Milli Eğitim Müdürü’ne istifa çağrısı

Milli Eğitim Müdürü’ne istifa çağrısı

İYİ Parti İl Başkanı Muhammed Mısırlıoğlu eleştiri oklarını İl Milli Eğitim Müdürü Metin Yalçın’a yöneltti. “Siz o makamda bu milletin 5 tane evladını hayattan koparan o kazanın müsebbiplerinden birisisiniz.” diyen Mısırlıoğlu, Yalçın’ı istifaya davet etti
İYİ Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Muhammed Mısırlıoğlu dün öğlen partide basın toplantısı düzenledi. Mısırlıoğlu, hayatını kaybeden hayırsever iş insanı MÜSİAD Başkanı Ahmet Karakol ile Afyonkarahisar eski Valisi Ahmet Özyurt’a Allah’tan rahmet dilerken, galibiyet elde eden AFJET Afyonspor’la, Afyon Belediyespor takımlarını kutladı.
“ÜRETİCİ ÜRETEMİYOR EMEKLİ MAAŞI ERİDİ”
19 Ekim Muhtarlar Günü’nü de kutlayan Muhammed Mısırlıoğlu, muhtarların demokrasinin seçilmiş en küçük birimini temsil ederek, toplumsal otokontrolün mihenk taşları olduğunu söyledi. Zamların son dönemde arttığını belirten Mısırlıoğlu, “Ülkemizin yöneticileri tarafından bu zamlar insanlara alıştırılarak günlük yaşantımıza uygulanıyor. Dün raftan aldığımız malzemenin iki gün sonraki fiyatı artmaktadır. Köyde üreten çiftçinin en büyük girdi gideri olan akaryakıt 9 TL sınırına dayandı. Üreticilerin en büyük girdi giderleri; Akaryakıt, tohum, gübre ve insan gücüdür. Üretici artık üretme gücünü kaybetmiş doğduğu topraklarda doyamayacak hale gelmiştir. Emekli maaşı yapılan zamlar ile erimiştir.” dedi.
“DENETİMLERİ YAPMAYAN MÜDÜR OLARAK GÖREVDEN AYRILIN”
İscehisar İlçesi’nin Çatağıl Köyü’ndeki servis kazasında hayatını kaybeden 5 öğrencinin acısının dinmeyeceğini belirten Mısırlıoğlu, “İscehisar İlçe Mili Eğitim Müdürü ile Okul Müdürünün görevden alındığını medya aracılığıyla öğrendik. Ancak İl Milli Eğitim Müdürümüz koltuğunda oturmaya devam ediyor. Kendisinin olayda suçu yokmuş gibi hergün köyde ailelerle birlikte yas tutuyor. Değerli Milli Eğitim Müdürüm bu iş yas tutmakla olmuyor. Sizin makamınız icraat makamıdır. Siz o makamda bu milletin 5 tane evladını hayattan koparan o kazanın müsebbiplerinden birisisiniz. Denetimleri yapmayan İl Milli Eğitim Müdürü olarak görevinizden ayrılmalısınız. Çünkü siz çözüm bulma makamında oturuyorsunuz. Bu duygu ve düşüncelerle Afyonkarahisar eğitimine daha fazla zarar vermemek adına lütfen bulunduğunuz makamdan istifa edin. Onurlu davranın, bırakın bu işi daha layıkıyla yapacak insanlar gelsin.” şeklinde konuştu.
Mısırlıoğlu, 22 Ekim 2021 Cuma akşamı Veysel Eroğlu Kapalı Spor Salonu’nda partisinin 4. yaş gününü kutlayacaklarını, programa Afyonkarahisar halkını beklediklerini sözlerine ekledi. Burcu AYDIN’ın Haberi #iyiparti, #muhammetmısırlıoğlu, #afyon, #afyonkarahisar

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

E-Gazete Arşivi