“Öğrenci servisi kazasında siyasi düşünmüyoruz, partimizde çok ciddi uyum var”

“Öğrenci servisi kazasında siyasi düşünmüyoruz, partimizde çok ciddi uyum var”

AK Parti İl Başkanı Hüseyin Ceylan Uluçay, Çatağıl köyünde servis kazasında hayatını kaybeden öğrenci olayında siyasi düşünmediklerini, AK Parti’de çok ciddi bir uyumun olduğunu, DP’den AK Parti’ye geçen İscehisar Belediye Başkanı Ahmet Şahin’in kendilerine yakın bir isim olduğunu söyledi
Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Afyonkarahisar İl Başkanı Hüseyin Ceylan Uluçay dün sabah partide basın toplantısı düzenledi. Toplantıda; İl Tanıtım ve Medya Başkanı Yakup Yılmaz, Gençlik Kolları Başkanı Ethem Karahan ve Merkez İlçe Başkanı Ziya Coşkun Karadeniz katıldı.
“TEŞKİLAT VE MİLLETVEKİLLERİ SÜREKLİ SAHADA”
Danışma Meclisi Toplantılarına başladıklarını belirten Hüseyin Ceylan Uluçay, “Bir kısmını tamamladığımız toplantılarımız hafta sonları milletvekillerimizin her bir ilçeye ayrı katılımlarıyla gerçekleşmektedir. Bununla birlikte saha ve ilçe ziyaretlerimizi de milletvekillerimiz ve koordinatörlerimiz ile sürdürüyoruz. Milletvekilimiz ve Koordinatörlerimizin her bir bölgeye ayrı gitmesinin sebebi de şehrimizin ilçelerimizin beldelerimizin ve köylerimizin tamamına kısa bir süre içerisinde ulaşabilmektir. 1 Ocak 2021 tarihinden bugüne kadar 10 ay gibi bir sürede şehir merkezimizde tüm mahallelerimizi ziyaret ettik. 17 ilçemizi ortalama 5’er kez, 42 beldemizi de ikişer kez 421 köyümüzün de birçoğunu ziyaret ettik. Bir yıl içerisinde de çalınmadık kapı, sıkılmadık el bırakmayacağız.” dedi.
“AÇILAN İŞYERİ SAYISI YÜZDE 53 ARTTI”
Pandemi döneminde işyerini kapatan esnaftan daha fazlasının işyeri açtığını belirten Uluçay, “431 bin 700 esnafımız işyeri açılışı yaptı. 2020’de kapanan esnaf sayısı 2019’a göre yüzde 13,4 düşüş ile 99 bin 500 olmuştur. Açılan iş yeri sayısı ise yüzde 53 artmıştır. Türkiye’nin dünya ihracatından aldığı pay Cumhuriyet tarihinde ilk kez yüz birin üzerine çıktı. Bu rakam; 1980 yılında yüzde 0,14, 2000’de yüzde 0.43 idi. Artık Türk ürünleri, dünyanın dört bir yanına ihraç edilen ürünler halinde geldi. Bu başarı Türkiye’nin başarısıdır. Bütün bunlarla birlikte Türkiye, 1974’te bir yılda 1,5 milyar dolar ihracat yapıyordu. 1990’da bir ayda 1,5 milyar dolar ihracat yapıyordu. 16 Ekim 2021 tarihinde bir günde 1,5 milyar dolar ihracat yapan bir ülke halinde geldi. Elbette daha çok çalışacağız, daha çok üreteceğiz ve daha güçleneceğiz. İhracattaki başarının sürmesi ile birlikte Türkiye de büyüyecek.” diye konuştu.
“PENSİLVANYA’NIN KUKLALARI OPERASYON HAYALİNDE”
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun “Son çağrım” diyerek kamu çalışanlarını 18 Ekim 2021 tarihe kadar ellerindeki işleri bırakmaları konusunda tehdit ettiğini belirten Uluçay, “CHP Genel Başkanı ülkemizdeki huzuru sabote etmeye çalışmıştır. Aynı gece Haçlı dünyasının 10 bürokratı ‘Kızıl Soros’ Kavala’nın serbest bırakılmasını istemiştir. Yine aynı gün 28 Şubat’ın 5’li çetesinden TÜSİAD, haddini aşarak ‘demokrasi’, ‘laiklik’ gibi sözler geveledi. Yaşanan süreci değerlendirdiğimizde bu operasyonun yurt dışı merkezli olduğu apaçık ortadadır. Pensilvanya’nın içimizdeki kuklaları bu defa yeni bir operasyon hayali ile şer güçlerin sözcülüğüne soyunmuştur.” şeklinde konuştu.
“KILIÇDAROĞLU’NUN İLLEGAL İSTEKLERİ NEDİR?”
CHP Genel Başkanının illegal isteklerinin ne olduğunu sorun Uluçay şunları kaydetti: “Kılıçdaroğlu, ‘İktidara gelirsek, 18 Ekim 2021 Pazartesi itibarıyla bu düzenin illegal isteklerine verdiğiniz tüm desteğin sorumluluğu size de ait olmaya başlayacaktır.’ demiştir. CHP Genel Başkanının bu ‘illegal’ istekleri nedir? Fırat Kalkanı, Zeytin Dalı, Barış Pınarı harekâtları illegal mi sayılacak? 18 Ekim 2021 itibarıyla Suriye’den çıkmayan komutanlardan hesap soracak mısınız? Marmaray’a, üçüncü köprüye, üçüncü havaalanına, Çanakkale Köprüsü’ne karşı oldukları herkesçe biliniyor. 18 Ekim 2021 itibarıyla buralardan yatırımını çekmeyen, hala alacağı vereceği olan iş adamlarını cezalandıracak mısınız? KHK ile ceza alanları yani FETÖ’yüs erbest bırakacağınızı zaten söylediniz. Peki, 18 Ekim 2021 itibarıyla yeni FETÖ’cüleri bulan MİT mensuplarından, tutuklayan polislerden, yargılayan hâkim ve savcılardan hesap soracak mısınız? Türkiye bağımsız bir ülkedir, kimsenin müdahalesi ve parmak sallaması söz konusu olamaz. Herkes yerini ve haddini bilmek zorundadır.” Burcu AYDIN’ın Haberinin devamı gazeteniz Kocatepe’de… #akparti, #hüseyinceylanuluçay, #afyon, #afyonkarahisar

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

E-Gazete Arşivi