Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Minikler Kazanmak İçin Hamle Yaptı

Afyonkarahisar’da 20-22 Mayıs tarihleri arasında düzenlenen Okul Sporları Satranç Müsabakaları, Minikler A, Minikler B, Minikler A Kızlar ve Minikler B Kızlar olmak üzere toplam 4 kategoride büyük bir heyecana sahne oldu

Afyonkarahisar'da 20-22 Mayıs tarihleri

55 takım ve 298 sporcunun katılımıyla gerçekleştirilen müsabakalarda, minik satranççılar kıyasıya mücadele etti. Zihinsel becerilerini ve stratejik düşünme yeteneklerini sınayan satranç oyunları, heyecan dolu anlara sahne oldu.

Müsabakaların sonunda dereceye giren sporculara ödülleri Gençlik ve Spor İl Müdürü İsmail Hakkı Kasapoğlu ve Şube Müdürü Adil Kamberoğlu tarafından takdim edildi.

Minikler Kazanmak İçin Hamle Yaptı

Gençlik ve Spor İl Müdürü İsmail Hakkı Kasapoğlu, “Minik yaşlardan itibaren satranç gibi bir sporla uğraşmanın önemine inanıyoruz. Satranç, sadece bir oyun olmanın ötesinde, zihinsel gelişimi, problem çözme becerilerini ve analitik düşünmeyi de destekleyen önemli bir aktivitedir. Bu turnuvayla birlikte minik sporcularımızın bu alandaki yeteneklerini keşfetmelerine ve geliştirmelerine imkan sağlamış olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Katılan tüm sporcularımızı ve emeği geçen herkesi tebrik ediyorum.” ifadelerine yer verdi.