği oldu. İYİ Parti Konya Milletvekili Karaman, sporda birleşik ve entegre bir yaklaşımın önemine işaret ederek, herkesin üzerine düşeni yapması gerektiğini vurguladı.

KARAMAN: SPORDA BAŞARI SADECE ZENGİNLİKLE OLMAZ

Ziyaret kapsamında eski Milli Futbolcu ve teknik direktör, Milletvekili Karaman, vurguladığı sportif değerler ve başarı kriterleri üzerine TSYD Başkanı Nadir Güzbey ile istişarelerde bulundu. Karaman, sporda başarının sadece finansal güçten ibaret olmadığını, sürdürülebilir planlamalar ve profesyoneller ile kalıcı başarı ve ilerlemenin olacağını belirtti.

Gerçekleştirilen ziyarette Milletvekili Karaman’ın yanı sıra; Milletvekili Olgun, Başkan Mısırlıoğlu, Belediye Başkan Adayı Alper Yağcı da Afyonspor’un değeri ve bugün ki durumu üzerine değerlendirmelerde bulundu.

“ÇOCUKLARI VE GENÇLERİ SPORA TEŞVİK ETMEK LAZIM”

Belediye Başkan Adayı Yağcı, sportif başarıları kentin genelinde yaygınlaştırmanın öneminden bahsederek, gelecekte Afyonkarahisar’ı bir spor merkezi haline getirme hedefine değindi. Geçmişte elde edilen sportif başarıların kaybedilmesine yönelik endişelerini dile getiren Yağcı, çocukları ve gençleri spora teşvik etmek için aileleri ve kulüpleri harekete geçirme gerekliliğini vurguladı.

“KULÜPLERİN MALİ DİSİPLİN ANLAYIŞI”

Milletvekili Karaman ise Afyonspor ile ilgili finansal sürdürülebilirlik ve yönetimine dair değerlendirmelerde bulundu. Kulüplerin mali disiplin anlayışına sahip olmalarının altını çizen Karaman, insanların kendi bütçelerini yönetirken gösterdikleri özeni spor kulüplerinin de oyuncu transferleri esnasında göstermeleri gerektiğine dikkat çekti. Karaman, ekonomik zorluklar ve kaynak planlaması konusunda vurguladığı noktalarla yönetim anlayışına işaret etti.

TSYD Başkanı Nadir Güzbey’in Olgun’dan Afyonspor’a destek olmalarını istemesi üzerine Olgun ise “Tüm Afyon vekilleri olarak Afyonspor’un deplasman yükünü karşılayalım. Her deplasmanı bir vekil yüklenirse, ben varım.” dedi.

Milletvekili Olgun’un bu teklifine AK Parti, MHP ve CHP Milletvekillerinin ne cevap verecekleri merakla bekleniyor.