Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Mısırlıoğlu’ndan tepki: Kamu görevlileri siyasilerden ne gibi bir talepte bulunabilir!

İYİ Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Muhammet Mısırlıoğlu, AK Parti Dazkırı İlçe Başkanı Fatih Çiçek üzerinden kamu görevlilerinin siyasetle iç içe olmasını eleştirdi.

Mısırlıoğlu’ndan tepki: Kamu görevlileri siyasilerden ne gibi bir talepte bulunabilir!

İYİ Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Muhammet Mısırlıoğlu, AK Parti Dazkırı İlçe Başkanı Fatih Çiçek’in kamu kurumlarını ziyaret ederek devlet memurları ile toplantılar yapmasına tepki göstererek, Kamunun kapsayıcı, bütünleştirici ve objektif olması gerektiğini ifade etti.

“KAMU, KAPSAYICI, BÜTÜNLEŞTİRİCİ VE OBJEKTİF OLMALIDIR”

AK Parti Dazkırı İlçe Başkanı Fatih Çiçek üzerinden kamu görevlilerine seslenen Mısırlıoğlu,  “AKP’nin devlet-hükümet ayrımını yapamadığını ya da yapmak istemediğini hepimiz biliyoruz ancak görünen o ki kamu görevlileri de artık siyasetle iç içe olmaktan imtina etmiyor. Kamu, kapsayıcı, bütünleştirici ve objektif olmalıdır. Kamu, halka adanmış olmalıdır. Herhangi bir zümreye adanmış olan kurumlar ne yazık ki tarafsızlığını ve profesyonelliğini yitirmiş olacaktır. AKP Dazkırı İlçe Başkanı Fatih Çiçek’in tutumu oldukça yanlıştır. Bu etik olmayan ziyaretler sırasında toplantılar yapılıp kamu görevlileriyle siyaset konuşulması ahlaken uygun bir davranış değildir. Son olarak eğitim öğretim döneminin açılışı maksadıyla okul ziyaretleri gerçekleştiren ilçe başkanı, öğretmenlerle toplantı yaparak bu toplantının fotoğraflarını sosyal medya hesabından paylaşmıştır. Öğretmenlerin dilek, istek ve taleplerini dinlediğini söyleyen ilçe başkanı siyasi kimliğini kullanarak kamu üzerinde bir ağırlık gösterme çabasındadır. Burada altı çizilmesi gereken en önemli nokta; kamu kurum ve kuruluşlarının ancak ve ancak ‘devletten’ bir talebi olacağıdır. Kamu görevlileri siyasilerden ne gibi bir talepte bulunabilir? Unutulmamalıdır ki orası bir eğitim yuvasıdır. Öncelik herkes için ‘eğitim’ olmalıdır.” dedi.