Milletvekilleri Özkaya ve Yurdunuseven, yatırımları takip ediyor

Milletvekilleri Özkaya ve Yurdunuseven, yatırımları takip ediyor

AK Parti Afyonkarahisar Milletvekilleri Av. Ali Özkaya ve Av. İbrahim Yurdunuseven, İhsaniye, İscehisar ve Bayat’ta temaslarda bulunarak, ilçelerdeki yatırımları yerinde incelediler
AK Parti Afyonkarahisar Milletvekilleri Av. Ali Özkaya ve Av. İbrahim Yurdunuseven, İhsaniye, İscehisar ve Bayat’ta temaslarda bulunarak ilçelerdeki çalışmaları yerinde inceledi. Milletvekilleri Özkaya ve Yurdunuseven’İn ilk durağı İhsaniye’de Tarım ve Orman Bakanlığı hibesi ile hayata geçirilen tesis oldu.
“DEVLETİMİZ YATIRIMCILARIN YANINDA”
Tesis ziyareti esnasında Özkaya, Milletvekili Yurdunuseven ile birlikte yetkililerden bilgiler aldı. Ziyaret sırasında kısa bir açıklama yapan Milletvekili Özkaya, “Devletimiz gerçekten ben yatırım yapacağım diyen herkese gereken destek ve katkıyı sunuyor. Burada çok güzel bir örnek görüyoruz. Şuanda AŞPA Gıda bu tesiste 60 personel istihdamı ile 15 ülkeye ihracat yapıyor. Gastronomi Şehri olan ilimizin en önemli ürünleri arasında yer alan haşhaşın bu şekilde değerlendirilmesi de bizler için ayrıca memnuniyet verici. Haşhaş gerçekten önemli bir şifa vesilesi ve unlu mamüller için lezzetli bir katkı maddesi.” dedi.
Ziyaret esnasında firma yetkilileri ve Milletvekili Yurdunuseven ile birlikte Haşhaşlı hamur işi yapan Özkaya, “AK Parti’mizin milletvekilleri olarak, bu ve benzer yatırımlar için girişimde bulunan her hemşehrimizin yanındayız. Makul, gerçekçi ve katma değer üretecek tesislerin ilimizde çoğalması çok önemli.” diye konuştu.
“AFYONKARAHİSAR’IN HER KÖŞESİ TARİHE EV SAHİPLİĞİ YAPIYOR”
Milletvekilleri Özkaya ve Yurdunuseven İhsaniye’de ziyaretlerine, İhsaniye Kaymakamlığı ile devam etti, Kaymakam Semih Doğanoğlu ile bir araya geldiler. Özkaya ve Yurdunuseven, Kaymakam Doğanoğlu ile ilçede hükümet tarafından yapılan çalışmaların durumu hakkında fikir alışverişinde bulundular. Yurdunuseven, “İhsaniye ilçemiz her şeyin en iyisini hak ediyor. İhsaniye’nin gelişmesi ve kalkınması için elimizden gelenin fazlasını yapıyoruz. İnşallah bu çalışmalar ile İhsaniye hak ettiği konuma gelecek. Afyonkarahisarımızın her köşesi ayrı bir tarihe ev sahipliği yapıyor. Bilinen 3000 yıllık tarihiyle İhsaniye ilçemizde bulunan Ayazini’de, hem şehrimiz hemde meraklıları için büyük bir önem arz etmektedir. Bu konuda çevre düzenlemesi, sokak sağlıklılaştırma çalışmaları ve Ayazhan gibi çalışmalar devam ediyor. Bu noktada olduğu gibi Afyonkarahisarımızın tarih kokan her yerinde de aslına zarar vermeden çalışmalar yürütüyoruz. Gerekli çalışmalar ile tanıtımı gerçekleştirildiğinde bu bölgelerin şehrimizin turizmine katkısı büyük olacağı gibi tarihe ışık tutacak çalışmalarada yol gösterecektir.” ifadelerini kullandı.
Özkaya ve Yurdunuseven, Kaymakamlık ziyaretinin ardından AK Parti’de önceki dönemlerde çeşitli görevlerde bulunmuş yakınlarını kaybeden Halim Sağ, Mevlüt Küçük ve İhsaniye İl Genel Meclis üyesi İrfan Seçen’e taziye ziyaretinde bulundular. İhsaniye’de son olarak AK Parti İhsaniye İlçe Başkanlığında teşkilat mensupları ile bir araya gelen Millletvekilleri, teşkilatın istek ve taleplerini not alarak, takip sözü verdiler. AK Parti Milletvekili Özkaya ve Yurdunuseven’e İhsaniye temasları boyunca, AK Parti İhsaniye İlçe Başkanı Tecelli Könül, AK Partili İl Genel Meclis Üyeleri, Kadın ve Gençlik Kolları Başkanları, Yaylabağı Belediye Başkanı Niyazı Akgedik ve teşkilat mensupları eşlik etti.
“MİLLETİMİZİN EMRİNDEYİZ”
Gün boyu ziyaretlerini devam ettiren Özkaya ve Yurdunuseven İscehisar Kaymakamlığı’nda, İlçe Kaymakamı Uğur Kapar ile bir araya geldiler. Özkaya ve Yurdunuseven, Kaymakamlık ziyareti sonrasında İlçe protokolü ile birlikte yakın zamanda İscehisar’da faaliyete girmesi beklenen yeni Devlet Hastanesinde incelemelerde bulundu. Milletvekili Özkaya, “İscehisar ilçemize kazandırdığımız ve en başından itibaren yakinen takip ettiğimiz bünyesinde hemodiyaliz, CPR-acil, yoğun bakım, kadın doğum ünitesi, 2 adet ameliyathane ve diğer halk sağlığı hizmetlerini barındıran yeni devlet hastanemiz ilçemize şimdiden hayırlı olsun.” şeklinde konuştu.
Hastane ziyareti sonrasında AK Parti İlçe Başkanı Metin Balaban, ilçe yönetimi, Kadın Gençlik Kolları Başkanları, İscehisar İl Genel Meclis üyelerinin de hazır bulunduğu AK Parti İlçe Başkanlığı’nı ziyaret eden ikili burada teşkilat mensupları ile buluştu. Teşkilat mensupları ile karşılıklı fikir alışverişinde bulunan ikili, “AK Parti Milletvekilleri olarak aziz milletimizin ve teşkilatlarımızın her zaman emrindeyiz.” değerlendirmesinde bulundular. Burak AYDIN’ın Haberi

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

E-Gazete Arşivi