ORDUYA EL DE, DİL DE UZATILMASIN!

ORDUYA EL DE, DİL DE UZATILMASIN!

Hangi akla hizmet edeceği bilinmez, manasız anlamsız sözler maalesef Ordumuz için söylenmiştir. Üstelik bu söyleyen bu söylemini ısrarla sürdürerek milleti tahrik derecesine vardırmıştır. Kahir ekseriyet buna karşı çıkarken; bu densiz sözlere sahip çıkan da olmaktadır. Ülkemizin bunca problemi varken gündem değiştirilirken asıl meselelerin gözden kaçırılmasından endişe ederiz.
ORDU NEDİR?
Yeniden Mili Mücadelenin tarifinde; Erden, Orgenerale kadar uzanan millet evlatlarının vazife yaptığı ocağa Ordu denir. Milletin üniforma giymiş halidir. Halk arasında asker ordudur. Genelleştirilmiş anlamda Türk Silahlı Kuvvetleri ordudur. Kara, Deniz, Hava Kuvvetleri ile Jandarma Kuvvetleri ordunun sınıflarıdır.
Milletin can, namus ve istikbalinin teminatı ordudur. Huzur içerisinde yaşamak istiyorsak daima savaşa hazır bir ordumuz olmalıdır. Türk Milleti oldum olası asker bir millettir. Binlerce yıllık tarihimizde din, millet, vatan, bayrak için canını esirgemeyen ve bunu şehitlik olarak gören asil milletimizin bu hasleti hiçbir millette Türkler’deki kadar değildir. Orduya katılan askerini kına yakarak uğurlayan bu millettir.
MİLLET DÜŞMANLARININ OYUNLARI BİTMEZ!
Böylesine ulvi duygularla yüklü ordumuz daima millet düşmanlarının hedefindedir. İçten ve dıştan baskılarla Ordumuzu yıpratmak, Orduyu İslam’a ve inanlara karşıymış gibi göstermek, başarılarından ziyade ufak tefek eksiklikleri abartmak bunların başlıca yöntemlerindendir.
Çok yakın geçmişte ERGENEKON-BALYOZ-MİT TIRLARI operasyonları tamamen Ordumuzu yönelik hareketler olmuştur. Komuta kademesinin en üst noktasındaki subaylar (Örneğin Genel Kurmay Başkanı Sayın İlker Başbuğ) gibi nice amiral ve generallerimizle subaylarımıza kumpas kurulmuştur. O dönemde hatırı sayılır bir komutanlar ordudan ayrılmak zorunda kalmıştır.
Yine akabinde 15 Temmuz hain darbe girişiminde de görüldü ki millet düşmanları Ordu’nun güçsüzleştirmesine dur durak vermiyorlar. Uzun yıllar milletin imkânlarıyla okuyan, talim gören, her imkânı sağlayan subaylarımıza hain eller pusu kurmakla meşgul olmuşlardır. Ordumuz 15 Temmuz’da da yara almıştır.
ORDU-MİLLET ELELE!
Bizde köklü bir Devlet ve Ordu geleneği vardır. Devlet en güçsüz hale geldiğinde yeni bir devletin kuruluşu hazırlanmıştır. Yeni devletin ilk işi de yeni ordusunu kurmak olmuştur. Milli ve manevi değerlerimizle, yerli savunma sanayimizi güçlendirerek donatacağımız Ordumuz ve milletimizin gözbebeğidir. Millet her türlü fedakârlığı yaparak Ordusunu besler. Her daim Ordu-Millet elele olmuş ve olacaktır.
Bir milletvekilinin Ordumuz hakkında söylediği densiz sözleri şiddetle kınıyor, gaflet, dalalet ve ihanete uzanabilecek bu tür girişimlerin bu necip millet nezdinde yok hükmünde sayılacağını hatırlatırız.
Yaşasın millet, Kahrolsun Millet Düşmanları.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

E-Gazete Arşivi