Mısırlıoğlu, Afyon için çaba gösterin

Mısırlıoğlu, Afyon için çaba gösterin

İYİ Parti İl Başkanı Muhammet Mısırloğlu, yerelde ve merkezi hükümet icraatlarında iktidarı sert bir dille eleştirdi. Mısırloğlu, 2021 yılında AK Parti Afyonkarahisar Milletvekillerinden Şuhut yolu, 2. OSB, müze inşaatı, hızlı tren ve istihdama yönelik projelerin hayata geçirilmesi beklentisini dile getirerek, “Çaba göstermelerini istiyoruz” dedi
İYİ Parti İl Başkanı Muhammet Mısırlıoğlu dün öğlen partide basın toplantısı düzenledi. Mısırlıoğlu, 2020 yılı değerlendirmesinde merkezi hükümet politikaları ve Afyonkarahisar yerel yönetiminin icraatlarını değerlendirerek eleştirilerde bulundu.
“KÜÇÜK ESNAF YENİDEN BORÇLANDIRILDI”
Muhammet Mısırlıoğlu, 2020 yılının götürdükleri ve süre gelen dertlerinin derinden üzmeye devam ettiğini söyledi. Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca’ya göre 20 binlerde, başka haber kaynaklarına göre koronavirüste can kaybının daha fazla olduğunu belirten Mısırlıoğlu, “Can kayıplarıyla aramızdan ayrılan tüm vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet diliyoruz. Malumunuz; virüsün dünyada etkisini gösterdiği ilk günlerde, bizi yönetenlerin bize bir şey olmaz gibi düşünceleriyle hazırlıksız yakalandık, arkasından gelen can kayıplarıyla dünya sıralamasında nüfusa göre ilk sıralarda yerimizi aldık. Vatandaşına ücretsiz maske dağıtamayan bir yönetim, kendi beceriksizliğini vatandaşına yüklerken, dediklerinin tersine maskeleri ücretle sattırdılar. Kibirlerinden hiçbir şey kaybetmeyen tek adam rejimi, başka ülkelere hibe adı altında milyon dolarları verirken sanki kendi parasını veriyor gibi, yandaş holdinglerin devlete vermesi gereken milyarlarca vergi borcunu siliyor. Küçük esnafına yardım yerine kredi ile yeniden borçlandırarak güya yardım ettiklerini zannediyorlar.” dedi.
“IRAK BAŞBAKANINA SARAYDA SAZLI SÖZLÜ ÂLEM YAPTIRDILAR”
“Türkiye’den daha küçük ülkelerin bile vatandaşlarına yaptıkları yardımları dile getirenleri vatan hainliği ile suçlayan tek adam rejiminin çöktüğünü, hep birlikte görmekteyiz.” diyen Mısırlıoğlu, “2001 yılında çay ve simit hesabı yaparak iktidara gelen AK Parti bugün vatandaşına çay ve simit bile yediremiyor. Mutfaklarda tencereler kaynamıyor. Halkımız çöp konteynırlarında ve pazar yerlerinde yerlere atılan bozuk ürünleri toplayarak evinin mutfak ihtiyanını gideriyor. Camileri kapattılar diyerek oy isteyen ve tüm dünyanın Türkiye’ye ambargo uyguladığı dönemde kuyrukları kullanan AK Parti zihniyeti, halkımızı ucuz ekmek, ucuz gıda, iş bulma kuyruklarıyla karşı karşıya bıraktı. Camileri de kapatmak durumunda kaldı. Ülkenin gelir getiren her yerini satmakla ünlenen tek adam rejimi, bunları dile getirmemeleri için yayın yasağı koyarak milleti susturmaya çalışıyor. Dünyada aşı imalatıyla ünlü Hıfsıssıha Kurumunu bile kapatan tek adam rejimi, aylardır aşı alamıyor, her konuda olduğu gibi aşı konusunda da tüm dünyada sonunculuklara adını yazdırdı. 83 milyon nüfusu olan ülkemize 3 milyon aşı getirenler neredeyse bayram yapıyor. Küçük esnafına gıda ve kira yardımı yapmayarak iş yerlerini kapatan bu rejim, Irak Başbakanı’nı resmi törenle süvari birlikleriyle karşılayarak sazlı sözlü sarayda âlem yaptırıyor.” diye konuştu.
“SANDIKLI’DA ÖLÜLERE SAYGI YOK”
Muhammet Mısırlıoğlu, AK Parti zihniyetinin Afyonkarahisar’da tamamen ticarete yönelip yandaşlarını zengin ederken, vatandaşları hiç düşünmeyen bir siyasi parti konumuna geldiğini iddia etti. Mısırlıoğlu, “Sandıklı ilçesinde bir mezarlık olayı var. Sandıklılı hemşehrilerimizin 100 yıldır her dini bayramda atalarının yattığı mezarlığa giderek Fatiha okurken, satmalarla ünlü AK Parti zihniyeti bu mezarlıkları yıkarak, yeni mezarlık yapıyor ve tanesini 50-60 bin liradan satıyor. Tüm Sandıklı halkı bu durumu hayretler içinde karşılıyor. Dedelerinin, nenelerinin veya anne babalarının kemiklerinin nerede olduğunu dahi bilmiyorlar. Başta valimiz olmak üzere milletvekillerine konuyu aktarıyorlar, şu ana kadar iktidar partisi milletvekillerinden hiç ses çıkmıyor. Sağ olan vatandaşa saygı göstermeyen zihniyet, ölmüşlerimizede saygı göstermiyor.” şeklinde konuştu.
Önceki dönem Afyonkarahisar Valisi Mustafa Tutulmaz’ın başlattığı “Sevgi Yılı” projesinin güzel bir proje olduğunu kaydeden Mısırlıoğlu şunları kaydetti: “Güzel bir proje olan sevgi yılı projesi, AK Parti’nin mi sevgi yılı oldu? Küslerin barışması için mi yapıldı? İlimizde görev yapan sivil toplum örgütlerinin olmadığı, sadece AK Parti İl Başkanının bulunduğu ve diğer siyasi partilerin ayrıştırıldığı bir toplumsal hareket olamaz. İlimiz için yapılacak her türlü güzel hizmetlerde, tüm siyasiler ve sivil toplum örgütleri çağrılarak görüşleri alınmalıdır. 28 Mart 2004 seçimlerinden bugüne kadar 17 yıldır AK Parti’li Başkanların yönettiği ilimizde, iktidar partisinin başkanları olmalarına rağmen ilimize ne gibi güzellikler yaptılar? Aynı partinin adayları olduğu halde bir önceki yönetimi eleştirmek, borçları ödemek gibi mazeretlerle ‘Yıldızı parlayan’ dedikleri Afyonkarahisar’a helal olsun denilen hangi hizmeti getirdiler?” Burcu AYDIN’ın Haberinin devamı gazeteniz Kocatepe’de…

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

E-Gazete Arşivi