Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Olgun: Meydanlarda bu iş olmaz! Gelin Gazze’ye gidelim

İYİ Parti Afyonkarahisar Milletvekili Hakan Şeref Olgun, Cuma günü gerçekleştirilen “Filistin’e Destek Yürüyüşü”ne parti ayrımı yapılarak muhalefet partilerinin çağrılmamasına tepki gösterdi.  Milletvekili Olgun, “Meydanlarda Filistin’e destek çağrıları yapan tüm siyasi partililere sesleniyorum. Meydanlardan bu iş olmaz gelin hep beraber Gazze’ye gidelim” dedi.

Olgun: Meydanlarda bu iş olmaz! Gelin Gazze’ye gidelim

“TÜM DÜNYADA AYRIMCILIĞA KARŞI OLAN BİZLER, KENDİ VATANIMIZDA DA AYRIMCILIKLA KARŞI KARŞIYAYIZ”

Son günlerde Filistin’de yaşanan İsrail zulmü karşısında herkesin yüreğinin yandığını ifade eden Olgun, “Türk Milleti olarak her ne olursa olsun savaş da olsa sivil insanlara yapılan her türlü zulmün karşısındayız. Çünkü Türk’ün töresinde kadına çocuğa kısacası savaşın tarafı olmayanlara kılıç kalkmaz. Dünyanın neresinde olursa olsun ayrımcılığın ve zulmün karşısında olan bizler, ne yazık ki kendi vatanımızda da ayrımcılıkla karşı karşıyayız.” diye konuştu.

“HODRİ MEYDAN! HAYDİ GAZZE’YE GİDELİM”

Yapılan Filistin’e destek yürüyüşündeki ayrımcılığa tepki gösteren Milletvekili Olgun, “Bizler yaşanan zulme karşı sessiz, hatta İsrail destekçisi gibi gösterme çabaları ile karşı karşıyayız.  Unutulmamalıdır ki; Biz Büyük Ortadoğu Projesinin Eşbaşkanlarından biriyiz diyerek meydanlarda boy gösterenler bugün Büyük Ortadoğu Projesinin bir parçası olan Filistin halkının haritadan silinme çabalarına sözüm ona tepki gösteriyor. İktidar partisinin yaptığı bu çabalar boşunadır, bunun böyle bilinmesini istiyorum. Bir taraftan BOP Eşbaşkanlığı yapacaksın diğer taraftan Filistin halkının yanında olduğunu söyleyeceksin.

Bir yandan kahrolsun İsrail sloganları atacaksın diğer yandan İsrail ile ticaretini en üst seviyelere çıkaracaksın. Bir yandan çiftçinin ata tohumunu ekmesini yasaklayacaksın diğer yandan İsrail tohumlarını çiftçiye zorunlu kılacaksın. Madem öyle, gönder Filistin’e İHA’larını SİHA’larını da görelim senin ne kadar ciddi bir destekçi olduğunu. Madem öyle hodri meydan, Cumhur İttifakı Milletvekillerine sesleniyorum. Meydanlarda Filistin’e destek çağrıları yapan tüm siyasi partililere sesleniyorum. Meydanlardan bu iş olmaz gelin hep beraber Gazze’ye gidelim. Bakın biz sizin gibi ayrımcılık yapmıyoruz. Hodri meydan, bir uçak masrafınız benden, sizinle birlikte söz ben de geleceğim. Yarından tezi yok bırakın meydanlardan bağırıp çağırmayı haydin Gazze’ye haydin Filistin’e” şeklinde konuştu.