Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

“Mühendisler Ülke Ekonomisine Katkı Üretmek Zorundalar”

AKÜ Teknoloji Fakültesi Uluslararası Mühendislik Kulübünün Kariyer Günleri konferansında konuşan Teknoloji Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ayhan Erol, mühendislerin ülke ekonomisine katkı sunmak gibi bir görevi olduğunu vurguladı

AKÜ Teknoloji Fakültesi Uluslararası

Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Teknoloji Fakültesi Uluslararası Mühendislik Kulübü (IEE) tarafından Kariyer Günleri kapsamında konferans düzenlendi. İbrahim Küçükkurt Konferans Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Yüksel Oğuz ile birlikte akademik personel ve öğrenciler katıldı.

“ÖĞRENCİLER MUTLAKA BİR AKTİVİTEDE YER ALMALILAR”

Salonunda düzenlenen etkinliğe; Teknoloji Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ayhan Erol, Elektrik-Elektronik

Konferansın açış konuşmasını AKÜ Teknoloji Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ayhan Erol, yaptı. Kulüp ve toplulukların önemine değinerek öğrencilere seslenen Dekan Erol, “Dersleriniz ne kadar iyi olursa olsun ne kadar çok çalışırsanız çalışın ama lütfen bir kulübe üye olun, bir aktivitede bir toplulukta görev alın. Bunun faydasını ileride göreceksiniz ki bunlar tecrübe ile sabittir. Mühendislik alanınızda başarılı olabilirsiniz, çok zeki olabilirsiniz ama siz bunu paylaşmazsanız bunu değerlendirmez ve insanlığın iyiliğine sunmazsanız hiçbir anlamı olmayacaktır.” dedi.

“Mühendisler Ülke Ekonomisine Katkı Üretmek Zorundalar”

“MÜHENDİSLER ÜLKE EKONOMİSİNE KATKI SUNMALI”

Dekan Erol, mühendislerin ülke ekonomisine katkı sunmak gibi bir görevi olduğuna dikkat çekerek, öğrencilere, öğrendikleri bilgileri insanlıkla paylaşmaları hususunda mesajlar verdi. Erol, “Hangi alana ilgi duyuyorsanız o alanda bir şeyler yapmak, paylaşmak birlikte çalışmak, proje üretmek yani faaliyete geçmek çok önemli. Böylece doğru öğrenme gerçekleşiyor. Diğer türlü okulda aldığınız bilgiler sadece ezbere dayalı ya da belli bir süre için öğrendiğiniz bilgiler ancak uygulamaya konulduğun da bu öğrenme gerçekleşmiş olur. Ömür boyu unutmuyorsunuz hatta yeni elde ettiğiniz bilgileri de onun üzerine koyarak kendinizi geliştirme de daha çok yol kat ediyorsunuz” diye konuştu.

“KARİYERİN İLK GÜNLERİ MERDİVENLERİN BASAMAKLARI GİBİDİR”

AKÜ Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Yüksel Oğuz,  kariyer günlerinin ilk günlerinin merdiven basamakları gibi olduğunu belirtti. Oğuz, “İlk basamaktan başlamak için uzun yollardan geçmiş olan değerli mühendislerin, iş adamlarının engin bilgilerini birinci ağızdan dinlemek bizler için katma değer kazandıracaktır. Öğrencilerimiz işe başladıklarında dört yıllık eğitimlerindeki bilgileri ve tecrübeleri hayatlarında kullanacaklar. İlk önce ne iş yaparsanız yapın severek yapın, en önemlisi insani ve ahlaki değerlere sahip olun. ” şeklinde konuştu. Açış konuşmalarının ardından program Hidroan Fabrika ve İnsan Kaynakları Müdürü Neşet Dağdelen ve Askeri Araçlar Üretim Kalite Yöneticisi Sefa Kazancı’nın konuşmaları ile son buldu.