Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

MXGP Academy ilk kez Türkiye’de

Dünya klasmanına motokros sporcusu yetiştirmede Türkiye pilot ülke seçildi. Motokros branşında dünya şampiyonalarına sporcu yetiştiren MXGP Akademi, dünyanın en önemli yarışları arasında gösterilen MXGP TÜRKİYE öncesinde Türkiye’de yapıldı

MXGP Academy ilk kez Türkiye’de

Dünya Motokros Şampiyonası ile birlikte 2023 yılında 7 farklı ülkede organize edilen MXGP Akademi’nin son kampı Türkiye Motosiklet Federasyonu tarafından Afyonkarahisar’da düzenlendi.

MXGP Akademi’ye 65 ve 85 cc yarışçıları Mert Akkafa, Emin Hıd, Uluç Taşöz, Aslan Osmanpaşaoğlu, Enes Yıldız, Emir Abay, Çağatay Çoklar, Hasan Hüseyin Baş, Çağan Kumbul, Yağız Kaya, Poyraz Bor, Efe Okur, Berat Şenkalaycı, Kerem Yılmaz ve Ali Akkafa katıldı.

MXGP Akademi’de Türkiye Şampiyonalarına katılan başarılı genç motokros sürücülerine, sürüş becerilerini geliştirme ve FIM Dünya Motokros Şampiyonası’nda profesyonel olarak başarılı olmak için nelere ihtiyaç duyulduğunu öğrenme şansı veriliyor.

MXGP AKADEMİ İLE DÜNYA KLASMANINA YENİ SPORCULAR YETİŞİYOR

Genç yarışçılar, cuma ve cumartesi günleri MXGP Akademi baş eğitmenleri Jan Postema, Martin van Genderen ve Barry Forschelen’den eğitim aldı. Sporcular eğitmenlerin gözetiminde sürüş becerileri bilgilerini arttırarak, dünyanın en iyi pisti seçilen Afyon Motor Sporları Merkezi’nde pratik yapma imkanı da buldu.

MXGP Akademi’nin ikinci gününde sporcular Gebben Van Venroy Yamaha ve Red Bull GASGAS fabrika yarış takımı çadırlarını gezip, hem sporcularla tanışma hem de takımlar hakkında bilgi alma şansına sahip oldu. MXGP takımlarına lastik desteği veren üreticilerden Pirelli’nin standında da lastikler hakkında bilgi verildi.

2023 MXGP takviminde 7 ülke motokros sporcusu yetiştirme konusunda pilot ülke seçildi. Portekiz, İspanya, Letonya, Almanya, Çekya, Finlandiya ve Türkiye’de yapılan kamplarla, bu alanda yeteneklerin öne çıkması için yoğun eğitimler yapılıyor.