DOLAR 16,7832 0.34%
EURO 17,4971 -0.28%
ALTIN 974,310,49
BITCOIN 321574-0,17%
Afyonkarahisar
23°

AÇIK

13:13

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

Öğrencilere girişimcilik ve inovasyon eğitimi verildi

ABONE OL
16 Mayıs 2012 16:23
0

BEĞENDİM

ABONE OL
Öğrencilere girişimcilik ve inovasyon eğitimi verildi

Afyon Kocatepe Üniversitesi Bayat Meslek Yüksek Okulunda “Kariyer Planlarımız Açısından Girişimcilik ve İnovasyon” eğitimi düzenlendi

Türkiye Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeler, Serbest Meslek Mensupları ve Yöneticiler Vakfı (TOSYÖV) Afyon Destekleme Derneği’nin sosyal sorumluluk çalışmaları doğrultusunda, Afyon Kocatepe Üniversitesi Bayat Meslek Yüksek Okulu İnsan Kaynakları Bölümü son sınıf öğrencilerine “Kariyer Planlarımız Açısından Girişimcilik ve İnovasyon” konulu eğitim verildi. TOSYÖV Proje Koordinatörü Cüneyt Örkmez tarafından verilen eğitimde özellikle mesleki eğitim alan gençlerin girişimciliğe ve inovasyona bakış açısını kariyer planları ile örtüşür biçimde nasıl değerlendirebilecekleri üzerinde duruldu.
Eğitimde konuşan TOSYÖV Yönetim Kurulu Üyesi ve TOSYÖV Afyon Destekleme Derneği Başkanı İhsan Beşer; ülke ekonomisinin gelişiminde yoğun şekilde ihtiyaç duyulan meslek elemanlarının yetiştirilmesinde meslek yüksek okullarının önemine değindi. Beşer; eğitime katılan İnsan Kaynakları Yönetimi Bölümü öğrencilerinin stratejik önemi giderek artan bir alanda eğitim almalarının ve Türkiye’de belirli üniversitelerde bulunan bir bölümün mezunu olmalarının kendilerine avantaj sağlayacağını vurguladı. Beşer ayrıca, Bayat Meslek Yüksek Okulu İnsan Kaynakları Bölümü öğrencilerinin bu avantajlarını; değişime ayak uydurarak, yeni fikirler geliştirerek ve kendi istihdam fırsatlarını yaratarak değerlendirmelerinin hem bireysel kariyerleri hem de ülke ekonomisi açısından olumlu sonuçlar doğuracağını belirtti.
Afyon Kocatepe Üniversitesi Bayat Meslek Yüksek Okulu Müdürü Doç. Dr. Veysel Ağca ise, TOSYÖV yönetimine sosyal sorumluluk çalışmaları doğrultusunda ücretsiz olarak gerçekleştirilen eğitim için teşekkür ederek, mezunların kendi işlerini kurabilmeleri için girişimcilik kültürüne sahip olmaları gerektiğinin üzerinde durdu. Ağca; girişimcilik ve inovasyon konusunun önemine değinerek, bu tür eğitimlerin öğrenciler açısından olumlu sonuçlar doğuracağını düşündüğünü belirtti.
TOSYÖV Proje Koordinatörü Cüneyt Örkmez ise “Kariyer Planlarımız Açısından Girişimcilik ve İnovasyon” konulu eğitim sunumunda gençlerin kariyer planlarında mutlaka girişimciliği düşünmeleri gerektiğini, bunun öncelikli yolunun ise girişkenlikten, inovatif, araştırmacı ve bilgi paylaşımına açık olmaktan geçtiğini söyledi. Eğitimde inovasyon türleri çarpıcı örneklerle tanıtılırken, inovasyonun keşfedilmiş olanı icat etmeği değil değer yaratma yollarını keşfetmeyi hedeflediği, bu nedenle girişimcilerin gözünü henüz tanımlanmamış müşteri ihtiyaçlarına dikmeleri gerektiği vurgulandı.
Konuşmaların ardından eğitime katılan tüm öğrencilere eğitim katılım sertifikaları verilerek, mezun olacak öğrencilere başarı dileklerinde bulunuldu. Sertifika dağıtımı sonrasında, Afyon Kocatepe Üniversitesi Bayat Meslek Yüksek Okulu Müdürü Doç. Dr. Veysel Ağca, desteklerinden dolayı TOSYÖV Yönetim Kurulu Üyesi ve TOSYÖV Afyon Destekleme Derneği Başkanı İhsan Beşer ve TOSYÖV Proje Koordinatörü Cüneyt Örkmez’e teşekkür belgelerini takdim etti. (Kocatepe)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.