Mısırlıoğlu’ndan iktidara yaylım ateşi

Mısırlıoğlu’ndan iktidara yaylım ateşi

İYİ Parti İl Başkanı Muhammed Mısırlıoğlu, kavşak çalışması için Belediye Başkanı Mehmet Zeybek’e teşekkür ederek, çalışmanın trafiği rahatlatmasını umduğunu söyledi. Belediye şirketi Yüntaş A.Ş.’nin Dallas dizisini aratmadığını ve şehirde saltanat yaşandığını, inşaat ruhsatlarında bazı kişilere iltimas yapıldığını ileri süren Mısırlıoğlu, AK Parti İl Gençlik Kolları Başkanı Ethem Karahan’ın Afjet Afyonspor yönetimine 7 bin TL maaşla çalıştırılması ayıbının AK Parti’ye yeteceğini ifade etti
İYİ Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Muhammed Mısırlıoğlu, dün öğlen partide basın toplantısı düzenledi.
“AFYON’DA SALTANAT YAŞANIYOR YÜNTAŞ DALLAS’I ARATMIYOR”
Muhammed Mısırlıoğlu, trafik kazasında hayatını kaybeden dört Taşoluk’lu merhuma Allah’tan rahmet dileyerek, 5 Aralık 2021 Pazar günü Sivas deplasmanında 3-0 mağlup iken 4-3 galip gelerek yüz güldüren Afjet Afyonspor’u kutladı. Diğer siyasi partilerin basın toplantıları aracılığıyla Afyonkarahisar Belediyesi üzerinden Sayıştay raporları ile ilgili açıklamalar yapıldığını söyleyen Mısırlıoğlu, “Ben aynı konulara değinerek tekrara düşmek istemiyorum. Afyonkarahisar Belediyesi neresinden tutarsanız elinizde kalıyor, şaşırmış vaziyetteler. Aynı şekilde Afyon Belediyesinin uhdesinde olan YÜNTAŞ şirketi de Dallas dizilerini aratmayacak şekilde gündeme geldi. Allah akıl fikir versin. Zannederim kendilerini iktidar sarhoşluğunda kaybettiler. Afyonkarahisar’da tam bir saltanat yaşanmaktadır. Şehrin bir kısmı yoksullukla, sefaletle mücadele etmektedir, kendilerine hizmet götürülmemektedir. Afyon’un arka mahallelerine gittiğinizde kenar mahallelerinde gezdiğinizde gerçekten içler acısı durumlar görülüyor. Sokakların görünümü evlerin dökülen hali ve insanlarımızın çaresizlikleri ortadadır. Bu hal bizim iktidar temsilcileri tarafından ne hikmetse fulu bir şekilde görülmektedir.” dedi.
“7 BİN TL MAAŞLA GENÇLİK KOLLARI BAŞKANINI ÇALIŞTIRMA AYIBI ONLARA YETER”
“Afyon Afjetsporumuzun başarılarıyla gurur duyarken kulübümüze Adalet ve Kalkınma Partisi İl Gençlik Kolları Başkanının yönetici olarak atanması ayrıca bir fiyaskodur.” diyen Mısırlıoğlu, “Gençlik Kolları Başkanı’nın Afyon Afjetspor’a yönetici olarak atanması bir skandalın açığa çıkmasıdır. Yöneticilik adı altında AK Partinin Gençlik Kolları Başkanlığı yapan kişiye 7 bin TL gibi bir maaşla Afyon Afjetspor üstüne yüklenerek siyaset yapması kolaylaştırılmıştır. Bu karar işsiz, güçsüz, asgari ücretle bile iş bulamayan gençlerin umutsuz gezdiği bir dönemde kendi Gençlik Kolları Başkanlarını Şuhut’tan alıp Afyon’a, burada kazanamadığı parayı acaba nereden kazandırırız düşüncesiyle şimdide getirip Afyon Afjetspor’u bulmuşlar. 7 bin TL maaşla bu arkadaşı yönetim kurulu üyesi olarak çalıştırıyorlar. Bu ayıp onlara yeter. Afyonkarahisar’da bu kadar işsiz, güçsüz genç dururkan bunların böylesi cambazlıklarını izlemekten hicap duyar hale geldik.” diye konuştu.
“KİMLER HIZLI BİÇİMDE İNŞAAT RUHSATI ALABİLİYOR?”
1926 yılına ait bir gazete kupürünü paylaşan Mısırlıoğlu şöyle konuştu: “1926 yılına ait gazete kupürü elime geçti. 1926 yılında tarihte Kurtuluş Savaşından yeni çıkılmasına rağmen ekonominin giderek düzelmesi ile tüm ununu, buğdayını, yiyeceğini kendisi üreten Türkiye’de ekmek fiyatlarına indirim yapılmış. Bu savaştan çıkmış bir Cumhuriyetin kendi kendine yetebildiğini ifade eden bir haberdir. Belediye hizmetlerinde kimlere iltimaslar yapıldığını biz biliyoruz. Bunları buradan açıklamak istemiyorum. Buradan Belediye Başkanını ve yönetimini uyarıyorum. Afyonkarahisar Belediyesi’nde kişiye özel bazı iltimaslar geçildiği; projelerin ruhsat aşamasında bazı isimler hızlı bir biçimde ruhsat alırken; bazı vatandaşların aylarca ruhsat alımı için bekletildiği söylentilerini duyuyoruz. Bunlar doğrumu açıklayın.”
“AFYON ÖZEL İDARESİNİN OKUL İHALESİNE KATILAN OLMADI”
Türkiye’nin en önemli istihdam kaynaklarından birinin inşaat olduğunu vurgulayan Mısırlıoğlu şunları söyledi: “Hükümetin yanlış ekonomi politikaları yüzünden de inşaat maliyetleri gerek dolar ile birlikte; gerek de küresel enflasyon sebebi ile günden güne artmaktadır. Haliyle geç kalınan her inşaat hem istihdam gecikmesine; hem de vatandaşların ciddi ekonomik kaybına yol açmaktadır. Bu söylenti doğru mudur? Önceki gün İl Özel İdaresince bir okul yapım ihalesi yapıldı. Bu ulusal ve yerel basında duyuruldu. Ancak hiçbir firma bu ihaleye talip olmadı. Çünkü artık kimse maliyeti tutturamıyor. İhaleyi alsa bile ekonominin düştüğü durum nedeniyle zarar edeceğini biliyor. İş almak demek batmak anlamına geliyor. Ülkeyi getirdiğiniz durum ortadadır.” Burcu AYDIN’ın Haberinin devamı gazeteniz Kocatepe’de… #iyiparti, #afyon, #muhammetmısırlıoğlu, #afyonkarahisar

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

E-Gazete Arşivi