Muhammet Mısırlıoğlu’ndan iktidara ve AK Parti Milletvekili Ali Özkaya’ya ağır göndermeler

Muhammet Mısırlıoğlu’ndan iktidara ve AK Parti Milletvekili Ali Özkaya’ya ağır göndermeler

İYİ Parti İl Başkanı Muhammet Mısırlıoğlu, “2021 Afyonkarahisar Aile Yılı” tanıtım toplantısı konuşmasında gençlere üniversite eğitimi sırasında devletin yapacağı 1+1 yurtlarda evliliği tavsiye eden AK Parti Milletvekili
Ali Özkaya’ya sordu: “Ya sen hangi kafayı yaşıyorsun Sayın Vekilim? Ya bu nasıl bir ağızdır, bu nasıl bir değerlendirmedir? Çözüm müdür bu? Üniversite hayatını bitiren gençlerimiz istihdam edilmeyi bekliyor.”
İYİ Parti İl Başkanı Muhammet Mısırlıoğlu dün sabah partide düzenlediği bası toplantısında AK Parti iktidarını hem merkezi hükümet hem de yerel yönetimde ağır sözlerle eleştirdi. AK Parti Milletvekili Ali Özkaya’da bu eleştirilerden payına düşeni aldı. Toplantıda; İYİ Parti Merkez İlçe Başkanı Burhanettin Buğa, Belediye Meclis Üyesi Ahmet Hastürk ve partililer hazır bulundu.
“TOPLANTILAR HALKTAN KOPUK”
İYİ Parti İl Başkanı Muhammet Mısırlıoğlu, ülke gündemine ekonomik sıkıntıların hâkim olduğunu, milletin ve esnafın dar boğazda bulunduğunu söyledi. 2020 yılı Aralık ayı sonu itibariyle TBMM’nin tatile girmesinden sonra milletvekillerinin Afyonkarahisar’da bir takım ziyaretlerde bulunduğunu kaydeden Mısırlıoğlu, “Milletvekillerimizin ziyaretlerini çok önemsediğimiz gibi yerli yerinde yapılmasını da canı gönülden arzu ediyorduk. Ancak görüyoruz ki Sayın Valimiz Gökmen Çiçek’le kamu kurum ve kuruluşlarının yaptıkları organizasyonlarda iktidar vekilerimiz Afyon esnafından, Afyon halkından, Afyon vatandaşından kaçarak bu toplantılara katılıp halkla aralarına kamu kurum ve kuruluşlarını aralarına adeta bir çember gibi örmüşlerdir.” dedi.
“SEÇİMLERDE YİNE KAMU İMKÂNLARINI MI KULLANACAKSINIZ?”
Merkezi hükümetin sarayın duvarları arkasına milletten saklandığını, Afyonkarahisar’da da sarayın uzantıları ve temsilcilerinin vatandaşı görmezden geldiğini ileri süren Mısırlıoğlu, “Üzülerek ifade ediyorum; Afyonkarahisar son 20 yılda en çok oy verdiği iktidar partisi Afyonkarahisarlıların kara gününde, zor gününde, dar gününde yanlarına olmadıklarını, halkı kaderiyle baş başa bıraktıklarını hep birlikte izlemekteyiz. Önümüzde yapılacak seçimlerde yine kamu kurum kuruluşlarının imkânlarıyla mı vatandaşlarımızı ziyaret edeceksiniz? Bu insanların yüzüne nasıl bakacaksınız? Afyon’da kapanan işyerlerini bir ziyaret etseydiniz. Afyon’da sanayi esnafımızı bir ziyaret etseydiniz. Afyon’da OSB’de ki esnaflarımızı bir ziyaret etseydiniz. Afyon’da halk ne durumda? Bunları bir görüp bire bir konuşsaydınız. İnsanlardan nereye kadar kaçacaksınız? Kaçacağınız en son nokta sandıktır. Gününde ya da erken yapılacak olan seçimlerde sandık milletimizin önüne gelecektir. Sandıkta da mı insanlardan kaçacaksınız?” diye konuştu.
“VATANDAŞIN GÜNDEMİ İŞSİZLİK VE EKONOMİ”
Türkiye gündemini yandaş medyanın belirlediğini söyleyen Mısırlıoğlu, “Ülkemizin gündemini belirleyen yandaş medya papağan misali ezberletilmiş olan yazarçizerlerin yandaş kanallara çıkararak yangın yerine dönen ülkemizde esnafın haline göstermemek için kamuoyunda sürekli algı yönetimi ve karalamayla, çamurla, iftirayla yönetmeye alıştılar. Halkı gerçek gündeminden uzak tutarak gündemi kendi lehlerine çevirmekten başka bir çalışmalarını biz görmedik. Halkın günemini mezun olupta atanamayan işsiz gençler oluşturmaktadır. Devletten iş ve istihdam bekleyen evlatlarımızdır. Vatandaşın derdi bu karabasana dönen bu ekonomik programın acilen Türkiye gündemine alınıp olağanüstü hal şartlarında değerlendirerek vatandaş sorunlarına çözüm üretilmesidir. Bu çözümü merkezi hükümet tarafından her ilin sosyal haritası çıkarılmalıdır.” şeklinde konuştu.
“EVİNE EKMEK GÖTÜREMEYİP AĞLAMAKTAN BAYILANLAR VAR”
Her il esnafının durumunda farklı sıkıntılar olabileceğini kaydeden Mısırlıoğlu şunları söyledi: “Esnaf, sanatkâr ve vatandaşın sorunlarına çözüm bulunması zorunludur. Kira yardımı adı altında dilenciye para verir gibi ödemelerle çözüm bulunamaz. Köklü çözümler üreterek vatandaşı rahatlatmak lazımdır. Hemen her gün biz bunları yaşıyoruz. Partimize intiharı düşünen vatandaşlarımız geliyor. Buraya evini, çocuğunu terk etmiş insanlarımız geliyor. Evine ekmek götüremediği için ağlamaktan bayılan insanlarımızı görüyoruz. Bunların hepsi bizim hemşehrimiz Afyonkarahisar insanlarıdır. Biz bunları gördüğümüz için çok üzülüyoruz. Merkezi hükümetin yetkilileri, Afyonkarahisar’da ki temsilcileri bunları görmüyorlar.” Burcu AYDIN’ın Haberinin devamı gazeteniz Kocatepe’de…

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

E-Gazete Arşivi