Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Öğrenci Yurdunda Önemli Tatbikat

AFAD İl Müdürlüğü ile Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nün koordineli bir şekilde yaptığı afet farkındalık eğitimleri il genelinde 7 yurtta tamamlandı. Kalan 3 Yurtta ise önümüzdeki günlerde yapılacak olan eğitimler devam edecek.

AFAD İl Müdürlüğü ile

Afyonkarahisar Destine Hatun Kız öğrenci yurdunda afet farkındalık eğitimi ve yangın tahliye tatbikatı düzenlendi. İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) eğitmeni Münircan Karakoç tarafından verilen eğitimler, öğrencilere afetlerle başa çıkma bilincini aşıladı.

AFAD uzmanları tarafından verilen eğitimlerde, afet öncesi, afet anında ve sonrasında yapılması gerekenler anlatıldı.  Afet türlerine karşı alınması gereken önlemler, yangın söndürme ve ilk yardım teknikleri, deprem anında güvenli pozisyon alma ve tahliye yollarını kullanma gibi konularda ki teorik bilgileri uygulamalı bir şekilde öğrencilere aktardı.

Tatbikat sırasında öğrenciler, siren sesini duyduktan sonra afet sırasında yapılması gereken tahliye yollarını doğru şekilde uygulayarak binadan güvenli bir şekilde tahliye edildi. Bu uygulamalı tatbikatlar sayesinde öğrencilere acil durumlar karşısında nasıl hareket etmeleri gerektiği konusunda gerçek hayat deneyimi kazandırdı.

Öğrenci Yurdunda Önemli Tatbikat

Eğitimlere katılan öğrenciler, uygulamalı eğitimler sayesinde afetlere karşı daha bilinçli ve hazırlıklı olarak acil durumlarda nasıl hareket etmeleri gerektiğini öğrendiklerini dile getirdiler.

Gençlik ve Spor İl Müdürü İsmail Hakkı Kasapoğlu yaptığı açıklamada bu tür eğitimlerin düzenli olarak yapılmasını, toplumun afetlere karşı daha dirençli ve hazırlıklı olmasına katkı sağlayacağı belirtti.